East News

Czym pielęgnować skórę po zabiegach medycyny estetycznej?

East News

Codzienna pielęgnacja uzupełnia procedury wykonywane w gabinetach. Przygotowuje do nich skórę, wydłuża efekty i pomaga w rekonwalescencji. Same zabiegi – nawet te najlepsze – nie dadzą pożądanego efektu, jeśli skóra będzie zaniedbana. Im lepiej przygotowana (zagęszczona, nawilżona, napięta), tym lepszy, trwalszy i bardziej naturalny będzie rezultat uzyskany w gabinecie. Dlatego wielu lekarzy zaleca najpierw wykonać zabiegi tzw. kondycjonujące (kosmetologiczne i medyczne), a dopiero potem robić poprawki estetyczne, np. z użyciem wypełniaczy.

Zasady profesjonalnej pielęgnacji

Podstawą zdrowej i pięknej skóry jest jej codzienna pielęgnacja, która powinna być odpowiednio dobrana do jej aktualnych potrzeb, a nie tylko wieku metrykalnego. A te się zmieniają, np. pod wpływem czynników środowiskowych. Dlatego warto raz na jakiś czas, zwłaszcza gdy masz problemy z samodzielnym doborem kremów, zrobić „przegląd kosmetyczki” u profesjonalisty – kosmetologa bądź dermatologa. Wiele gabinetów prowadzi też sprzedaż kosmeceutyków – ich regularne stosowanie działa na skórę terapeutycznie, redukując przebarwienia, trądzik, przesuszenie, naprawiając uszkodzenia będące wynikiem stresu oksydacyjnego, zagęszczając wiotką skórę itp. Dzięki aktywnym, wysoko stężonym formułom efekty są szybko widoczne, a stosowanie tego typu profesjonalnych kosmetyków doskonale uzupełnia zabiegi i przedłuża ich efekty.

Dbanie o skórę po zabiegach

Do uzyskania wymarzonego efektu w dużym stopniu przyczynia się także dokładne stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Pacjent, który się ich nie trzyma, naraża się na zwiększone ryzyko powikłań i skutków ubocznych (np. jeśli nie chroni skóry poddanej działaniu lasera przed słońcem, pojawią się przebarwienia). Każdy zabieg ma swoje konkretne wymagania w tym zakresie, nie zawsze oczywiste dla pacjenta, np. toksyna botulinowa – zakaz pochylania głowy przez pierwszych kilka godzin, a powiększanie ust – zakaz całowania :). Po mezoterapii na skórze mogą być widoczne siniaczki i krwiaczki – ich gojenie przyspieszy stosowanie specjalnych kremów regenerujących, które zaleca się też po laseroterapii i peelingach chemicznych. Aplikuj je tyle razy, ile potrzebujesz – tutaj nie da się przedobrzyć. Poza tym pamiętaj, że ważna jest kolejność wykonywania różnych zabiegów, np. laser robimy minimum miesiąc po podaniu wypełniacza (ponieważ energia cieplna może przyspieszyć jego wchłanianie). I jeszcze jedno: nawet spektakularny efekt zabiegu estetycznego nie zwalnia cię z obowiązku dbania o kondycję skóry. Przecież nawet po liftingu chirurgicznym skóra dalej się starzeje :)

Kosmetyki do stosowania po zabiegach

Mat. prasowe

To jeden z najlepszych preparatów po zabiegach. Emulsja Cicalfate (Avene, 40 ml, 39,90 zł) zawiera sukralfat, cynk i wodę termalną. Łatwo można ją nałożyć nawet na mocno podrażnioną skórę, np. po laserze. 

Mat. prasowe

Krem regenerujący Home Expert (Bandi, 50 ml, 89 zł) ma bogatą konsystencję, szybko łagodzi podrażnienia, suchość i uczucie ściągania skóry, np. po peelingach. Mocno nawilża, dobra cena!

Mat. prasowe

Jedno z naszych ostatnich odkryć. Ceramide Shield (Neauvia Advanced Care System, 50 ml, 250 zł) to nie tylko świetny krem po zabiegach, ale też na co dzień. Wzmacnia warstwę ochronną, nawilża, odżywia suchą skórę suchą. 

Mat. prasowe

Krem przeznaczony do pielęgnacji skóry po laserze. Laserat Cream (Pharmann, 30 ml, ok. 120 zł) zmniejsza zaczerwienia, obrzęk, swędzenie, uczucie pieczenia. szybko przynosi ulgę. Podoba się nam pomysł na „specjalizację” kremu.

Mat. prasowe

Skin Rehab Rich (A. Florence Skincare, 50 ml, 169 zł, www.cosibella.pl) to niezwykle bogaty krem odżywczy na bazie masła muru-muru i kwasów tłuszczowych. Nie zostawia tłustej warstwy. Doskonale nawilża, chroni, redukuje stany zapalne. Bardzo wydajny!

Mat. prasowe

Multivit Sun Protector SPF 30 (Noon Aesthetics 50 gr, 175 zł) chroni skórę przed słońcem, np. po laserze. Zawiera nowej generacji filtry w kapsułkach - UV nie wchodzi w kontakt ze skórą. Plus witaminy B, C, E! 

Mat. prasowe

Nazwa kremu sugeruje intensywne działania i tak właśnie jest! Extreme Care (Cebelia, 75 ml, 200 zł) świetnie sprawdza się po zabiegach przegrzewających skórę, np. z użyciem lasera czy fal radiowych. Lekko chłodzi, szybko łagodzi, regeneruje. 

Mat. prasowe

Cicavit+ Creme SPF 50+ (SVR,40 ML, 59 ZŁ) przyspiesza gojenie miejscowych zmian, np. blizn. Chroni je przed słońcem, łagodzi świąd i zmniejsza dyskomfort. polecam go też osobom usuwającym laserowo tatuaż.  

Mat. prasowe

Maseczka w płachcie (Artemis Med, 20 ml, 29 zł, Douglas) błyskawicznie przynosi ukojenie, piekącej, suchej, podrażnionej zabiegami skórze. To też świetne S.O.S. po długim locie samolotem czy nieprzespanej nocy. Wygodna i bardzo przyjemna w stosowaniu!

Mat. prasowe

Maseczka Restoring Mask (z 3-etapowego zestawu Skin Regeneration Linerase, 1200-1500 zł) ma właściwości łagodzące i kojące. Nawilża oraz regeneruje podrażnioną zabiegami skórę. Ponadto przyspiesza procesy jej autonaprawy.

 

Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22