Alessandra Ambrosio
East News

Z problemem nietrzymania moczu boryka się co czwarta kobieta. Ty też? Sprawdź, jak wreszcie z nim wygrać!

Alessandra Ambrosio
East News

Fotel BTL Emsella to prawdziwa rewolucja we wzmacnianiu mięśni dna miednicy i leczeniu nietrzymania moczu. Dzięki niemu możesz mieć silne mięśnie dna miednicy już w trzy tygodnie! I to bez żmudnych ćwiczeń, rozbierania się i krępujących badań. Wszystko zrobi za ciebie! Jak to działa?

BTL Emsella - rewolucja w walce z nietrzymaniem moczu

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która dotyka co czwartą kobietę między 30. a 59. rokiem życia. Szacuje się, że na świecie temat dotyczy aż ok. 40% kobiet! Przyczyny? Jedna z najważniejszych to ciąże i porody, w wyniku których na problem nietrzymania moczu narażone są nawet tak wysportowane kobiety, jak Alessandra Ambrosio, która urodziła dwójkę dzieci.

Kobiety obawiają się, że rozciągnięcie mięśni dna miednicy jest nieodwracalne lub wymaga poważnego zabiegu operacyjnego lub krępującego zabiegu dopochwowego. Jednocześnie samodzielnie nie potrafią odpowiednio wzmocnić dna miednicy np. za pomocą ćwiczeń Kegla, ponieważ właśnie z powodu słabości mięśni nie są w stanie wywoływać odpowiednio intensywnych i długich oraz wyizolowanych skurczy - koło się zamyka.

I tu jest przestrzeń dla krzesła Emsella! Wykonuje ono za kobiety prawidłowy i intensywny trening mięśni dna miednicy. Wystarczy kilka sesji, by wzmocnić mięśnie oraz przywrócić kontrolę nad ich pracą. Trening odbywa się w ubraniu, nie wymaga żadnych specjalnych działań, a jedynie spędzenia pół godziny w specjalnym fotelu treningowym. Seria sześciu zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu, a wzorzec motoryczny, wypracowany zaledwie w trzy tygodnie, sprawia, że kobieta jest w stanie samodzielnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy. 

BTL Emsella
Mat. prasowe

Emsella - jak to działa?

Emsella do stymulacji i wzmacniania mięśni dna miednicy wykorzystuje fale elektromagnetyczne HIFEM. Przenikają one swobodnie przez odzież i kość miednicy, dzięki czemu pacjent nie musi rozbierać się do zabiegu. W trakcie jednego 28-minutowego treningu Emsella wywołuje ponad 11 tysięcy skurczy o supramaksymalnej intensywności, nieosiągalnej dla pacjenta (w tym samym czasie za pomocą ćwiczeń Kegla kobieta mogłaby wykonać jedynie ok. tysiąca skurczy o dużo niższej intenywności). Dla wzmocnienia mięśni dna miednicy ważna jest też długość trwania skurczu, a także odpowiednia relaksacja mięśni. Urorehabilitanci podkreślają, że większość kobiet wykonuje ćwiczenia Kegla niewłaściwie: z reguły za szybko, za słabo i bez odpowiedniego rozluźniania mięśni. Fale HIFEM nie tylko wywołują intensywne skurcze, ale też także odpowiednio je relaksują.  

Badania potwierdzają skuteczność fotela Emsella

Badania naukowe potwierdziły skuteczność treningów Emsella. Wykazały one, że 95% pacjentek, które przeszły pełną serię sześciu zabiegów, zgłosiło znaczącą poprawę jakości życia. Wyniki te zostały potwierdzone po trzech i sześciu miesiącach od treningu. Wszystkie przyznały, że lepiej odczuwają swoje mięśnie dna miednicy. O 75% zmniejszyła się liczba używanych przez nie wkładek higienicznych, które wcześniej stosowane były regularnie z powodu nietrzymania moczu.

 

Obniż cenę składki ubezpieczenia, wybierając ofertę promocyjną ze strony Link4 kupony rabatowe.

 

Nietrzymanie moczu - czy to też twój problem?

Być może tak, jeśli któreś z tych zdań pasuje do twojej sytuacji

Mimowolnie gubię mocz podczas podskakiwania, kichania, kaszlu, śmiechu, gwałtownej zmiany pozycji.

Odczuwam częste parcie na mocz (częściej niż co dwie godziny).

Mam nagłą potrzebę oddania moczu, której nie jestem w stanie opanować. 

Odczuwam parcie na mocz podczas ćwiczeń fizycznych.

Rodziłam w sposób naturalny i nie wykonywałam ćwiczeń mięśni dna miednicy, chcę uniknąć w przyszłości kłopotów.

Jestem po porodzie i chcę wzmocnić mięśnie dna miednicy.

Jestem w okresie menopauzy lub po menopauzie i mam objawy osłabienia mięśni dna miednicy.

Wykonuję wysiłkowe ćwiczenia fizyczne z podnoszeniem ciężarów i mam objawy nadwyrężenia mięśni dna miednicy.

Odczuwam mniejszą satysfakcję seksualną, osłabione mięśnie dna miednicy zmniejszają odczucia podczas zbliżeń intymnych. 

BTL Emsella
Mat. prasowe

Jak wygląda zabieg?

Jeśli w powyższych zdaniach odnajdujesz tu swoją sytuację, zainteresuj się treningiem mięśni dna miednicy na fotelu Emsella. Zabieg jest bardzo komfortowy. Nie zdejmujesz ubrań, siadasz na krześle Emsella i przez dokładnie 28 minut twoje mięśnie są stymulowane do intensywnej pracy. Skurcze – jest ich w sumie w trakcie jednej sesji ponad 11 tysięcy – przypominają mrowienie. Ich intensywność jest dopasowywana do odczuć. Pacjentki i pacjenci określają doznania jako „przyjemne” albo „zaskakujące” czy „dziwne”, co nie powinno zaskakiwać – na co dzień nie doświadczamy tak intensywnego treningu mięśni dna miednicy. Odczucia są tak akceptowalne, że już podczas drugiego treningu wiele osób np. czyta książkę czy gazetę! 

Szczegóły: www.btlestetyka.pl

 

Więcej na temat medycyna estetyczna
Przeładuj

Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Dziś Piotr Adamski ma 36 lat. Wiemy jak wygląda i czym się zajmuje!

zobacz 00:59