medycyna estetyczna
©Nobilior/fotolia

Retexture Brite Peel to holistyczna terapia wybielająco-pojędrniająca. Składa się z wielu etapów i łączy się ją z pielęgnacją domową. Jej celem jest zahamowanie syntezy melaniny, a także przyspieszenie przemieszczania się już obecnego w skórze barwnika w kierunku wyższych warstw naskórka, by z czasem uległ złuszczeniu. 

 

Zobacz: Urządzenie, które odmładza o… kilkanaście lat. Oto laser Xlase!

 

Stosowane do zabiegu preparaty bazują na wysokich stężeniach alfa- i beta- hydroksykwasów wzbogaconych o heksylorezorcynol i czysty retinol. Kluczowym elementem zabiegu w gabinecie jest dwuetapowe zastosowanie czystego retinolu. Najefektywniejszą część kuracji stanowi samodzielne aplikowanie w domu Retexture Serum. Preparat stosuje się na noc, codziennie lub co drugi dzień (w zależności od stopnia wrażliwości skóry). 

 

Od drugiego dnia po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać, może być zaczerwieniona i delikatnie podrażniona. Aby uzyskać maksymalną skuteczność, zabieg należy wykonywać w seriach: 3 zabiegi co 28 dni, najlepiej dwa razy w roku. Efektem tej kompleksowej kuracji jest zauważalne zmniejszenie się przebarwień i rozjaśnienie skóry, poprawa jej jędrności, a także wygładzenie i spłycenie zmarszczek. Peeling wykonuje się w okresie mniejszego nasłonecznienia, zwykle od września do maja. Mimo to zawsze zalecane jest stosowanie kosmetyków do ochrony przeciwsłonecznej z wysokim filtrem. 

 

Ten zabieg możecie wykonać w Ce-Ce Beauty Clinic przy ul. Sułkowickiej 2-4 w Warszawie

 

Kosmetolog Ewa Droździel wykonuje peeling chemiczny

kosmetolog Ewa Droździel

Więcej na temat medycyna estetyczna Peeling