Młoda trawa jęczmienna i proszek z niej zrobiony leżą na stole.
©Eskymaks/Fotolia.com
Styl życia

Młody jęczmień zielony – jak działa na odchudzanie?

Zielony jęczmień stosuje się jako środek wspomagający odchudzanie. Preparat zawiera w sobie aminokwasy a także chlorofil, czyli substancję, która przyspiesza przemianę materii. Rodzaje jęczmienia to wysuszony sok albo wysuszone i zmielone liście trawy jęczmiennej, z których tworzy się proszek do sporządzania napojów, kapsułki albo tabletki.

Zielony jęczmień stosuje się jako środek wspomagający odchudzanie. Preparat zawiera w sobie aminokwasy a także chlorofil, czyli substancję, która przyspiesza przemianę materii. Rodzaje jęczmienia to wysuszony sok albo wysuszone i zmielone liście trawy jęczmiennej, z których tworzy się proszek do sporządzania napojów, kapsułki albo tabletki.

 

Młody jęczmień zielony wykorzystuje się w medycynie naturalnej. Ma on działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe oraz przeciwnowotworowe, dlatego przydaje się w leczeniu chorób skóry, serca, a także cukrzycy. Wspomaga również przemianę materii a za sprawą błonnika zawartego w zmielonych liściach zmniejsza łaknienie i ułatwia usuwanie złogów z jelit.

Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka makaronowa z suszonymi pomidorami, fetą i szpinakiem

 

Młody jęczmień zielony – właściwości odchudzające

 

Młody jęczmień zawiera w sobie chlorofil – naturalny zielony barwnik rośliny. Substancja przyspiesza przemianę materii, spalanie tkanki tłuszczowej, a także wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Roślina jest źródłem cennych aminokwasów, takich jak: fenyloalanina i kwas glutaminowy, które tłumią apetyt. Enzymy zawarte w jęczmieniu aktywizują tłuszcz oraz dodatkowo pobudzają enzymy w organizmie człowieka, co powoduje przyspieszenie metabolizmu tłuszczów. Z tego względu preparat jest stosowany jako środek ułatwiający kontrolę wagi. Preparaty ze zmielonych liści jęczmienia zwierają błonnik, który po spożyciu daje uczucie sytości oraz przyspiesza perystaltykę jelit i oczyszczanie ich ze złogów. Młody jęczmień jest również źródłem silnych antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki powstające w procesie przemiany materii.

 

Jęczmień zielony – działanie

 

Głównym działaniem młodego jęczmienia jest wspomaganie odchudzania poprzez przyspieszanie przemiany materii i utlenianie kwasów tłuszczowych w organizmie. Ekstrakt roślinny pobudza usuwanie toksyn, wolnych rodników, a także substancji rakotwórczych. Środek uzupełnia niedobory składników mineralnych i aminokwasów w organizmie. Jęczmień zielony stanowi także zastrzyk energii, zmniejsza zmęczenie oraz pobudza organizm do aktywności, co sprzyja utrzymaniu właściwej wagi.

 

Młody jęczmień zielony – jaką formę wybrać?

 

Rodzaje młodego jęczmienia to suszony sok bądź wysuszone i zmielone liście trawy jęczmiennej. Obie postaci rośliny wykorzystywane są do produkcji tabletek, kapsułek oraz proszku, z którego można zrobić koktajl po zmieszaniu z wodą lub sokiem. Wysuszony sok i zmielona trawa nieco różnią się działaniem.

 

  • Proszek z wysuszonego soku trawy jęczmiennej

 

Sproszkowana wersja preparatu powstaje poprzez wyciśnięcie soku z młodych pędów jęczmienia i natychmiastowe wysuszenie go. Proszek nie zawiera błonnika oraz włókien trawy jęczmiennej, które mogą ograniczać przyswajalność składników odżywczych w organizmie. Zawiera natomiast wyższe stężenia substancji odżywczych.

 

  • Wysuszone zmielone liście trawy jęczmiennej

 

Trawę jęczmienną można najpierw wysuszyć, a następnie zmielić. W przeciwieństwie do wysuszonego soku, zmielone liście trawy zawierają w sobie błonnik trawiasty, który przyspiesza usuwanie złogów z jelit. Ta forma jęczmienia zawiera jednak znacznie niższe stężenia cennych substancji odżywczych.

 

Kapsułki i tabletki wytwarzane na bazie ekstraktu z młodego jęczmienia mogą być dodatkowo wzbogacone o takie składniki, jak: ekstrakt z liści zielonej herbaty czy owoców gorzkiej pomarańczy.

Zielony jęczmień - liście i proszek
©Mara Zemgaliete/Fotolia
Styl życia
Młody zielony jęczmień – bogactwo witamin i minerałów
Młody zielony jęczmień w formie proszku dobry jest na wzmocnienie organizmu i detoks, tabletki ze zmielonej trawy jęczmiennej zalecane są dla osób odchudzających się.

Młody zielony jęczmień w formie proszku dobry jest na wzmocnienie organizmu i detoks, tabletki ze zmielonej trawy jęczmiennej zalecane są dla osób odchudzających się. Wartości odżywcze młodego zielonego jęczmienia W 100 g proszku z młodego zielonego jęczmienia jest aż 30 g białka i około 3,5 g tłuszczu. Młody jęczmień ma 315 kalorii w 100 g.  Zawiera też bardzo duże ilości witaminy C (457 mg), jest źródłem ryboflawiny (2,4 mg), niacyny (3,6 mg), kwasu foliowego (946 μg), kwasu pantotenowego (5,1 mg), tiaminy (0,4 mg) oraz witaminy B6 (17,8 mg), a także witamin: A (1320 μg), E (7,4 mg) i K (776 μg). Ma też mikroelementy – cynk (0,03 mg), fosfor (3,94 mg), wapń (5,48 mg), mangan (0,14 mg), krzem (0,04 mg), żelazo (0,13 mg), potas (68,3 mg), chrom (1,09 μg) i magnez (3,96 mg). Wartości odżywcze młodego zielonego jęczmienia sprawiają, że ma on właściwości prozdrowotne. Działanie młodego zielonego jęczmienia na organizm Dzięki dużej zawartości witamin i błonnika młody zielony jęczmień pozytywnie wpływa na pracę układu odpornościowego, trawiennego, opóźnia starzenie, wzmacnia włosy, skórę i paznokcie i oczyszcza organizm. Jedzenie młodego zielonego jęczmienia daje efekty już po kilku dniach, powodując spadek wagi i poprawę samopoczucia. Proszek z młodego jęczmienia ma działanie wzmacniające, zmniejsza podatność na infekcje, uszczelnia naczynia krwionośne, przyspiesza gojenie się ran i zmian skórnych. Dzięki właściwościom oczyszczającym i zawartości błonnika młody zielony jęczmień wspomaga odchudzanie – przedłuża uczucie sytości i poprawia perystaltykę jelit. Ponadto przyspiesza metabolizm tłuszczów. Tłuszcze nienasycone zawarte w jęczmieniu obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. Młody zielony jęczmień ma więc zastosowanie w zapobieganiu chorób układu sercowo-naczyniowego, ogólnoustrojowych, np. cukrzycy czy otyłości, a...

Owoce morwy białej.
©imagineilona/Fotolia.com
Styl życia
Ziołowe preparaty wspomagające odchudzanie z ekstraktem z młodego jęczmienia, morwy białej i czystka
Preparaty wspomagające odchudzanie z ekstraktami z ziół są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia pod warunkiem, że stosuje się je zgodnie z instrukcją na opakowaniu oraz bierze pod uwagę zażywane leki. Warto sięgnąć po te, które zawierają morwę białą, młody zielony jęczmień oraz czystek. Zioła te oczyszczają organizm, hamują wchłanianie cukrów prostych i zawierają błonnik wspomagający przemianę materii.

Preparaty wspomagające odchudzanie z ekstraktami z ziół są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia pod warunkiem, że stosuje się je zgodnie z instrukcją na opakowaniu oraz bierze pod uwagę zażywane leki. Warto sięgnąć po te, które zawierają morwę białą, młody zielony jęczmień oraz czystek. Zioła te oczyszczają organizm, hamują wchłanianie cukrów prostych i zawierają błonnik wspomagający przemianę materii.   Wśród wielu pojawiających się na rynku preparatów na odchudzanie warto sięgnąć po ziołowe. Oprócz swoich właściwości odchudzających poprawią też ogólne funkcjonowanie organizmu i zapewnią lepsze samopoczucie. Morwa biała na odchudzanie Preparaty zawierające ekstrakt z liści morwy białej wpływają na gospodarkę insuliną. Hamują działanie enzymów, które rozkładają węglowodany. Zmniejsza też wchłanianie sacharozy i skrobi ( cukrów prostych ). Wchłanianie się cukrów prostych powoduje odkładanie się niechcianej tkanki tłuszczowej. W wyniku działania morwy białej większość węglowodanów zostaje niestrawiona . Wpływa to na obniżenie poziomu glukozy we krwi, jak wykazały badania przeprowadzone przez Musabayane'a, Bwititi'ego i Ojewole'go, ( zobacz ). To natomiast zmniejsza potrzebę podjadania np. słodyczy. Herbatkę lub liście morwy białej można kupić w granicach 10-25 zł. Morwa biała w tabletkach to koszt 10-20 zł. Dawkowanie preparatów z morwy białej Preparaty z morwy białej w tabletkach powinno się przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta . Niektóre środki należy przyjmować około 30 minut przed posiłkiem. Przeciwwskazania do stosowania preparatów z morwą białą Morwy białej nie mogą stosować kobiety w ciąży oraz podczas laktacji. Przeciwwskazaniem do zażywania preparatów z morwą jest również alergia na ten składnik. Młody jęczmień - czy warto po niego sięgnąć przy odchudzaniu? Młody...

©sebgsh/Fotolia
Styl życia
Młody zielony jęczmień działa na anemię, przeciwzapalnie, odmładzająco oraz w profilaktyce cukrzycy
Młody jęczmień zawiera m.in. witaminy z grupy B, kwas foliowy i witaminę C. Ma w swoim składzie też magnez, potas i żelazo. Pomoże osobom z chorobami serca, cukrzycą, a także mającym kłopoty z nieświeżym oddechem.

Młody jęczmień zawiera m.in. witaminy z grupy B, kwas foliowy i witaminę C. Ma w swoim składzie też magnez, potas i żelazo. Pomoże osobom z chorobami serca, cukrzycą, a także mającym kłopoty z nieświeżym oddechem.   Młody zielony jęczmień można kupić w formie rozdrobnionej trawy lub sproszkowanego soku. W soku nie ma błonnika , natomiast jego składniki są przyswajalne w 100% przez organizm człowieka . Trawa zawiera dużą ilość błonnika, co zmniejsza wchłanialność składników odżywczych z jęczmienia. Witaminy zawarte w młodym jęczmieniu Młody jęczmień zawiera następujące witaminy: witaminy z grupy B: B1, B2, B3, B6, witaminę C , witaminę E, biotynę, kwas pantotenowy, kwas foliowy , cholinę, beta-karoten. Jakie zalety daje przyjmowanie młodego jęczmienia? Młody jęczmień ma właściwości przeciwutleniające, a także przeciwnowotworowe. Dzięki zawartości antyoksydantów opóźnia procesy starzenia. Jęczmień działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Zielony jęczmień pomaga pozbyć się trądziku, atopowego zapalenia skóry, owrzodzeń, a także egzemy. Cynk, krzem i mangan poprawiają stan skóry, paznokci i włosów. Magnez zawarty w jęczmieniu wpływa korzystnie na układ nerwowy i zmniejsza negatywne skutki stresu. Wapń pomaga zachować zdrowe kości i zęby. Młody jęczmień zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Zielony jęczmień może być stosowany profilaktycznie w nadciśnieniu, chorobach serca , cukrzycy, a także bezsenności. Dzięki zawartości błonnika rozpuszczalnego w sproszkowanej trawie, pomoże osobom z nadwagą i otyłością. Błonnik nadaje uczucie sytości i przyspiesza spalanie tłuszczu. Nierozpuszczalny błonnik z jęczmienia poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Witaminy z grupy B i...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik