East News

Nieinwazyjny lifting – efekt odmłodzenia jest spektakularny!

East News

Wiotkość skóry i opadanie tkanek zachodzące wraz z wiekiem są wskazaniem do zabiegów liftingu. Jeszcze nie tak dawno jedynym rozwiązaniem była operacja plastyczna. Dziś można skutecznie unieść tkanki w mniej inwazyjny sposób. 

Czym dokładnie jest lifting

Lifting to nic innego jak uniesienie skóry – po to, aby wróciła do położenia, jakie miała w młodości. Jeśli opadanie tkanek jest znaczne, nie obejdzie się bez operacji plastycznej, podciągnięcia i ewentualnie wycięcia nadmiaru luźnej skóry. Jeśli są to pierwsze lub średnio zaawansowane zmiany, można sięgnąć po mniej inwazyjne metody.

East News

Technologie „skin up”

Niezwykły postęp w rozwoju technologii sprawił, że bez naruszania warstwy naskórkowej można podziałać na powięź mięśniową, a więc dokładnie na tę warstwę, na której operują chirurdzy wykonujący klasyczny lifting. Tak właśnie działa technologia HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki. Podgrzewając włókna kolagenowe, HIFU prowadzi do ich natychmiastowego skrócenia, co daje pierwszy natychmiastowy efekt delikatnego liftingu. Następnie, wskutek pobudzenia pracy fibroblastów, skóra jeszcze się zagęszcza i ujędrnia w kolejnych miesiącach. Dużą popularnością cieszy się też termolifting z użyciem fal radiowych (RF) bądź podczerwieni – regularnie powtarzany zapobiega przedwczesnemu opadaniu tkanek. Nowością są zabiegi, podczas których energia (RF, laserowa) jest wprowadzana bezpośrednio pod skórę za pomocą kaniuli – ich efekty są naprawdę spektakularne. W przypadku powiek można zastosować technologię plazmową, która „otworzy” oko, pod warunkiem że wiotkość skóry nie jest jeszcze zbyt duża. 

East News

Nici liftingujące 

To nici z haczykami bądź mikrowypustami, dzięki którym można rzeczywiście mechanicznie unieść tkanki. Są one wprowadzane punktowo poprzez małe wkłucia, dzięki czemu zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji. Mogą to być nici rozpuszczalne bądź stałe (jak np. w trudnej, ale dającej niesamowity efekt odmłodzenia technice Easylift). Nici rozpuszczalne (np. PDO) dodatkowo stymulują skórę do odnowy, pobudzając w niej produkcję kolagenu, dzięki czemu efekt nasila się jeszcze w czasie. Nowością na rynku są nici liftingujące Aptos Excellence Visage z dodatkiem kwasu hialuronowego, które dodatkowo zapewniają skórze natychmiastowe nawilżenie i rewitalizację. 

East News

Metoda „Fecelift”

FaceTite to rewolucyjna metoda niechirurgicznego liftingu, bijąca rekordy popularności w Hollywood. Dr n. med. Krzysztof Jakubowski, specjalista z zakresu chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej oraz certyfikowany lekarz medycyny estetycznej w klinice ESTELL w Warszawie (www.estell.pl) wyjaśnia, że daje on doskonałe efekty w redukcji „chomików”, poprawia też napięcie skóry w obszarze szyi, policzków i oczu. Łączy termiczną koagulację prądem RF z mechanicznym odessaniem upłynnionej tkanki tłuszczowej. FaceTite wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą wrócić do domu. Charakteryzuje się minimalną inwazyjnością – przez niewielkie nacięcie skóry w okolicy ucha wprowadzamy specjalny aplikator emitujący energię fal radiowych, która podgrzewa głębokie warstwy skóry i tkanki podskórnej oraz tkankę tłuszczową. Otrzymujemy spektakularne efekty ujędrnienia i liftingu porównywalne z zabiegami chirurgicznymi. Pierwsze rezultaty widać już po kilku dniach, finalne – po mniej więcej 3 miesiącach. 

Więcej na temat medycyna estetyczna Lifting
Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08