Yellow Peel Peel Mission Neauvia Hydro Deluxe zabieg Vivace Prostrolane Blanc-B
Emma Stone
ONS.pl

Lato to najtrudniejszy okres dla naszej skóry. Narażona na działanie promieni UV i wysokiej temperatury, na długo zapamięta wakacje, a przypominać jej o nich będą przebarwienia, przesuszenie, podrażnienia, nasilony trądzik czy utrata jędrności. Jak naprawić szkody? 

Uwielbiamy lato, niestety można powiedzieć, że dla naszej skóry przetrwanie tego okresu jest prawdziwym wyzwaniem. Promienie UV uszkadzają skórę, niszcząc kolagen, przyspieszając degradację komórek, naruszając barierę ochronną i obniżając naturalne zdolności antyoksydacyjne skóry. Cera staje się przesuszona, skłonna do podrażnień, bardziej wiotka i cienka. Mówi się nawet o tzw. zmarszczkach posłonecznych – siateczce drobnych linii (np. na dekolcie) będącej efektem nadmiernej ekspozycji na słońce. Kolejnym problemem, z którym zmaga się wiele osób w okresie powakacyjnym, są przebarwienia. Niestety, u osób mających do nich tendencję zmiany pigmentacyjne mogą pojawić się (lub nasilić) mimo stosowania kremów z filtrami, choć to właśnie one stanowią pierwszą linię obrony. Osoby ze skórą trądzikową – latem zadowolone ze zmniejszenia się łojotoku – jesienią odczują natomiast pogorszenie objawów. Wysuszone gruczoły łojowe zaczną bowiem „nadrabiać” zaległości i w nadmiarze produkować sebum. Wczesną jesienią nasilają się też często problemy związane z rogowaceniem przymieszkowym, tzw. poikilodermą (rozlany rumień o lekko brązowym zabarwieniu, występujący na bokach szyi i czasami twarzy) oraz naczynkami – wysokie temperatury mogą utrwalać rumień i teleangiektazje. 

Terapia naprawcza 

Jeśli obserwujesz u siebie niekorzystne zmiany po lecie, warto jak najszybciej odwiedzić dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Zaplanuje on kurację – w wielu przypadkach uwzględniającą nie tylko zabiegi, ale i domową pielęgnację czy leczenie farmakologiczne (np. w trądziku). Pamiętaj, że wiele problemów ma charakter nawracający, tak jak przebarwienia, i rzadko kiedy udaje się je usunąć raz na zawsze. Warto więc do całorocznej pielęgnacji wprowadzić stosowanie preparatów regulujących rozkładanie się melaniny w skórze oraz kremów z wysokimi filtrami. Jesień jest też dobrą porą na zabiegi nawilżające (jak mezoterapia), biostymulujące (np. atelokolagen, terapie peptydowe, lasery) czy regenerujące (np. osocze bogatopłytkowe). Odbudują one uszkodzenia i przywrócą skórze jędrność i spoistość. Pomyśl także o laseroterapii, skutecznej w redukcji wielu niedoskonałości. 

JAK NOWA! ZABIEGI PO LECIE

Dr n. med. Nina Wiśniewska Specjalista dermatolog www.klinikapromedion.pl: Pacjentom z mocno przesuszoną skórą polecam peelingi złuszczające stary naskórek, lasery redukujące przebarwienia i zamykające poszerzone naczynia oraz mezoterapię kwasem hialuronowym – najlepiej nieusieciowanym, ale z dodatkiem oligopeptydów czy witamin, lub gęstym kwasem HA, aby efekt po jednym zabiegu utrzymywał się dłużej niż 6 miesięcy. To genialne rozwiązanie dla tych, którzy tak jak ja nie przepadają za częstym nakłuwaniem skóry, lub dla mężczyzn z niskim progiem bólu, a także dla wszystkich, którzy potrzebują skórę nawilżyć, ujędrnić i dodać jej blasku. Pamiętajmy też, że skóra sucha dotyczy także okolic dekoltu i szyi. Z kolei na skórę szorstką, pogrubiałą, przebarwioną, z przerosłymi gruczołami łojowymi polecam zabieg laserem frakcyjnym lub peeling z silnym kwasem TCA o stężeniu 15-35%. Skóra staje się gładka, świetlista, jednolitego koloru, a powierzchowne zmarszczki znikają z dnia na dzień.

1/6
Yellow Peel
Mat. prasowe

ZABIEGI NA PRZEBARWIENIA

Poza laserami w rozjaśnianiu ciemnych plamek doskonale sprawdzają się kuracje depigmentacyjne na bazie aktywnych składników. Jak działają?

METODA:

Dr Joanna Buchowicz Dermatolog, ekspert medycyny estetycznej, Gabinet Dermatologii Leczniczej i Estetycznej, ul. Wiktorska 63, Warszawa, poleca: Yellow Peel to jeden z najpopularniejszych peelingów chemicznych, oparty na mieszance kwasów: fitowego, azelainowego, kojowego, salicylowego oraz pochodnej retinolu. W zależności od wskazań można wykonać peeling powierzchniowy bądź średniogłęboki. Rezultat zależy od liczby nakładanych warstw.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Peeling ma wszechstronne działanie odmładzające, redukując takie objawy fotostarzenia, jak drobne zmarszczki czy przebarwienia, poprawiając jędrność i napięcie skóry, przywracając jej zdrowy blask. Zawarta w nim mieszanka kwasów blokuje syntezę melaniny, rozjaśniając zmiany pigmentacyjne i zapobiegając ich powstawaniu. W trakcie zabiegu, zależnie od wskazań, na skórę nakładane jest od 3-4 do 6-8 warstw (co 20-30 minut) żółtej maski Yellow Peel. W ciągu 3-5 dni po zabiegu następuje złuszczanie się naskórka. Przez miesiąc trzeba chronić skórę przed słońcem.

2/6
Peel Mission
Mat. prasowe

METODA:

Agnieszka Kowalska Kosmetolog, główny szkoleniowiec Peel Mission www.peel-mission.pl poleca: Bazę zabiegu RetiPeel marki Peel Mission stanowią dwa kompleksy retinolowe o stężeniu 10% wzmocnione działaniem kwasów migdałowego i fitowego. Formuła preparatów została opracowana tak, aby nie wywoływać podrażnienia i bardzo intensywnego złuszczania naskórka. Zabieg składa się z dwóch etapów.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Pierwszy etap to zabieg w gabinecie, którego kluczowym elementem jest aplikacja ampułki z 10% kompleksem retinolu i kwasów. Ten etap odbywa się pod kontrolą specjalisty, który zmywa i neutralizuje ampułkę. Drugi etap trwa kolejnych 7 dni i polega na aplikacji specjalistycznego kremu do nocnej odnowy skóry. Preparat, w skład którego wchodzą kompleks retinolu o stężeniu 2,5%, papaina oraz składniki odżywcze, efektywnie wygładza, niweluje niedoskonałości cery, przywracając młody wygląd, zwiększając poziom nawilżenia oraz nadając jednolity koloryt.

3/6
Neauvia Hydro Deluxe
Mat. prasowe

METODA:

Dr n. med. Hubert Bogacki Lekarz medycyny estetycznej www.facebook.com/drHubertBogacki poleca: Mezoterapia preparatem Neauvia Hydro Deluxe to połączenie głębokiego nawilżenia i biostymulacji. Preparat oprócz kwasu hialuronowego w stężeniu 18 mg/ml zawiera 0,01% hydroksyapatytu wapnia, dzięki czemu nie tylko nawilża skórę, ale i ujędrnia ją i zagęszcza. Nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Mezoterapia to technika podania preparatu rewitalizującego w skórę – za pomocą drobnych iniekcji z użyciem cienkiej igły. Dla podniesienia komfortu pacjenta wcześniej nakładany jest krem znieczulający (minimum 30 minut przed ostrzykiwaniem). Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, mogą pojawić się drobne siniaczki, jednak ślady te znikają zwykle w ciągu 2-3 dni. Dla uzyskania optymalnego efektu nawilżenia i rewitalizacji skóry zaleca się wykonanie 4 zabiegów w odstępach 3 tygodni. To najlepsza metoda dogłębnego nawilżenia skóry!

4/6
zabieg Vivace
Mat. prasowe

REWITALIZACJA SKÓRY

Poznaj zabiegi, które odświeżą i nawilżą skórę, błyskawicznie rozprawią się też z „pamiątkami po lecie” i skutkami nadmiaru słońca.

METODA:

Joanna Ptak Kosmetolog z Kliniki Urody Feniks www.spafeniks.pl poleca: Vivace to zabieg łączący dwie bardzo skuteczne metody wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej: radiofrekwencję RF i mikronakłuwanie. Obie procedury wpływają na procesy regeneracji i ujędrnienia skóry, więc synergistyczne działanie przynosi znacznie lepsze efekty niż wykonywanie ich osobno.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Urządzenie posiada głowicę z 36 mikroigłami. Dzięki kontroli głębokości wkłucia zabieg jest precyzyjny i bezpieczny, a rekonwalescencja trwa tylko 1-2 dni. Vivace przynosi efekty w 2 fazach: pierwszy, kilka dni po zabiegu, w postaci napiętej, rozświetlonej skóry, oraz drugi, widoczny w ciągu 1-3 miesięcy, wynikający z odbudowy kolagenu – skóra staje się jędrna i sprężysta, a drobne zmarszczki wypełnione. Vivace reguluje też produkcję sebum, zwęża pory, zmniejsza blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne. Liczba zalecanych zabiegów zależy od kondycji skóry i zamierzonych rezultatów.

5/6
Prostrolane Blanc-B
Mat. prasowe

METODA:

Katarzyna Ptasznik Dyrektor zarządzająca AntiAging Institute www.antiaging.com.pl poleca: Prostrolane Blanc-B to nowoczesny preparat peptydowy przeznaczony do terapii depigmentacyjnej. Składa się z kwasu hialuronowego 0,7% oraz kompleksu 4 peptydów: oligopeptyd-92 zapobiega zmarszczkom, oktapeptyd-11 poprawia koloryt skóry, a Feruloyl Oligopeptyd-33 oraz Valprool Oligopeptyd-33 regulują tworzenie melaniny.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Preparat przeznaczony jest do podawania drogą iniekcyjną. Dzięki zastosowaniu technologii powolnego uwalniania peptydów działa jeszcze 2 tygodnie po zabiegu – w tym czasie peptydy powoli penetrują w głąb skóry, a kwas hialuronowy głęboko ją nawilża. Terapia składa się z 2 zabiegów wykonanych w odstępie 2 tygodni, co – można powiedzieć – daje nieprzerwany miesiąc oddziaływania składników aktywnych na skórę. Prostrolane Blanc-B redukuje plamy posłoneczne i drobne zmarszczki, cofa oznaki fotostarzenia. Idealna profilaktyka u osób z tendencją do przebarwień.

6/6
Cosmelan
Mat. prasowe

METODA:

Dr n. med. Magdalena Łopuszyńska Specjalista dermatolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej www.bella-derm.pl poleca: Chemiczna terapia depigmentacyjna Cosmelan. O jej skuteczności decyduje połączenie kilku substancji rozjaśniających, m.in. kwasów kojowego i fitowego, arbutyny oraz retinolu. Metoda pozwala pozbyć się plam prawie całkowicie co najmniej na rok, co i tak jest dużym sukcesem. Cała kuracja Cosmelanem trwa ok. 3 miesięcy.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Uważam, że Cosmelan jest najskuteczniejszym zabiegiem na przebarwienia. Procedura składa się z zabiegu w gabinecie oraz terapii podtrzymującej w domu, która powinna trwać minimum 3 miesiące. Dodatkową zaletą jest to, że metoda ta ma także działanie odmładzające i regulujące wydzielanie łoju. Niestety, po otrzymaniu intensywnej dawki składników aktywnych skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Jeśli pacjenci szukają łagodniejszych zabiegów, polecam np. średniogłębokie peelingi. Trzeba jednak wykonać je w serii, a efekt i tak rzadko jest tak dobry jak po Cosmelanie.