Kim Kardashian
ONS.pl

Piersi doskonałe nie istnieją! Ale można je... poprawić! Eksperci odpowiadają czy jedynym wyjściem jest operacja plastyczna

Kim Kardashian
ONS.pl

Piękne, pełne piersi to przedmiot pożądania i uwielbienia. Kiedyś były wyłącznie darem natury, dziś równie dobrze mogą być efektem umiejętności chirurga plastyka! Powiększanie piersi implantami to najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej na świecie.

 

Bliżej perfekcji

Istnieją różne rozmiary i rodzaje implantów piersiowych. Mogą być okrągłe lub profilowane, gładkie lub o chropowatej powierzchni. Ich dobór to wspólna decyzja pacjentki i lekarza. Konsultacja przed zabiegiem jest momentem, kiedy należy znaleźć idealny balans między oczekiwaniami pacjentki a możliwościami chirurgii, z uwzględnieniem budowy ciała, stanu zdrowia i wyboru miejsca cięcia.

Gwarancją osiągnięcia doskonałych rezultatów, zgodnych z oczekiwaniami pacjentek, jest możliwość wykonania symulacji komputerowej przed zabiegiem – mówi dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda, chirurg plastyczny z Kliniki Promedion. – Jest to możliwe dzięki najnowocześniejszemu urządzeniu VECTRA XT, z powodzeniem stosowanemu przez lekarzy w USA, na najbardziej rozwiniętym rynku chirurgii plastycznej. To system 6 kamer, dzięki któremu otrzymujemy trójwymiarowy obraz ciała. Można je oglądać z każdej strony oraz analizować wielkość poszczególnych jego fragmentów.

Zastosowanie VECTRY to nie tylko korzyść dla pacjentki, która może już przed zabiegiem zobaczyć, jaki będzie jego wynik. Ta trójwymiarowa projekcja cyfrowa pozwala również lepiej przygotować się do operacji. Obraz jest poddawany precyzyjnej analizie pomiarowej i objętościowej, która pokazuje, jak dokładnie wygląda sylwetka pacjenta,  i może wskazać na przykład występującą asymetrię.

 

Dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda, chirurg plastyczny z Kliniki Promedion

Party Medycyna Estetyczna

 

LIFTING PIERSI ZA POMOCĄ NICI

To mało inwazyjny zabieg, który umożliwia wyraźne uniesienie opadających i nadmiernie rozciągniętych piersi. Sprawdza się u kobiet mających średni rozmiar biustu (miseczka C), który zaczyna poddawać się grawitacji. Zabieg nie wpływa na wielkość piersi – jego celem jest stworzenie „podskórnego biustonosza”, który unosi piersi i zabezpiecza je przed późniejszym opadaniem.

 

P R Z E B I E G  Z A B I E G U

„Nici Aptos umieszcza się pod skórą przez małe nakłucia wokół otoczki brodawkowej – wyjaśnia chirurg plastyczny dr n. med. Tadeusz Witwicki.

– Każdy z kręgów podtrzymujących pierś przymocowany jest do nici przeprowadzonej pod obojczykiem”.

Zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga wykonywania cięć chirurgicznych, nie pozostawia dużych blizn. Wykorzystywane do niego nici wykonane są z bezpiecznego dla organizmu polipropylenu. Wszczepienie nici nie wpływa na możliwość karmienia piersią, a w przypadku zmiany objętości piersi (np. w czasie ciąży i karmienia) cały czas zachowywany jest wcześniejszy poziom ich uniesienia. Lifting nićmi można łączyć za zabiegami modelowania oraz powiększania lub zmniejszania piersi. Wykorzystuje się wówczas rozpuszczalne nici (Aptos Excellence Body), które umożliwiają połączenie delikatnego liftingu piersi z poprawą jakości ich skóry i redukcją ewentualnych rozstępów. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez około 2–3 lata.

Przeładuj

Z kim Blondino ma najlepszy kontakt po "Hotelu Paradise"? Nie chodzi o Chrisa!

zobacz 01:23