Piękna kobieta w białej sukni
©slavio2004/Fotolia

Dekolt amerykański: czy pasuje ci ulubiony dekolt gwiazd Hollywood?

Piękna kobieta w białej sukni
©slavio2004/Fotolia

Dekolt amerykański, czyli głęboki, wiązany lub zapinany na szyi. jest jednym z najbardziej seksownych dekoltów sukienek i bluzek. Nic dziwnego, że gwiazdy Hollywood często pokazują się w nim na uroczystych galach rozdaniach nagród, aby skupić na sobie uwagę fotoreporterów. Dekolt amerykański jest wyzywający i kuszący, ponieważ sięga najczęściej do okolicy mostka i bardzo odkrywa piersi. Taki krój optycznie wyszczupla sylwetkę i wydłuża tułów. Najlepiej leży na kobietach zgrabnych i posiadających proporcjonalny biust do swojej sylwetki.

Komu nie poleca się amerykańskiego dekoltu?

Amerykański dekolt nie wygląda dobrze u kobiet zbyt szczupłych. Eksponuje on wtedy zbyt kościsty mostek oraz mały biust (wychudzone kobiety przeważnie nie są posiadaczkami obfitych biustów). Niepolecany jest również paniom o zbyt dużych piersiach, co łączy się z koniecznością nałożenia biustonosza. Czasami trudno go zamaskować pod tak głębokim dekoltem.

 

Jest jeszcze jedna grupa kobiet, którym dekolt amerykański nie pasuje – paniom, które się garbią. Sukienka wygląda wtedy mało estetycznie, a biust źle się układa. Dekolt amerykański najlepiej komponuje się z sukienkami o wyrazistym żywym kolorze (najczęściej czerwieni).

 

Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04