Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem

Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem Magdaleną Zawadzką z gabinetu "Bella"

Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem

Nie trzeba robić go w pośpiechu o poranku ani zmywać wieczorem. Nie rozmaże się, gdy spocimy się na fitnessie albo uronimy łzę wzruszenia. Makijaż permanentny jest wygodny i praktyczny. Jego tajniki zdradza Magdalena Zawadzka z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella.

 

Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny. Komu polecałaby go Pani w szczególności?


Makijaż permanentny przeznaczony jest dla każdego. Szczególnie sprawdza się u zapracowanych pań, którym codzienne malowanie się zajmuje sporo czasu. Jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet intensywnie uprawiających sport. Często wykonujemy go także osobom starszym, którym słaby wzrok uniemożliwia zrobienie precyzyjnego make-upu. Makijaż permanentny polecamy również osobom z asymetrią twarzy – można z jego pomocą skorygować i wyrównać ubytki m.in. w łuku brwiowym.


Jaki powinien być idealny makijaż?


Najważniejsze, żeby był naturalny i ponadczasowy. Ma przede wszystkim podkreślać świeżość i naturalność twarzy. Cały sekret polega na tym, abyśmy wyglądały lepiej, ale żeby nikt nie poznał, że jesteśmy pomalowane! Dlatego bardzo ważny jest profesjonalizm i wyczucie estetyczne osoby trudniącej się wykonywaniem makijażu permanentnego. Niestety, nie wszystkie panie mają wrodzone predyspozycje, aby z sukcesem wykonać tak precyzyjny zabieg. Zdarzają się przypadki, w których makijaż namalowany jest krzywo albo kolorystyka czy kontury rażą sztucznością. Brak precyzji lub zbyt małe doświadczenie lingerystki może doprowadzić nawet do oszpecenia klientki na kilka lat. Jestem pewna, że dobrej jakości sprzęt, najlepsze barwniki i wprawne ręce osoby wykonującej makijaż są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek.


Jakie efekty można uzyskać?


Jeśli osoba wykonująca makijaż zna tajemnice proporcji twarzy, jest w stanie u każdej klientki wykonać makijaż tak, aby jak najlepiej pasował do jej rysów, nie powielając tego samego wzoru u wszystkich. Ważne jest indywidualne podejście do każdej osoby – wówczas efekty będą zachwycające! W obrębie ust można skorygować ich naturalne kontury, nieco je powiększyć, optycznie uwypuklić, zmienić kolor. Na powiekach opcji jest wiele: kreska na górze lub/i na dole, punkty zagęszczające rzęsy, gruba kreska dekoracyjna. Odpowiednio dobranym kształtem kresek można optycznie otworzyć lub zmniejszyć oczy, w zależności od potrzeb. W przypadku brwi bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego kształtu i koloru do typu urody. Makijaż wykonujemy metodą cienia lub włoskową, możemy też łączyć obie te metody, w zależności od zapotrzebowania.

 

Jak należy przygotować się do zabiegu?


Przed zabiegiem pigmentacji nie należy regulować brwi ani wykonywać henny. Dzień wcześniej można zrobić delikatny piling, aby złuszczyć zrogowaciały naskórek. W przypadku pigmentacji ust konieczne jest wcześniejsze przyjmowanie antywirusowego preparatu zapobiegającego pojawieniu się opryszczki. Do wykonania makijażu permanentnego istnieje szereg przeciwwskazań, m.in.: infekcje, niektóre schorzenia, przyjmowane leki. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji skonsultować się z lekarzem i omówić
wszystkie te kwestie.

 

A jak dbać o makijaż, żeby jak najdłużej wyglądał świeżo i był wyrazisty?


Po zakończonym makijażu należy szczególnie dbać o skórę, która była pigmentowana. Nie należy doprowadzać do jej wysuszenia, nie wolno jej trzeć ani skubać. Zaleca się stosowanie preparatów natłuszczających, unikanie solarium oraz basenu, a przez pierwsze tygodnie po zabiegu również ekspozycji na słońce. Aby przedłużyć trwałość makijażu, nie należy stosować na niego silnie złuszczających preparatów. Trwałość makijażu zależy od wielu czynników, m.in. od metabolizmu skóry (niektóre rodzaje skóry słabo przyswajają pigment). Z czasem, wraz z wyłuszczaniem się naskórka, makijaż blednie i traci wyrazistość. Dlatego zaleca się odświeżanie go: brwi po około 2 latach, natomiast usta i kreski na powiekach co 4–5 lat.

 

Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem

Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29