niebieskie buty sportowe
©vladakela/Fotolia

Sposoby na odświeżenie butów od środka

niebieskie buty sportowe
©vladakela/Fotolia

Odświeżenie butów od wewnątrz potrzebne jest nawet w przypadku drogich, skórzanych butów, które z czasem nieprzyjemnie pachną. Buty od środka możesz odświeżyć naturalnymi metodami, np. solą kuchenną, proszkiem do pieczenia, czy sodą oczyszczoną.

Soda oczyszczona na odświeżenie butów

Soda oczyszczona pomoże pozbyć się przykrego zapachu z butów. Proszkiem posyp środek butów i pozostaw na noc. Następnego dnia dokładnie usuń specyfik z wnętrza butów i przetrzyj je namoczoną ścierką.

Proszek do pieczenia i sól kuchenna na odświeżenie butów od wewnątrz

Za pomocą proszku do pieczenia i soli kuchennej również pozbędziesz się przykrej woni z butów, ponieważ produkty te wchłaniają zapachy. Na początku przetrzyj wnętrze butów ścierką nawilżoną spirytusem, a potem rozprowadź proszek do pieczenia lub sól kuchenną i w takiej postaci pozostaw na noc. Następnie wilgotną gąbką przemyj środek butów.

Zapachowe olejki na odświeżenie butów od wewnątrz

Zapachowe olejki, np. kokosowy, lawendowy, czy miętowy nadadzą butom świeżego zapachu. Nasiąkniętą olejkiem eterycznym zmiętą gazetę włóż w środek butów i pozostaw tak na kilka godzin.

Szukasz środków, które odświeżą buty od wewnątrz? W ofercie New Balance promocja znajdziesz potrzebne akcesoria.

Zwróć uwagę, czy w butach można wymienić wkładki. Jeśli masz taką możliwość kup nowe, które dostaniesz w każdym sklepie obuwniczym.

Więcej na temat obuwie konserwacja i naprawy
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48