Męskie stylizacje: jak dobierać zegarek do stroju?
© Uzhursky/Adobe Stock

Męskie stylizacje: jak dobierać zegarek do stroju?

Męskie stylizacje: jak dobierać zegarek do stroju?
© Uzhursky/Adobe Stock

Mimo że w obecnych czasach posiadanie zegarka na rękę nie jest już niezbędne, to jednak takie zegarki cieszą się dużą popularnością wśród panów. Wynika to z faktu, że zegarki nie są już tylko funkcjonalnymi urządzeniami, ale również - a może nawet przede wszystkim - istotnym elementem męskiej mody. Właśnie dlatego dobrze wiedzieć, jak prawidłowo dobierać go do preferowanego stylu ubierania.

 

Mało kto może pozwolić sobie na posiadanie w kolekcji kilkunastu dobrej jakości czasomierzy, które będą odpowiednie do każdego rodzaju stroju. Każdy mężczyzna, któremu zależy na dobrym wyglądzie i wizerunku powinien jednak posiadać przynajmniej trzy rodzaje.

Zegarki do stylizacji na oficjalne okazje

Ślub, bankiety, wyjście do teatru czy udział w gali - oficjalnych okazji w życiu mężczyzn nie brakuje. W każdym przypadku, oprócz właściwie wybranego stroju, ważne jest dobranie do niego zegarka. Stanowi on zwieńczenie oficjalnych stylizacji i zarazem dodaje im stylu. O ile oczywiście jest dobrze dobrany.

 

Uważa się, że najlepszym rozwiązaniem dla oficjalnych męskich strojów jest postawienie na zegarek kieszonkowy, który mocuje się do marynarki łańcuszkiem. Nie każdy jednak decyduje się na taką ekstrawagancję i woli wybrać czasomierz na rękę. Aby dobrze współgrał on z resztą stroju, poleca się wybieranie zegarków ze srebrną bransoletą i kopertą oraz czarną tarczą. Te uniwersalne kolory powinny sprawdzić się w większości przypadków. Jeśli chodzi o inne cechy, to warto wybierać te z okrągłą tarczą i cyferblatem.

Zegarki do strojów codziennych: połączenie designu z funkcjonalnością

Do strojów casualowych mężczyźni mogą wybierać zegarki na bransoletach i paskach w różnych kolorach. Tym, którzy chcą posiadać jeden lub dwa uniwersalne zegarki poleca się jednak stawianie na modele, które nie cechują się wyszukanym wzornictwem. Moda szybko się zmienia, przez co zbyt charakterystyczne wzory mogą nie posłużyć zbyt długo. Za uniwersalne można uznać czasomierze w odcieniach brązu, czerni, granatu i oczywiście srebra.

Zegarki do strojów sportowych: kluczowa funkcjonalność

W przypadku zegarków sportowych sam wygląd ma drugorzędne znacznie. Kluczowe są funkcje, które należy dobierać według indywidualnych preferencji. Najpopularniejsze modele czasomierzy sportowych występują w kolorach czarnym i białym. I takie śmiało mogą kupić wszyscy panowie, którzy chcieliby mieć zegarki do różnych sportowych stylizacji. Bardziej odważne kolory są ograniczające i powinny być wybierane przez tych mężczyzn, którzy mogą pozwolić sobie na zakup większej ilości zegarków.

Przeładuj

Z kim Blondino ma najlepszy kontakt po "Hotelu Paradise"? Nie chodzi o Chrisa!

zobacz 01:23