East News

Najlepsze zabiegi laserowe. Sprawdź, dlaczego nie powinnaś się ich obawiać i jakie dają efekty

East News

Lasery to prawdziwe czarodziejskie różdżki poprawiające urodę! Potrafią rozprawić się z poważnymi defektami skórnymi, odmładzają, naprawiają, regenerują. Zobacz, jak działają technologie laserowe najnowszej generacji i jak dobrać zabiegi do problemów skórnych. 

East News

Naczynka

Na problemy związane z naczynkami świetnie sprawdza się nowy, udoskonalony laser Cutera Excel V+. Dr n. med. Marcin Bieńkowski, specjalista chirurg i międzynarodowy ekspert Cutera University (www.bienkowscyclinic.pl) tłumaczy, że jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem naczyniowym, a dzięki technologii podwójnej długości fali 532/1064 nm umożliwia terapię wszelkich schorzeń o takim podłożu – nie tylko naczynek i rumienia, lecz także trudnych w leczeniu plam winnych u dzieci, malformacji naczyniowych i żylaków. Zabiegi są niemal bezbolesne, skuteczne i bezpieczne. Laser likwiduje też objawy fotostarzenia i przebarwienia.

Przebarwienia

Prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak, założyciel kliniki Dermamed we Wrocławiu (www. dermamed.com.pl) stwierdza, że przebarwienia skóry to defekt estetyczny tyleż popularny, co złożony w leczeniu. Dlatego zanim zdecydujemy się na terapię, warto zacząć od kompleksowej diagnostyki, a wybór planu terapeutycznego zostawić specjaliście. Pomaga w tym zastosowanie zaawansowanych systemów komputerowej oceny skóry – VISIA Canfield czy Fotofinder Adonia Compare. Zabiegi są dobierane w zależności od rodzaju i głębokości zmian. W przypadku najtrudniejszego w leczeniu problemu, melasmy, zdarza się, że u jednego pacjenta wykonywane są zabiegi z użyciem nawet 3 różnych laserów i stosowane jest równolegle leczenie farmakologiczne. Jednym ze sposobów na walkę z przebarwieniami jest leczenie skojarzone Nordlys-Frax, które wykorzystuje niezwykle skuteczny laser Nordlys ze wskazaniem do fotoodmładzania. Nieinwazyjnie usuwa przebarwienia naskórka, rozjaśnia i ujednolica koloryt skóry. Dla gruntownego wzmocnienia efektu zabieg dopełniany jest laserem frakcyjnym FRAX, który operując w głębszych warstwach skóry, stymuluje ją do głębokiej przebudowy i likwiduje zmiany barwnikowe znajdujące się poniżej wierzchnich warstw naskórka.

Trądzik

Według dr n. m ed. Magdaleny Łopuszyńskiej, dermatologa i lekarza medycyny estetycznej (www.bella-derm.pl) terapię należy rozpocząć od odpowiedniej pielęgnacji i leczenia farmakologicznego. Po opanowaniu ostrych objawów szybko można wkroczyć w zabiegi laserem. Bardzo skuteczne rozwiązanie w leczeniu trądziku (od łagodnego i umiarkowanego po trądzik torbielowaty) stanowi Laser Fotona Nd:YAG. Łagodne i umiarkowane infekcje trądzikowe zwiększają dopływ krwi do chorych miejsc, stąd na obszarze zakażenia mamy do czynienia z wysoką absorpcją energii lasera. Światło lasera Fotona Nd:YAG bezpiecznie penetruje skórę na optymalną głębokość zabiegu, gdzie dokonuje termicznego i selektywnego zniszczenia gruczołów łojowych wykazujących nadmierną aktywność. Dochodzi do znacznego przyspieszenia leczenia i zmniejszenia możliwości rozwoju nowych stanów zapalnych. Zmiany znikają bardzo szybko, a przy okazji pobudzamy remodeling kolagenu i redukujemy nadmierne  włosienie na obszarze występowania trądziku.

Epilacja

Do tej pory dużym problemem w epilacji laserowej było usuwanie włosków cienkich i jasnych (energia lasera jest bowiem pochłaniana przez melaninę zawartą we włosie). Jednak lek. Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej (www.klinikastrzalkowski.pl) zaznacza, że dzięki połączeniu dwóch długości fal: 755 nm i 810 nm laser Diolaze XL radzi sobie zarówno z włoskami jasnymi, jak i z ciemnymi. Wymaga wykonania mniej zabiegów w porównaniu do klasycznych laserów: to średnio 4-6, a nie 6-10 powtórzeń. Dodatkowo umożliwia pracę w dwóch trybach: szybkim, klasycznym „stemplowaniu” (jedno naświetlenie jednego obszaru, tryb statyczny) oraz „malowaniu” (wielokrotne naświetlanie jednego obszaru, tryb dynamiczny) – zabieg jest dłuższy, ale lepiej tolerowany przez pacjentów ze względu na mniejszą bolesność.

East News

Blizny

W celu pozbycia się niechcianych blizn warto udać się na zabieg z wykorzystaniem ablacyjnego lasera frakcyjnego Pearl Fractional 2790 nm. Dr Ewa Banduła-Pyka, lekarz medycyny estetycznej (www.estetyka.luxmed.pl) tłumaczy, że światło lasera frakcyjnego ablacyjnego wnika w skórę, gdzie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania, a następnie odparowania (ablacji) wraz z nią tkanki, w której się znajdowała. Co ważne, nie jest naruszana cała powierzchnia skóry, a nieuszkodzone fragmenty ze zdwojoną siłą poddają tkankę naprawie. Dzięki temu uzyskujemy doskonałe efekty estetyczne przy minimalnej rekonwalescencji. Blizny i drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się jakość i jędrność skóry. Pierwsze rezultaty widać kilka dni po zabiegu, jednak całkowity proces regeneracji trwa przez następne miesiące i pełny efekt można ocenić po upływie ok. pół roku. Budowa i działanie lasera umożliwia dotarcie do trudnych miejsc, np. w strefie oczu i ust. Pearl można stosować też w okolicach szyi, wewnętrznej strony ramion i ud.

Tatuaże

Tatuaże, szczególnie wielokolorowe, są trudne do usunięcia. Ryzyko pozostawienia cienia tatuażu w skórze, blizny lub zwłóknienia jest duże przy zastosowaniu starszych technologii. Dr Bartosz Pawlikowski, specjalista dermatologii i wenerologii (www.klinikapawlikowski.pl) stwierdza, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej kiedy korzystamy z lasera pikosekundowego Discovery Pico. Zapewnia on możliwość całkowitego usunięcia tatuażu nawet w przypadku powstałej wcześniej blizny lub zwłóknienia. Jest to możliwe dzięki unikatowej technologii frakcjonowania energii impulsu z możliwością wykorzystania regularnej plamki. Laser dostarcza w każdym impulsie szczytową moc niedostępną w innych laserach pikosekundowych. Pozwala bezpiecznie usunąć tatuaż z ciemnej skóry, a zabiegi można też robić latem. Odczuwanie bólu jest znikome, zabieg nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, wystarczy nadmuch chłodnego powietrza.

 

Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06