Kobieta w czarnej sukience
Flickr/torbakhopper/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Jak ubrać się do teatru lub opery?

Kobieta w czarnej sukience
Flickr/torbakhopper/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Spektakl w teatrze lub operze uznawany jest za wydarzenie wyjątkowe, uroczyste, które należy zaakcentować właściwym zachowaniem oraz strojem. Wyjście do opery (coraz mniej popularne) wymaga podkreślenia wyjątkowości miejsca przez ubiór szczególnie elegancki Z drugiej strony żyjemy w czasach luzu obyczajowego, a sam repertuar jest często dość frywolny. Pytanie, jak ubrać się do teatru lub opery jest uzasadnione, ponieważ wraz ze zmianą pokoleniową, zmienia się myślenie społeczeństwa.

Do opery lub teatru ubierz się schludnie i wygodnie

Niezależnie od płci ważne jest, aby wyglądać estetycznie. Oznacza to, że twój ubiór powinien być przede wszystkim czysty i wyprasowany. Aby czuć się dobrze, do teatru lub opery załóż strój, który nie będzie krępował twoich ruchów (sprawdź, czy żakiet, garnitur w dalszym ciągu dobrze na tobie leżą). Wybierz kolory stonowane (spokojne, nierzucające się w oczy), np. pastele.

Strój dla pań do teatru lub opery

Mała czarna i żakiet to właściwy strój, zarówno do teatru, jak do opery. Bardzo ważna jest długość sukienki – nie wypada na pewno zakładać mini. Idealnym wyborem będzie sukienka lub spódnica midi (w kolano). Torebka i biżuteria powinny współgrać ze strojem. Do spodni z eleganckiego materiału, np. welwetu załóż np. satynową bluzę. Kwestia, jak ubrać się do teatru lub opery, dotyczy także butów, które powinny być raczej zakryte i mieć delikatny obcas.

Strój dla panów do teatru lub opery

Strojem odpowiednim do opery będzie z pewnością garnitur – najlepiej ciemny, biała koszula oraz krawat lub mucha. Biała chustka włożona do kieszeni garnituru w dalszym ciągu jest wyznacznikiem stylu. Do teatru możesz ubrać się mniej wytwornie – w eleganckie spodnie i koszulę. Eleganckie buty będą na pewno wyborem lepszym niż adidasy. Oczywiście przed wyjściem do teatru lub opery obuwie należy wyczyścić i wypastować.

Dżinsy do teatru lub opery

Styliści mody, dyrektorzy instytucji oraz sami goście wciąż nie zgadzają się, czy do teatru lub opery można ubrać się w jeansy. W tej kwestii pozostaje Ci więc intuicja. Na pewno jeśli zdecydujesz się na spodnie dżinsowe, to góra powinna równoważyć swobodny dół. W przypadku pań oznacza to elegancką bluzę, żakiet a w przypadku panów koszulę, marynarkę.

Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51