medycyna estetyczna
Image by LifetimeStock.com

 

Nie każda z nas ma odwagę "pójść pod nóż". W gabinetach coraz częściej pojawiają się jednak urządzenia, które pozwalają na osiągnięcie efektów zbliżonych do operacji plastycznych, jednak w mniej inwazyjny sposób. O jednym z takich urządzeń, IntraJect, mówi Ewa Droździel z salonu Ce-Ce Beauty Clinic. 

 

Zobacz: Urządzenie, które odmładza o… kilkanaście lat. Oto laser Xlase!

 

Co to jest IntraJect?

- Jest to urządzenie medyczne, które wykorzystuje działania sonoporacji, kawitacji ultradźwiękowej, radiofrekwencji igłowej i plazmy azotowej. Za jego pomocą można wykonać jeden kompleksowy zabieg, który łączy wszystkie te technologie. Dzięki temu można zwiększyć wchłanianie, a także skuteczność działania składników aktywnych zawartych w profesjonalnych preparatach kosmetycznych. Terapia daje też natychmiastowe rezultaty wypełnienia zmarszczek w obszarze zabiegowym oraz niesamowity efekt zagęszczenia skóry. 

 

Na czym polega działanie radiofrekwencji igłowej?

- Technologię tę stosuje się m.in. w zabiegach poprawiających owal twarzy, ujędrniających skórę czy niwelujących zmarszczki. Głowica, która została w nią wyposażona, wykorzystuje także jednocześnie działanie elektro- i sonoporacji. Ma ona formę strzykawki i umożliwia precyzyjną aplikację składników aktywnych na różne głębokości skóry (0,23-2,5 mm). Dlatego dzięki dobraniu odpowiednich preparatów zabiegi z jej użyciem są pomocne też w redukowaniu przebarwień, powiększonych porów i blizn. Sprawdzają się również w terapii łysienia. Synergiczne działanie technologii RF, sono- i elektroporacji, poprzez otwieranie mikrokanałów w skórze, pobudza wewnętrzne procesy regeneracyjne i stymuluje produkcję nowego kolagenu.

 

Przeczytaj: Przebudowuje skórę, odmładza i… podobno bardzo boli! Prawdy i mity na temat lasera frakcyjnego

 

Co to jest technologia plazmy azotowej?

- To najnowsza i najbardziej zaawansowana technologia w dermatologii estetycznej. W trakcie zabiegu z jej użyciem, dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu (m.in. azotu i tlenu), urządzenie wytwarza kontrolowaną i celowaną wiązkę plazmy. Ta wyjątkowa energia cieplna ma bardzo wysoką temperaturę. Działa jednak w precyzyjnie wybranym miejscu i jest bezpieczna dla otaczających je tkanek. Technologia może być stosowana dla osiągnięcia różnych rezultatów: od powierzchownego złuszczania naskórka do głębszej regeneracji skóry właściwej. Pozwala zabiegami osiągnąć znakomite rezultaty, które od tej pory możliwe były tylko dzięki skomplikowanym procedurom medycznym, wręcz chirurgicznym. IntraJect umożliwia np. blefaroplastykę powiek górnych i dolnych bez użycia skalpela albo bezoperacyjny lifting twarzy, szyi, a nawet ramion.

 

Jak wygląda zabieg z użyciem technologii plazmowej?

- Nie wymaga szczególnych przygotowań, procedura też nie jest skomplikowana. W zależności od rodzaju problemu, z jakim zgłosi się pacjent, zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Polega na 'ostrzeliwaniu" punkt po punkcie wybranego obszaru. Aby zniwelować nieprzyjemne odczucia, stosuje się znieczulenie miejscowe. W trakcie zabiegu igła nie dotyka skóry, nie zostaje więc przerwana jej ciągłość, ale w miejscu działania plazmy powstają drobne strupki, które mniej więcej po tygodniu odpadają. Przez ten czas o skórę należy dbać zgodnie z zaleceniami lekarza. Aby uniknąć powstania przebarwień, obszar poddany zabiegowi należy chronić przed słońcem.

 

Więcej: Baby Botox - co to takiego?

 

O zabiegach z wykorzystaniem IntraJect opowiedziała Ewa Droździel z salonu Ce-Ce Beauty Clinic

kosmetolog Ewa Droździel

Więcej na temat medycyna estetyczna