Jak wybrać odpowiedni portfel męski?
© Gecko Studio/Adobe Stock

Portfele męskie - czym kierować się przy wyborze?

Jak wybrać odpowiedni portfel męski?
© Gecko Studio/Adobe Stock

Teoretycznie wybór portfela przez mężczyznę nie powinien stanowić większego problemu. W praktyce bywa z tym różnie. Najwięcej zależy od preferencji samego zainteresowanego. Jeżeli portfel ma być tylko praktyczny, to znalezienie tego właściwego nie będzie trudne. Jeśli jednak dołożymy do tego kwestie trwałości, estetyki wykonania i ceny, to na poszukiwania trzeba zarezerwować więcej czasu.

 

Z racji tego, że obecnie portfel stanowi ważny element męskiej stylizacji, warto zadbać o ten zakup. Najbardziej eleganckie i szykowne są portfele wykonane ze skóry naturalnej, ale te również są zdecydowanie najdroższe.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu portfela?

Poza wymienionymi już kwestiami trwałości, estetyki wykonania i ceny, mężczyźni poszukujący portfela powinni również zwrócić uwagę na szereg innych istotnych czynników. Takich jak:

  • rodzaj materiału,
  • kształt,
  • wielkość,
  • ilość przegródek.

 

Osoby, które nie chcą zbyt często wymieniać galanterii, powinny zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany portfel. Najdłużej powinny służyć produkty ze skóry naturalnej albo z eko-skóry. Poza tym, że te materiały są bardzo trwałe, to jednocześnie prezentują się elegancko i stylowo.

 

Wielkość i kształt portfela powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji. Jeżeli ktoś szuka uniwersalnego produktu, który będzie wykorzystywany zarówno na co dzień, jak i na bardziej oficjalne okazje (m.in. wyjście do teatru czy rodzinna uroczystość) musi znaleźć „złoty środek”. Jedna z zasad mówi o tym, że w przypadku eleganckich stylizacji należy uważać, aby portfel był na tyle mały, że nie będzie odkształcał materiału marynarki lub spodni.

 

Jeżeli mężczyzna posiada wiele kart bankowych i lojalnościowych, nosi przy sobie gotówkę w postaci banknotów i bilonu, to powinien postawić na duży portfel z wieloma przegródkami. Alternatywą jest zakup etui na karty i mniejszego portfela na pieniądze.

Ile trzeba zapłacić za elegancki portfel dobrej jakości?

Aby mieć pewność co do wysokiej jakości portfela, warto wybierać te, które są produkowane przez marki specjalizujące się w galanterii. Wprawdzie za marką idzie też wyższa cena, ale zazwyczaj lepiej zainwestować raz, a dobrze, aniżeli wymieniać portfele co kilka miesięcy. Za produkty renomowanych marek wykonane ze skóry naturalnej, należy liczyć się z wydatkiem około 140 złotych w przypadku małych portfeli i od około 170 złotych w przypadku tych większych.

Więcej na temat moda meska modowe know-how
Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59