Emily Ratajkowski

Żegnaj, tłuszczyku! Czyli jak raz na zawsze pozbyć się niechcianych kilogramów za pomocą zabiegów wyszczuplających?

Emily Ratajkowski

Celem zabiegów modelujących sylwetkę jest usunięcie komórek tłuszczowych z miejsc, z których – mimo naszych wysiłków – nie chcą zniknąć. W zależności od zastosowanej metody komórki można opróżnić z tłuszczu, rozpuszczając go, lub doprowadzić do ich apoptozy (czyli trwałego zniszczenia). W obu przypadkach niezwykle ważne jest zadbanie o prawidłowe działanie układu krwionośnego i limfatycznego, bo to ich zadaniem jest skuteczne i bezpieczne usunięcie z organizmu produktów rozpadu tkanki tłuszczowej. Z tego powodu wyszczuplanie ciała zazwyczaj łączy się z zabiegami endermologii, które usprawniają drenaż. Ważne jest też jednoczesne ujędrnianie skóry, która – pozbawiona wypełniającej „poduszeczki” tłuszczowej – może nagle okazać się zbyt luźna i wiotka.

 

„Podgrzewanie”

Skutecznym sposobem pozbycia się tłuszczu jest skierowanie na niego wiązki energii, która powoduje intensywne, wybiórcze przegrzanie tkanek. Zawarty w nich tłuszcz zostaje upłynniony i usunięty z organizmu. Jeśli dojdzie do zniszczenia błony komórkowej, mamy do czynienia z trwałym zniszczeniem komórek tłuszczowych, które obumierają (nie ma więc ryzyka efektu jo-jo). Lekarze mają do dyspozycji urządzenia wykorzystujące różne rodzaje energii: fale radiowe, elektromagnetyczne, ultradźwięki, podczerwień. Ważne, żeby wybrać sprawdzonego, godnego zaufania fachowca, który dobierze najlepszą terapię dla każdego pacjenta i tak ułoży program zabiegów, że będą one skuteczne i bezpieczne.

 

„Wymrażanie”

Komórki tłuszczowe można zniszczyć również, wykorzystując bardzo niską temperaturę (schładza się je do -8oC). Zabieg taki jest skuteczny, jeśli tkanka ochładzana jest przez długi czas (jednorazowo kilkadziesiąt minut). Nie musisz się jednak obawiać odmrożenia skóry – aparatura do kriolipolizy wyposażona jest w technologie, które umożliwiają wybiórcze chłodzenie, zabezpieczając jednocześnie sąsiadujące tkanki.

 

„Rozpuszczanie”

Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu do tkanek zastrzyków z substancji, które powodują rozpad komórek tłuszczowych i uwolnienie ich zawartości (tłuszcze rozkładane są w wątrobie, a następnie usuwane z organizmu). W razie potrzeby zabieg można powtarzać co 3–4 tygodnie.

 

Liposukcja laserowa

To jedno z najnowocześniejszych i najbardziej przełomowych rozwiązań stosowanych obecnie w medycynie estetycznej. W gabinetach możemy korzystać z technologii LipoLife 3D, która pozwala usunąć niechcianą tkankę tłuszczową, a potem wykorzystać ją do zwiększenia objętości wybranych partii ciała (mogą to być piersi, pośladki, twarz). Podczas zabiegu emitowane jest światło lasera, które w odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji nie powoduje zniszczenia komórek tłuszczowych. Pobrane w trakcie impulsu komórki charakteryzują się dużą żywotnością i mogą być natychmiast wszczepione w inny obszar ciała.

 

E M I L Y R A T A J K O W S K I słynie z… prowokacyjnych zdjęć publikowanych na Instagramie. Ma się czym chwalić – nawet wśród modelek niewiele jest kobiet o tak płaskim brzuchu i smukłej sylwetce.

Emily Ratajkowski w białym bikini na plaży
ONS

Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14