East News

Najlepsze zabiegi laserowe. Sprawdź, dlaczego nie powinnaś się ich obawiać i jakie dają efekty

East News

Lasery to prawdziwe czarodziejskie różdżki poprawiające urodę! Potrafią rozprawić się z poważnymi defektami skórnymi, odmładzają, naprawiają, regenerują. Zobacz, jak działają technologie laserowe najnowszej generacji i jak dobrać zabiegi do problemów skórnych. 

East News

Naczynka

Na problemy związane z naczynkami świetnie sprawdza się nowy, udoskonalony laser Cutera Excel V+. Dr n. med. Marcin Bieńkowski, specjalista chirurg i międzynarodowy ekspert Cutera University (www.bienkowscyclinic.pl) tłumaczy, że jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem naczyniowym, a dzięki technologii podwójnej długości fali 532/1064 nm umożliwia terapię wszelkich schorzeń o takim podłożu – nie tylko naczynek i rumienia, lecz także trudnych w leczeniu plam winnych u dzieci, malformacji naczyniowych i żylaków. Zabiegi są niemal bezbolesne, skuteczne i bezpieczne. Laser likwiduje też objawy fotostarzenia i przebarwienia.

Przebarwienia

Prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak, założyciel kliniki Dermamed we Wrocławiu (www. dermamed.com.pl) stwierdza, że przebarwienia skóry to defekt estetyczny tyleż popularny, co złożony w leczeniu. Dlatego zanim zdecydujemy się na terapię, warto zacząć od kompleksowej diagnostyki, a wybór planu terapeutycznego zostawić specjaliście. Pomaga w tym zastosowanie zaawansowanych systemów komputerowej oceny skóry – VISIA Canfield czy Fotofinder Adonia Compare. Zabiegi są dobierane w zależności od rodzaju i głębokości zmian. W przypadku najtrudniejszego w leczeniu problemu, melasmy, zdarza się, że u jednego pacjenta wykonywane są zabiegi z użyciem nawet 3 różnych laserów i stosowane jest równolegle leczenie farmakologiczne. Jednym ze sposobów na walkę z przebarwieniami jest leczenie skojarzone Nordlys-Frax, które wykorzystuje niezwykle skuteczny laser Nordlys ze wskazaniem do fotoodmładzania. Nieinwazyjnie usuwa przebarwienia naskórka, rozjaśnia i ujednolica koloryt skóry. Dla gruntownego wzmocnienia efektu zabieg dopełniany jest laserem frakcyjnym FRAX, który operując w głębszych warstwach skóry, stymuluje ją do głębokiej przebudowy i likwiduje zmiany barwnikowe znajdujące się poniżej wierzchnich warstw naskórka.

Trądzik

Według dr n. m ed. Magdaleny Łopuszyńskiej, dermatologa i lekarza medycyny estetycznej (www.bella-derm.pl) terapię należy rozpocząć od odpowiedniej pielęgnacji i leczenia farmakologicznego. Po opanowaniu ostrych objawów szybko można wkroczyć w zabiegi laserem. Bardzo skuteczne rozwiązanie w leczeniu trądziku (od łagodnego i umiarkowanego po trądzik torbielowaty) stanowi Laser Fotona Nd:YAG. Łagodne i umiarkowane infekcje trądzikowe zwiększają dopływ krwi do chorych miejsc, stąd na obszarze zakażenia mamy do czynienia z wysoką absorpcją energii lasera. Światło lasera Fotona Nd:YAG bezpiecznie penetruje skórę na optymalną głębokość zabiegu, gdzie dokonuje termicznego i selektywnego zniszczenia gruczołów łojowych wykazujących nadmierną aktywność. Dochodzi do znacznego przyspieszenia leczenia i zmniejszenia możliwości rozwoju nowych stanów zapalnych. Zmiany znikają bardzo szybko, a przy okazji pobudzamy remodeling kolagenu i redukujemy nadmierne  włosienie na obszarze występowania trądziku.

Epilacja

Do tej pory dużym problemem w epilacji laserowej było usuwanie włosków cienkich i jasnych (energia lasera jest bowiem pochłaniana przez melaninę zawartą we włosie). Jednak lek. Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej (www.klinikastrzalkowski.pl) zaznacza, że dzięki połączeniu dwóch długości fal: 755 nm i 810 nm laser Diolaze XL radzi sobie zarówno z włoskami jasnymi, jak i z ciemnymi. Wymaga wykonania mniej zabiegów w porównaniu do klasycznych laserów: to średnio 4-6, a nie 6-10 powtórzeń. Dodatkowo umożliwia pracę w dwóch trybach: szybkim, klasycznym „stemplowaniu” (jedno naświetlenie jednego obszaru, tryb statyczny) oraz „malowaniu” (wielokrotne naświetlanie jednego obszaru, tryb dynamiczny) – zabieg jest dłuższy, ale lepiej tolerowany przez pacjentów ze względu na mniejszą bolesność.

East News

Blizny

W celu pozbycia się niechcianych blizn warto udać się na zabieg z wykorzystaniem ablacyjnego lasera frakcyjnego Pearl Fractional 2790 nm. Dr Ewa Banduła-Pyka, lekarz medycyny estetycznej (www.estetyka.luxmed.pl) tłumaczy, że światło lasera frakcyjnego ablacyjnego wnika w skórę, gdzie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania, a następnie odparowania (ablacji) wraz z nią tkanki, w której się znajdowała. Co ważne, nie jest naruszana cała powierzchnia skóry, a nieuszkodzone fragmenty ze zdwojoną siłą poddają tkankę naprawie. Dzięki temu uzyskujemy doskonałe efekty estetyczne przy minimalnej rekonwalescencji. Blizny i drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się jakość i jędrność skóry. Pierwsze rezultaty widać kilka dni po zabiegu, jednak całkowity proces regeneracji trwa przez następne miesiące i pełny efekt można ocenić po upływie ok. pół roku. Budowa i działanie lasera umożliwia dotarcie do trudnych miejsc, np. w strefie oczu i ust. Pearl można stosować też w okolicach szyi, wewnętrznej strony ramion i ud.

Tatuaże

Tatuaże, szczególnie wielokolorowe, są trudne do usunięcia. Ryzyko pozostawienia cienia tatuażu w skórze, blizny lub zwłóknienia jest duże przy zastosowaniu starszych technologii. Dr Bartosz Pawlikowski, specjalista dermatologii i wenerologii (www.klinikapawlikowski.pl) stwierdza, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej kiedy korzystamy z lasera pikosekundowego Discovery Pico. Zapewnia on możliwość całkowitego usunięcia tatuażu nawet w przypadku powstałej wcześniej blizny lub zwłóknienia. Jest to możliwe dzięki unikatowej technologii frakcjonowania energii impulsu z możliwością wykorzystania regularnej plamki. Laser dostarcza w każdym impulsie szczytową moc niedostępną w innych laserach pikosekundowych. Pozwala bezpiecznie usunąć tatuaż z ciemnej skóry, a zabiegi można też robić latem. Odczuwanie bólu jest znikome, zabieg nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, wystarczy nadmuch chłodnego powietrza.

 

Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08