Jak się ubierać podczas upałów?
© Leszek Czerwonka/Adobe Stock

Jak ubierać się podczas upalnych dni? Podstawowe zasady

Jak się ubierać podczas upałów?
© Leszek Czerwonka/Adobe Stock

Lato w Polsce nierozerwalnie jest połączone z wysokimi temperaturami. Kiedy termometry pokazują 30 stopni Celsjusza albo więcej, nie tylko kobiety mają problem z odpowiednim ubraniem się do pracy czy wyjście na miasto. Ten temat w podobnym stopniu dotyczy również mężczyzn. Podpowiadamy, na czym skupić się podczas tworzenia ubioru na upalne dni dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

 

Możliwości letnich stylizacji jest wiele, ale nie zawsze można ubrać się tak, jak by się chciało. Często dużym ograniczeniem możliwości jest tzw. dress code, czyli przyjęte zasady ubioru w konkretnych miejscach.

Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia stylizacji na upały?

Niezależnie od tego, czy strój ma być do pracy, w której zasady dotyczące ubioru są sztywne i dają niewielkie pole manewru, czy do wyjścia na miasto, kluczową kwestią jest wybór tkanin. Podczas upałów należy unikać chodzenia w ubraniach wykonanych ze sztucznych materiałów. Zdecydowanie lepiej postawić na takie tkaniny, jak:

 

Wszystkie z powyższych tkanin zapewniają dobrą przewiewność, co jest bardzo istotne podczas funkcjonowania w wysokich temperaturach powietrza. Ubrania z bawełny, jedwabiu czy lnu mogą (a nawet powinny) zawierać domieszkę włókien syntetycznych, ale nie powinna ona stanowić więcej niż 5 procent całości ubrania. Skład zawsze można sprawdzić na metkach.

 

Inną zasadą, której dobrze się trzymać podczas tworzenia letniego ubioru jest ta, mówiąca o tym, aby unikać ciemnych kolorów. Czarny, granatowy czy bordowy przyciągają promienie słoneczne, przez co potęgują uczucie gorąca. Zdecydowanie lepiej postawić na jasne kolory. Prócz popularnego białego mogą być to odcienie pastelowe czy typu „safari“.

Jak ubierać dzieci w upalne dni?

Bardzo dużo uwagi w kwestii ubioru w upalne dni trzeba poświęcić małym dzieciom, szczególnie noworodkom i niemowlakom. Ich organizmy mogą bowiem gorzej radzić sobie z upałami, a nieodpowiednio dobrany strój może tylko pogorszyć sprawę. W przypadku ubrań dla maluszków najbardziej odpowiednie będą te wykonane z bawełny i lnu oraz bambusa. Ten ostatni materiał jest w pełni naturalny - charakteryzuje się delikatnością i lekkością, dzięki czemu uchodzi za jeden z najlepszych dla małych dzieci.

Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06