Welon
Image by LifetimeStock.com

Welon ślubny – do stylizacji klasycznej, romantycznej, nowoczesnej lub retro

Welon
Image by LifetimeStock.com

Welon ślubny powinien być zgodny z marzeniami panny młodej i wizją całego ślubu. W salonach jest bardzo duży wybór – istnieje możliwość dopasowania długości, objętości i dekoracji welonów ślubnych. Inny będzie pasował do stylizacji retro, inny do kobiety nowoczesnej.

Wybór welonu ślubnego w kilku krokach

Kiedyś welon był symbolem dziewictwa, dziś stanowi po prostu piękną dekorację. Powinien być dopasowany pod względem materiału i charakteru.

Długość dopasowana do sukni i figury

Welon krótki najlepiej pasuje paniom o nienagannej sylwetce. Powinny go unikać szczególnie panie o szerokich ramionach. Świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie stylizacji retro – powrotu do mody lat 50. i 60. Welon średni o długości 65-70 cm idealnie komponuje się z bogato zdobionymi sukniami. Nowoczesny styl podkreśli ekstrawagancko upięty lub asymetryczny welon. Pasuje do sukien o kroju princessy i rybki. Welon długi o długości 90-100 cm sprawdzi się w przypadku prostych kreacji i sukien o kroju rybki. Nie pasuje do sukni z trenem. Welony sięgające stóp bardzo dobrze wyglądają w połączeniu z sukniami-syrenami – optycznie wydłużają sylwetkę.

Szerokość welonu ślubnego

Trzy najbardziej popularne szerokości welonów to: 140 cm, 180 cm i 275 cm. Najwęższy będzie pasował do sukni z ozdobnym dekoltem, odsłoniętymi plecami, zdobieniami na ramiączkach. Welon ślubny o szerokości 180 cm sprawdzi się w przypadku sukien z gorsetem, romantycznych kreacji. Najobszerniejszy welon będzie pasował do prostych, klasycznych kreacji.

Dekoracje i kolor

Kolor welonu ślubnego powinien być identyczny jak kolor sukni. Im prostsza suknia, tym na bardziej wyszukany, zdobiony welon można sobie pozwolić. Welon koronkowy będzie dobrze wyglądał pod warunkiem, że został stworzony dokładnie z tego samego materiału co kreacja ślubna. Welon z atłasu będzie pasował do atłasowej sukni – powinny go jednak unikać panie o obfitych kształtach, gdyż optycznie sprawia, że sylwetka wydaje się cięższa.


Więcej na temat moda ślubna małżeństwo
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30