jennifer aniston
East News

Nadmierna potliwość to problem, który dotyka wielu z nas, powodując dyskomfort fizyczny i psychiczny. Na szczęście nie jesteśmy na nią skazani, a w znakomitej większości przypadków z powodzeniem możemy ją leczyć i minimalizować pocenie! W jaki sposób? Możliwości jest kilka, a naukowcy wciąż opracowują nowe, coraz skuteczniejsze metody. Poniżej znajdziesz omówienie tych, które dziś stosuje się najczęściej!

 

Zobacz: Wampirzy lifting - co to jest, jak działa i dlaczego to taki hit?

 

Sole aluminium

 

Stosowanie soli aluminium jest pierwszym zaleceniem, jakie otrzymuje osoba zmagająca się z nadmierną potliwością. W takiej sytuacji lekarz przepisuje preparaty zawierające sole aluminium, które odkładają się na powierzchni gruczołów potowych i hamują wydzielanie potu. Dzięki ich stosowaniu zwężają się gruczoły potowe, bakterie nie mają pożywki w postaci potu, a nieprzyjemny zapach znika. Sole aluminium powszechnie stosuje się pod pachami, ale mogą być używane również w okolicach stóp oraz dłoni. Ważne jest jednak, by stosować je zgodnie z zaleceniami producenta, mogą bowiem powodować podrażnienia. Trwają również badania ich wpływu na występowanie raka piersi oraz choroby Alzheimera. Do tej pory ewentualny związek pomiędzy nimi nie został jednak oficjalnie potwierdzony.

 

Przeczytaj: Zanim zaczniesz - wszystko, co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem ostrzykiwania ust

 

Jonoforeza

 

Jonoforeza to zabieg, który stosuje się, gdy leczenie miejscowe okaże się nieskuteczne. Wymaga zakupu specjalnego urządzenia, które stosuje się na dłonie i podeszwy stóp. Polega na stopniowym porażaniu prądem elektrycznym kanałów jonowych w gruczołach potowych. Uszkadzane w ten sposób gruczoły przestają wydzielać pot. Zabieg może być wykonywany w domu i powtarza się go co około 5-7 dni. Jonoforeza pozwala uzyskać zadowalające rezultaty przy braku skutków ubocznych. Efekty skończonej serii utrzymują się nawet do dwóch lat, a pierwsze odczuwalne są już po kilku zabiegach.

 

Polecamy: Piękna skóra od razu po zabiegu medycyny estetycznej? To możliwe! Poznaj sekret gwiazd

 

Iniekcje toksyny botulinowej

 

To najskuteczniejszy sposób leczenia nadmiernej potliwości. Zabieg polega na zastosowaniu iniekcji toksyny botulinowej w okolicy gdzie występuje nadpotliwość np. pod pachami, na dłoniach, czole czy podeszwowej stronie stóp. Zabieg wykonywany jest przez Lekarza w znieczuleniu miejscowym i należy go powtarzać co 6 miecięcy.

 

Nadpotliwość to dolegliwość, która w znaczącym stopniu wpływa na komfort i jakość naszego życia. Zastosowanie jednej z powyższych metod może pomóc nam ją zlikwidować lub ograniczyć jej występowanie, przywracając nam komfort i doskonałe samopoczucie.

 

Zabiegom można się poddać w salonie:

 Ce-Ce Beauty Clinic
ul. Sułkowicka 2/4,
( róg ul. Belwederskiej)
00-746 Warszawa

 

Więcej: Wiemy, jak zachować piękny i młody wygląd na dłużej! Poznaj triki gwiazd

Więcej na temat medycyna estetyczna