medycyna estetyczna, IPL, naczynka
Image by LifetimeStock.com

Terapia światłem IPL to najlepszy sposób na naczynka i przebarwienia. Dowiedz się, jak działa!

medycyna estetyczna, IPL, naczynka
Image by LifetimeStock.com

Lumecca to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia Inmode izraelskiej firmy Invasix. Dzięki specjalnej technologii IPL o unikatowych właściwościach impulsu aparat zamyka naczynia i likwiduje przebarwienia znacznie skuteczniej i bezpieczniej od innych urządzeń. Doskonałe wyniki uzyskuje się także podczas leczenia objawów trądziku różowatego. 

Jak działa zabieg?

Zabieg trwa ok. 20 minut, jest komfortowy i bezpieczny. Jak przebiega? Na początku lekarz nakłada na twarz żel do USG, który przewodzi impulsu i przyjemnie chłodzi skórę. Po ustawieniu indywidualnie dobranej do skóry pacjenta wartości energii (która powinna być wyczuwalna, ale nie parzyć) przykłada się głowicę do miejsc na skórze pokrytych przebarwieniami i pajączkami. Impuls odczuwalny jest jako lekkie uderzenie gorąca, które nie sprawia bólu. 

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, szczególnie w miejscach przebarwień. Dodatkowym plusem jest błyskawicznie napięcie i wygładzenie skóry widoczne od razu po zabiegu. Po kilku dniach staje się ona jaśniejsza, promienna i gładsza, a jej koloryt wyrównany. Zamknięte naczynka znikają po około dwóch tygodniach. Tuż po zabiegu należy unikać słońca, które odpowiada za powstawanie przebarwień i popękanych naczynek, oraz regularnie stosować preparaty ochronne z wysokimi filtrami SPF.

 

Zabieg poleca dr Bożena Jendrysik, chirurg, lekarz medycyny estetycznej Centrum Medyczne Veno-Med, veno-med.pl

Zobacz także: Sposób na gładką skórę bez przebarwień? Poznaj peeling chemiczny!

Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08