blondynka w czarnej bluzce
Image by LifetimeStock.com

Jaka fryzura pasuje do ubrania z dekoltem w łódkę?

blondynka w czarnej bluzce
Image by LifetimeStock.com

Krój dekoltu nazywany łódką jest bezpretensjonalny i subtelny, a przy tym zmysłowy. W zależności od długości włosów i figury niektórym kobietom jest zalecany, a inne powinny go unikać.

Dekolt w łódkę a figura

Dekolt w łódkę pozwala odkryć tylko fragment ciała. Subtelne rozcięcie wzdłuż ramion nie odsłania klatki piersiowej. Umożliwia pokazanie tylko barków i obojczyków. W związku z tym ten typ dekoltu sprawia, że ramiona wyglądają na szersze niż są w rzeczywistości. Dlatego też zaleca się, by ubrania z takim dekoltem wybierały kobiety, których figura przypomina gruszkę, ponieważ wyrównają w ten sposób dysproporcję pomiędzy wąską górną częścią tułowia a szerokimi biodrami i masywnymi udami. Dekolt w łódkę będzie też odpowiedni dla kobiet o długiej szyi oraz tych o krągłych ramionach. Ten typ dekoltu zaostrza kształty, więc optycznie wysmukli tę część ciała.

Dekolt łódka a fryzura

W przypadku wyboru bluzki albo sukienki z dekoltem w łódkę warto zdecydować się na prostą, ale efektowną fryzurę, czyli nisko upięty kucyk z boku głowy. Pasma włosów można dodatkowo podkręcić, wykorzystując w tym celu lokówkę lub wałki. Chodzi o uzyskanie efektu fal na włosach.

Jak wykonać fryzurę pasującą do dekoltu w łódkę?

Aby wykonać nisko upięty kucyk, należy zrobić przedziałek z lewej lub prawej strony głowy w zależności od preferencji. W tym celu można wykorzystać grzebień o gęsto rozstawionych ząbkach lub grzebień ze szpikulcem. Wszystkie pasma włosów należy zaczesać na jedną stronę, przeciwną do miejsca wykonania przedziałka. Włosy trzeba związać cienką gumką w kucyk. Teraz poszczególne pasma można podkręcić za pomocą lokówki. Następnie uzyskane fale trzeba rozczesać rękoma lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Aby zatuszować miejsce związania włosów gumką, można oddzielić jedno pasmo z kucyka i okręcić je wokół gumki, na koniec zabezpieczając je wsuwką.

Więcej na temat stylizacje ubrania
Przeładuj

Patrycja Markowska strajkowała w ważnej sprawie! "Gubimy się!"

zobacz 02:40