East News

Marzysz o powiększeniu ust? Przeczytaj ten tekst, zanim zdecydujesz się na zabieg

East News

Jeszcze kilka lat temu modne były usta pełne (czasami zbyt pełne) objętości. Dziś najpiękniej wyglądają usta naturalnie podkreślone: soczyste, jędrne, nawilżone, proporcjonalne, ale na pewno nie takie, które wyglądają jak doklejone. Nawet fanki „kaczuszek”, siostry Kardashian, rezygnują z  ciągłego dostrzykiwania w wargi kwasu hialuronowego. 

Zalety korekcji ust

Usta też się starzeją, tak jak skóra całej twarzy i ciała. Z wiekiem tracą objętość (mogą wręcz zacząć zanikać, zwłaszcza górna warga), stają się przesuszone, tracą świeży kolor, a ich kąciki opadają, co powoduje, że cała twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Ostrzyknięcie odpowiednio dobranym preparatem kwasu hialuronowego szybko przywraca im młody wygląd! To też doskonała metoda na korekcję ich asymetrii, trwałe nawilżenie (niekoniecznie połączone ze zmianą ich wielkości), podkreślenie konturu, który wraz z wiekiem zaczyna się „rozmywać”, co utrudnia wykonanie precyzyjnego makijażu szminką. Młode kobiety po 20-25. roku życia korzystają z tego zabiegu, aby poprawić niedoskonałości natury (cienkie wargi powodują, że twarz wygląda na zaciętą) lub dodać ustom apetyczności i jędrności. 

East News

Bądź ostrożna, wybierając gabinet

Należy uważać przede wszystkim na to, kto, gdzie i jakim preparatem wykonuje zabieg. Ze względu na dużą popularność metoda ta stała się dziś powszechnie dostępna, a wiele kobiet traktuje ją niemal jak zabieg kosmetyczny. A przecież zabieg ten ma charakter medyczny – związany jest z przerwaniem ciągłości naskórka i podaniem w skórę (igłą bądź kaniulą) implantu, jakim jest kwas hialuronowy. Oczywiście z czasem ulegnie on rozpadowi (zwykle efekty utrzymują się ok. 12-16 miesięcy), ale nieumiejętnie podany może wyrządzić wiele szkód (łącznie z martwicą skóry). Dlatego nie ryzykuj! Zawsze sprawdź, czy zabieg wykonuje lekarz i czy stosowany przez niego produkt jest dobrej jakości. Na rynku są dostępne specjalne kwasy hialuronowe przeznaczone do modelowania ust. Warto o nie pytać, bo ich formuła została opracowana tak, aby po ostrzyknięciu usta układały się naturalnie podczas np. mówienia czy jedzenia, a także były miękkie i przyjemne w dotyku. Doświadczony lekarz dobierze produkt najlepiej spełniający twoje oczekiwania. Jeśli rzeczywiście wskazana będzie znaczna nadbudowa objętości, być może podzieli to na kilka etapów i kilka wizyt w gabinecie.

East News

Dbanie o usta po zabiegu

Usta tuż po zabiegu będą lekko obrzęknięte, jednak w ciągu 1-3 dni powinny zyskać ostateczny kształt. Zwykle po 5-7 dniach czeka cię wizyta kontrolna – wtedy można ewentualnie jeszcze skorygować ich kształt bądź wielkość. Przez pierwszą dobę unikaj nadmiernej mimiki, picia gorących napojów, intensywnych ćwiczeń, malowania, a także… całowania (rygorystyczna higiena jest wtedy na pierwszym miejscu). Można stosować balsamy nawilżające i przyspieszające gojenie się delikatnej skóry warg. 

East News

Najgorętszy trend w powiększaniu

Istnieje wiele metod powiększania ust. Jednak dr Joanna Bielska-Gawron, lekarz medycyny estetycznej i lekarz dentysta z JB Clinic w Zielonej Górze (www.jbclinic.pl) tłumaczy, że obecnie pacjentkom, które chcą wyraźnie je uwydatnić, proponuje się coraz częściej nową metodę – tzw. Russian Lips. Ten sposób sprawia, że usta są bardziej „rozciągnięte” niż „napompowane”, co było widoczne szczególnie z profilu. 

Plusy metody Russian Lips

Dzięki Russian Lips usta są pełniejsze, wydatniejsze, a ich kontur jest bardziej zaznaczony. Metoda ta pozwala na mocne odwinięcie czerwieni wargowej, co przy bardzo wąskich ustach jest idealnym rozwiązaniem. W Rosji znana jest od kilku lat, w Polsce staje się nowym i pożądanym trendem w medycynie estetycznej.

Przebieg zabiegu

Kwas hialuronowy podawany jest inaczej niż w tradycyjnych zabiegach modelowania ust. Głównym celem jest maksymalne zwiększenie ich wymiaru pionowego, a nie poziomego. Istotne są technika, kolejność iniekcji oraz wybór odpowiedniego kwasu hialuronowego. Ważne jest również to, aby pacjentka nie była wcześniej poddana zabiegowi powiększania ust, w innej sytuacji należy usunąć pozostały kwas hialuronowy za pomocą hialuronidazy i po odczekaniu właściwego czasu można wykonać zabieg. Do techniki Russian Lips stosuję preparaty Neauvia: Flux, Intense Lips oraz Neauvia LV. Mój wybór uzależniony jest od wieku pacjentki oraz jej oczekiwań.

Mat. prasowe

Nowość wśród preparatów do wypełniania ust

Poza wcześniej wspomnianą Neauvią na rynku dostępnych jest też wiele innych preparatów do powiększania ust przeróżnych producentów. Dr Anna Leśniewska, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w klinice Dagderm w Warszawie (www.dagderm.pl) zwraca szczególną uwagę na Art Filler® Lips Soft. Jest to najnowszy preparat marki Fillmed Laboratoires, który umożliwia podkreślenie naturalnego kształtu ust i zapewnienie im delikatnego efektu powiększenia. Uzupełnia on znaną od lat linię wypełniaczy opartą na technologii Tri-Hyal. Zastosowanie trzech form kwasu hialuronowego pozwala na plastyczne i precyzyjne zastosowanie preparatu, co jest niezwykle ważne w przypadku modelowania ust. Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów, którzy chcą odmłodzić usta, przywrócić ich naturalny kontur lub delikatnie je powiększyć. To idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o pełniejszych i nieprzerysowanych wargach. Po zabiegu usta wyglądają naturalnie, młodo i zmysłowo.

Mat. prasowe

Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48