medycyna estetyczna, laser

Terapia laserowa to najlepsze rozwiązanie na przebarwienia skóry. Sprawdź, co musisz wiedzieć o zabiegu

medycyna estetyczna, laser

Nieestetyczne ciemne plamy powstają na skórze najczęściej pod wpływem słońca lub zbyt intensywnego opalania się w solarium. Mogą również być skutkiem zmian hormonalnych  w ciąży, nadczynności tarczycy, a także schorzeń wątroby i nadnerczy. Dziś, korzystając z dobrodziejstw nowoczesnej laseroterapii, przebarwienia skóry można skutecznie i szybko leczyć.

Terapia laserowa - jaki działa?

Najczęściej zalecam zabiegi laserowe Harmony XL Pro - Clear Lift i DYE-VL. Emitowane przez laser światło niszczy komórki barwnikowe i po złuszczeniu naskórka przebarwienie ulega redukcji. Marcin Noweta, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog wenerolog No Age Clinic Medycyna Laserowa i Estetyczna (www.noageclinic.pl) uważa, że jest to najskuteczniejsza metoda walki z tym problemem. Sama procedura nie jest skomplikowana ani bolesna - w czasie zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort w postaci delikatnych ukłuć lub wzmożonego ciepła. 

Przeciwwskazania do terapii laserowej 

Do najważniejszych przeciwwskazań w laseroterapii należą ciąża i okres karmienia piersią, a także opryszczka lub aktywna infekcja skóry. Terapię najlepiej zacząć wtedy, gdy nie planujemy intensywnego opalania się oraz nie mamy świeżej opalenizny. Na kilka dni przed zabiegiem należy unikać stosowania leków fotouczulających (np. środków antydepresyjnych i antybiotyków), kosmetyków zawierających kwasy owocowe i retinol, ziół (np. dziurawca, nagietka). Nie wolno też wykonywać zabiegów złuszczających, takich jak peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja. Pełna terapia wymaga 2-4 zabiegów wykonywanych nie cześciej niż co 30 dni. Przez miesiąc po zabiegu laseroterapii należy stosować kremy z filtrem SPF 50 i unikać wychodzenia na słońce. 

 

Piękna cera bez przebarwień to efekt terapii laserowej

medycyna estetyczna
©Nobilior/fotolia

Zobacz także: Pierwsze zmarszczki? Szara cera? Te metody to ratunek dla twarzy! Gwiazdy pokochały te zabiegi!

Więcej na temat medycyna estetyczna
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48