emma-stone
East News

Piegi tak, przebarwienia nie! Jak trwale pozbyć się melasmy, czyli ostudy?

emma-stone
East News

Piegi niewątpliwie dodają urody – Emma Watson, Emma Stone i Julianne Moore wiedzą o tym najlepiej! Ciemne, nieregularne plamy na policzkach, dłoniach i w innych miejscach to już jednak inna sprawa: naprawdę trudno je lubić. Jak z nimi walczyć, skoro wciąż pojawiają się nowe? Trzeba wiedzieć jak się za to zabrać! Świetnym sposobem na przebarwienia jest Melasma 4D – czteroetapowy zabieg od Fotony, który nie ogranicza się do usuwania istniejących plam, ale zapobiega powstawaniu nowych. 

Chcesz, aby Twoja skóra wyglądała jak po zabiegu Fotona Melasma? Wykorzystaj Ezebra kod rabatowy i spraw sobie dobry krem!

Skąd się biorą przebarwienia? 

Melasma, czyli znienawidzona przez kobiety ostuda ma to do siebie, że lubi wracać: przebarwienia pojawiają się na twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach i nogach, gdy tylko zaświeci słońce. I nie tylko wtedy. Brzydkie, nieregularne plamy powstają na skutek nadprodukcji melaniny i tego, że barwnik rozkłada się w skórze nierównomiernie. Winne jest nie tylko słońce, bo o tym, że powstają przebarwienia, decyduje także – oczywiście poza skłonnością genetyczną –  wiele innych czynników.  

East News

Nadmierna i nierównomierna pigmentacja jest odpowiedzią na stan zapalny skóry i zmiany w jej komórkach, co może mieć związek także z  zanieczyszczeniem środowiska, kontaktem ze światłem niebieskim, emitowanym przez ekrany telefonów, tabletów, komputerów lub światłem podczerwonym, z działaniem wolnych rodników, nieprawidłową gospodarką hormonalną, przyjmowaniem leków, które rozregulowują pracę komórek barwnikowych wreszcie z zabiegami estetycznymi, zwłaszcza niektórymi peelingami fizycznymi i chemicznymi oraz mikronakłuwaniem. Tak czy inaczej, melanocyty wariują, a uspokojenie ich i osiągnięcie równowagi w procesie produkcji melaniny nie jest łatwą sztuką. Warto także wiedzieć, że problem jest dość powszechny i z wiekiem narasta: po 35. roku życia przebarwienia ma 3 na 10 kobiet, a po pięćdziesiątce już 9 na 10!  

Jak skutecznie walczyć z przebarwieniami? 

Tradycyjne zabiegi złuszczające i odbarwiające są skuteczne, jednak niestety nietrwałe: nie zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień. Celem rewolucji, którą zawdzięczamy Fotonie, jest długotrwałe wyleczenie melasmy. Melasma 4D  to zabieg czteroetapowy, wykorzystujący kilka rodzajów energii laserowej. 

Krok 1: działamy wewnątrz nadaktywnych komórek barwnikowych. Energia lasera niszczy melanosomy i rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Efekt? Fabryki „melaniny” przestają pracować, a dzięki temu nie powstają nowe przebarwienia. 

Krok 2: uspokajamy stan zapalny. To także bardzo ważny etap, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, przebarwienia są reakcją na stan zapalny.   

Krok 3: regeneracja i odmłodzenie. Energia lasera przyspiesza wymianę komórkową i w ten sposób usuwamy istniejące w naskórku przebarwienia. Zabieg działa też odmładzająco, ponieważ pobudza skórę do regeneracji, dzięki czemu  poprawia się jej jędrność i elastyczność, a to z kolei sprawia, że potrafi się lepiej bronić przed powstawaniem kolejnych przebarwień. 

Krok 4: zamykamy naczynia – jeśli to konieczne. Na tym etapie laser działa punktowo, jedynie w miejscach występowania pajączków.   

Najlepsze spodoby na przebarwienia /Melasma 4D StarWalker
Mat. prasowe

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu Melasma 4D od Fotony?

Zabieg – choć wieloetapowy – trwa jedynie ok. 40 minut. Poza tym:  

  • Po zabiegu przez 1-3 dni występuje rumień. Zanim skóra się oczyści, przebarwienia mogą być ciemniejsze, co po tygodniu mija. W tym czasie stosuj 3 razy dziennie krem regenerujący.       
  • W dniu zabiegu należy chronić się całkowicie przed słońcem, a od drugiego dnia stosuj krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem mineralnym.     
  • Po 2-3 dniach od zabiegu możesz wrócić do dotychczasowej pielęgnacji skóry. Jednak – uwaga! – możesz używać antyoksydantów, nie wolno ci jednak stosować hydrochinonu. Pamiętaj o silnym nawilżaniu skóry, co jest szczególnie potrzebne po zabiegach laserowych.

Ile zabiegów trzeba, by osiągnąć trwały efekt? Pełna terapia, która długotrwale leczy melasmę, składa się z 4-8 zabiegów, wykonywanych co 2 tygodnie. Jeśli masz ciemną karnację, zobaczysz zadowalające wyniki już po 3 zabiegach, jeśli jasną – po 4-5. Dobra rada: jeśli chcesz utrzymać jednolity koloryt skóry, wykonaj raz w roku jeden zabieg przypominający.  

Gdzie można się poddać takiej terapii? W gabinecie Kosmetyki Lekarskiej BELLA przy ul. Pięknej 19 w Warszawie!  

gabinet-bella
Mat.prasowe

Wszystkie informacje na temat zabiegu znajdziesz na stronie Gabinetu: http://gabinetbella.com.pl/ 

gabinet_bella
Mat.prasowe

Gabinet Bella
Mat. prasowe

Materiał powstał we współpracy z gabinetem Bella

 

Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48