Bella Hadid
East News

Oczy mówią wszystko! Mogą nawet zdradzić twój prawdziwy wiek! Jak o nie dbać, aby wyglądały młodo, świeżo i kusząco jak u Belli Hadid? Polecamy najlepsze metody odmładzania skóry wokół oczu oraz… wzroku!

Jak starzeje się skóra wokół oczu? 

Skóra wokół oczu jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych – w efekcie starzeje się szybciej niż reszta twarzy, łatwo ulega przesuszeniu, a wszelkie zaniedbania (np. brak demakijażu przed snem) wystarczą, aby rano pojawiły się na niej „podkówki”. Po 40. roku życia niekorzystne zmiany nasilają się – kurze łapki się utrwalają, na dolnej powiece widoczne stają się „zagniecenia”, a górna powieka traci jędrność i zaczyna opadać. Częstym problemem są też worki pod oczami (w skrajnych przypadkach to wymagające interwencji chirurgicznej przepukliny oczodołowe) i tendencja do długo utrzymującej się opuchlizny.  Problem taki ma m.in. Sienna Miller. Wyraźnie zaznacza się tzw. dolina łez. 

Najlepsze zabiegi

Botoks to numer jeden w likwidacji kurzych łapek. Wypełniacze o odpowiedniej formule, które nie wiążą mocno wody (co prowadzi do pojawienia się opuchnięć), uzupełnią niewielkie ubytki pod oczami, będące efektem zaniku tkanki wraz z wiekiem. Trzeba jednak pamiętać, że okolica oczu jest bardzo wymagająca, tutaj bowiem przebiega wiele ważnych naczyń i nerwów – warto więc poszukać lekarza, który naprawdę wie, jak się z tym miejscem obchodzić bezpiecznie. Pod dolną powieką świetnie też sprawdza się mezoterapia np. skin boosterami, która nadaje skórze wypoczęty, świeży wygląd. Podanie wypełniacza zlikwiduje tzw. dolinę łez, która nadaje całej twarzy smutny wygląd.

Nowością na rynku jest zabieg Sunekos (iniekcyjny zabieg podania mieszanki kwasu hialuronowego z aminokwasami), który lekarze doceniają właśnie za skuteczne działanie w okolicy oczu – rozjaśnia cienie, wygładza skórę, prowadzi do jej wzmocnienia i zagęszczenia. W odmładzaniu okolicy oka stosuje się również nowoczesne technologie high-tech, takie jak lasery, HIFU (np. Ulthera) czy plazma, która pozwala uzyskać efekt liftingu powiek w wypadku nieznacznego opadania (sprawdza się też u pacjentów po blefaroplastyce, u których po kilku latach dochodzi do wtórnego nieznacznego opadania powieki).

Młody wzrok

Objawem starzenia się samego wzroku i procesem praktycznie nieuchronnym jest pojawienie się, zwykle ok. 40.-45. roku życia, tzw. starczowzroczności („długa ręka”). Wiele kobiet dbających o swój młody wygląd nie chce nosić okularów do czytania, choć dobrze dobrane są naprawę sexy – popatrz tylko na Jennifer Aniston czy Julię Roberts! Rozwiązaniem są soczewki wieloogniskowe – wymienne (np. jednodniowe) lub wewnątrzgałkowe. W tym wypadku stosowane są soczewki wieloogniskowe, które pozwalają raz na zawsze, podczas krótkiej operacji, uwolnić się od konieczności noszenia okularów. W warszawskiej klinice Mega-lens zabieg ten wykonuje się bezpieczną metodą bezultradźwiękowej emulsyfikacji (bez naruszania rogówki), a dzięki wsparciu komputerowego systemu Verion możliwy jest niezwykle precyzyjny dobór soczewki i  jej wszczepienie. Korekcja wzroku na stałe to dziś rosnący trend – zwłaszcza wśród kobiet 40-45+, dla których noszenie okularów jest objawem starzenia się, podobnie jak zmarszczki czy utrata wiotkości skóry. 

gwiazdy w okularach
East News

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Codzienne stosowanie kremów na okolicę oczu to konieczność, już od 20-25. roku życia! Oczywiście, ich rodzaj dobieraj do potrzeb skóry – młoda będzie potrzebować nawilżania, a bardziej dojrzała – działania przeciwzmarszczkowego i przeciwobrzękowego. Pamiętaj też, że wystawianie oczu na mocne słońce bez odpowiedniej ochrony wpływa negatywnie nie tylko na wzrok, ale też na skórę wokół oczu. Gdy mrużysz oczy, pogłębiają się zmarszczki mimiczne, a powieki są narażone na szkodliwe działanie promieni UV, co skutkuje nie tylko szybszą utratą jędrności, ale i zwiększonym ryzykiem wystąpienia czerniaka. Latem stosuj więc kremy z wysokimi filtrami także na tę okolicę! 

kremy pod oczy
Mat. prasowe

Kremy pod oczy: Rozświetlający balsam pod oczy Nuxuriance Gold (Nuxe, 15 ml, 190 zł); Liftingujący krem Exception Marine zmniejszający obrzęki i „podkówki” (Thalgo, 15 ml, 250 zł); Kółko kamuflaży z żółtym kolorem, który idealnie maskuje cienie pod oczami (Kryolan, ok. 130 zł); Krem pod oczy o teksturze kostki lodu Cryo-Booster (Galénic, 15 ml, ok. 194 zł); Korygujący krem pod oczy Lift4Skin (Oceanic, 15 ml, ok. 45 zł); Odżywczy krem pod oczy Nutri Focus Nourishing Eye Cream (Douglas, 15 ml, 77,90 zł); Skin Perfusion HXR-Eye Cream (Filorga, 15 ml, 299 zł).

Zobacz także: Okulary słoneczne - jakie wybrać? Rodzaje, jak dobrać okulary do twarzy