Kobieta ubrana na zimowo
Image by Lifetimestock.com

Wiązanie szala, czyli pętla, supeł i artystyczny nieład

Kobieta ubrana na zimowo
Image by Lifetimestock.com

Zawiązany szal nie musi być nudny. Możesz go przerzucić tylko przez ramię albo zrobić z niego supeł lub pętlę. Wiązanie szala można wykonać zarówno na kurtce, jak i pod nią. Zależy, czy chcesz wyeksponować szal jako ozdobę czy nie. Oprócz walorów estetycznych szal powinien chronić przed wiatrem i zimnem.

1. Pętla

Złożony szal połóż na ramiona. Przełóż końce szala przez środek i utwórz pętlę. Możesz ją solidnie zacisnąć przy szyi, ale również luźno na poziomie dekoltu.

2. Supeł

Przełóż szal przez głowę tak, aby z przodu zwisały jego dwa końce. Zawiąż supeł tak samo jak związujesz supełek na nitce. Możesz go wykonać na dowolnej długości, jednak najlepiej wygląda na poziomie biustu lub ciut pod nim.

3. Artystyczny nieład

Nie lubisz zbyt kombinować z szalikiem? Przełóż szal przez głowę tak, aby z jednej strony jeden koniec był dłuższy od drugiego. Wtedy ten dłuższy koniec przerzuć przez ramię. Jest to styl artystyczny, lekko nonszalancki, choć jednocześnie bardzo wygodny.

4. Przekładaniec

Dla osób, które szczególnie odczuwają mrozy, polecane jest zakładanie szala jak przekładańca. Wystarczy, że przełożysz szal przez głowę i jego końce z przodu będą mniej więcej równe. Następnie prawy koniec zacznij przekładać na lewą stronę, a lewy koniec na prawą. Podkładaj końce pod szalik, otulając jednocześnie szyję. Gdy szal jest na tyle długi, że jego koniec wraca znów do przodu, to przekładaj go dalej na bok.

5. Zawijas

Najprostszy sposób zakładania szala, który jest mniej elegancki, ale za to optymalnie zabezpiecza szyję przed chłodem. Jeden koniec szala przyłóż do przodu szyi i zawijaj go wokół niej tak, jakbyś chciał owinąć rękę bandażem. Nie rób tego zbyt ciasno, ponieważ będziesz mieć problem z oddychaniem. Drugi koniec szala podwiń pod cały szal, aby nie rozwijał całej kompozycji.


Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49