Kate Hudson w koronkowej sukience w kropki
East News

Odstające uszy, niechciany tatuaż, blizny po trądziku to już nie problem. Oto zabiegi, które usuną niedoskonałości

Kate Hudson w koronkowej sukience w kropki
East News

Jeszcze do niedawna trudno było je usunąć lub wymagały interwencji chirurgicznej. Dziś można się ich pozbyć przy użyciu mniej inwazyjnych metod. Zobacz, jak zmniejszyć uszy bez skalpela, usunąć niechciany tatuaż i blizny po trądziku. 

Odstające uszy

Dr Bożena Jendrysik, specjalista chirurgii ogólnej, flebolog, trener Aptos, Klinika Veno-med w Lublińcu, www.veno-med.pl:

Dzięki specjalnej technice implantacji nici Aptos uszy można "przyciągnąć" do głowy bez konieczności stosowania skalpela i zakładania szwów. Zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Nici są wprowadzane poprzez pojedyncze punkty wkłucia. Po zabiegu przez 2 dni trzeba nosić opatrunek, a następnie przez kolejne 2 tygodnie zwykłą bawełnianą opaskę. Nici są niewidoczne i niewyczuwalne pod skórą. Metodę tę, z powodu małej inwazyjności, można polecić nastolatkom i osobom aktywnym zawodowo, ale nadaje się dla osób w każdym wieku. 

Tatuaż

Dr n. med. Olga Warszwik-Hendzel, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, Klinika Elite w Warszawie, wwww.elite.was.pl:

Najnowocześniejszym sposobem usuwania niepożądanych tatuaży są lasery pikosekundowe, oparte na ultrakrótkich impulsach, o dwukrotnie większej mocy niż dotychczas stosowane. W porównaniu z tradycyjnymi laserami Q-Switched, które powodują rozpad cząsteczek pigmentu na granulki, laser Discovery Pico rozbija cząsteczki w bardzo drobny "pył" - łatwiejszy do usunięcia z organizmu dla układu odpornościowego. Dzięki temu potrzeba mniej zabiegów do pozbycia się tatuażu - zwykle ok. 4-6 co 4 tygodnie. Jednocześnie, co warto podkreślić, nie dochodzi do przegrzania/uszkodzenia tkanek otaczających tatuaż, stąd nie ma ryzyka powstania blizn, tak jak przy starszych technologiach. Skórę można znieczulić kremem Emla (godzinę wcześniej), aby zabieg był bardziej komfortowy. Discovery Pico pozwala skutecznie usunąć także tatuaże kolorowe, co do tej pory było praktycznie niemożliwe. 

 

Ułatwiaj sobie codzienność, korzystaj ze sprzętów RTV i AGD. Oszczędzaj ze stroną Philips wyprzedaże.

 

Blizny po trądziku 

Dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, Klinika Pawlikowski w Łodzi, www.klinikapawlikowski.pl:

Blizny potrądzikowe mają najczęściej charakter zanikowy, czyli są zagłębione w skórze. Dzieję się tak, ponieważ w miejscu ustępującego stanu zapalnego powstaje tkanka łączna. Jej włókna powodują trwałe przyrośnięcie powierzchni skóry do tkanki podskórnej z jednoczesnym jej zaciągnięciem. Najszybsze i najlepsze rezultaty w terapii charakterystycznych "dziobów" daje podcięcie blizn (specjalnym nożykiem), a następnie wypełnienie miejsc przecięcia kwasem hialuronowym. To ważne, bo gdybyśmy tego nie zrobili, doszłoby w trakcie gojenia rany do ponownego zrośnięcia tkanek. Stosuję do tego kwas hialuronowy Neauvia, który ze względu na sieciowanie glikolem polietylenowym daje najwyższy stopień bezpieczeństwa ze względu na ochronę immunologiczną uszkodzonych podczas zabiegu tkanek. Z kolei laseroterapia - Discovery Pico i CO2 - wspomaga przebudowę skóry w tym miejscu. 

Cameron Diaz pozbyła się blizn potrądzikowych w szybki sposób

Cameron Diaz w czarnej skórzanej sukience
East News

Zobacz także: Marzysz o pięknych ustach na lata? Sprawdź, co musisz wiedzieć o makijażu permanentnym ust

Więcej na temat medycyna estetyczna
Przeładuj

Izabela Janachowska niepozwoliłaby korzystać córce z aplikacji randkowych! Wedding plannerka jest bardzo nieufna!

zobacz 03:12