Czy implant może pęknąć? Jaki wybrać rozmiar? Czy można latać samolotem z implantami? Odpowiada Maciej Charaziński
Mat. promocyjne

Czy implant może pęknąć? Jaki wybrać rozmiar? Czy można latać samolotem z implantami? Odpowiada dr Maciej Charaziński

Czy implant może pęknąć? Jaki wybrać rozmiar? Czy można latać samolotem z implantami? Odpowiada Maciej Charaziński
Mat. promocyjne

Czy można bezpiecznie powiększyć piersi o kilka rozmiarów? Jaki implant wybrać? Czy implant może pęknąć? Jakie zostają blizny po takiej operacji? To z pewnością kilka z wielu pytań, na które szukają odpowiedzi kobiety, które są zainteresowane operacją powiększenia biustu. Chirurg plastyczny, lekarz medycyny estetycznej, dr Maciej Charaziński z kliniki Promedion odpowiedział na nie w rozmowie z "Party - Medycyna Estetyczna".

 

Czy można bezpiecznie powiększyć piersi o kilka rozmiarów?

Wielkość implantów i ostateczny rozmiar biustu po zabiegu jest uzależniony od ustaleń pomiędzy pacjentką, a operatorem. Aby zabieg ten był przeprowadzony jak najbezpieczniej, to stanowisko operatora nie może być jednak swobodne i być uzależnione wyłącznie od oczekiwań pacjentki, lecz powinno wynikać z prawidłowo przeprowadzonego procesu doboru implantu. Każda z pacjentek powinna przejść bowiem indywidualny proces doboru implantu polegający na zmierzeniu kilku istotnych parametrów w zakresie budowy jej piersi, a następnie właściwym dostosowaniu kształtu i wielkości implantów do danej pacjentki i jej potrzeb. Krótko mówiąc chodzi o to, aby nie zwiększać ryzyka wystąpienia powikłań pooperacyjnych poprzez włożenie pacjentce zbyt dużych implantów. Pomijam zatem w tym przypadku względy estetyczne i indywidualne upodobania do mniejszych, czy większych piersi. Koncentruję si wyłącznie na profesjonalnym i bezpiecznym przeprowadzeniu zabiegu. Powiem tylko tyle, że dzięki bardzo szczerym i rzetelnym konsultacjom przedoperacyjnym, jak również dzięki technicznym możliwościom trójwymiarowego zobrazowania przewidywanych efektów zabiegu, poziom zadowolenia pacjentek po tego rodzaju operacjach jest bardzo wysoki. Widząc jeszcze przed zabiegiem, czego należy się spodziewać już po zakończeniu leczenia, pacjentki mogą podjąć przemyślaną decyzję, czy je to satysfakcjonuje.

Jaki implant wybrać? Czy implant może pęknąć (kiedyś mówiło się o tych, które pękały w samolotach)

Przede wszystkim bezpieczny. W Klinice Promedion od zawsze stosujemy wyłącznie implanty silikonowe posiadające dożywotnią gwarancję na wypadek ich pęknięcia. Poza tym istotne jest to, aby wewnętrzna budowa implantu była kohezyjna tj. spójna. Wówczas nawet w przypadku jego pęknięcia zawartość nie rozleje się wewnątrz loży, w której umiejscowiony jest implant.

Jak długo po operacji powiększenia piersi trzeba odczekać w pływaniem, lataniem samolotem, jazdą na nartach?

Bezpiecznie spędzony okres rehabilitacji po zabiegu powiększenia piersi, jest bardzo istotny z punktu widzenia operatora. Moje pacjentki zazwyczaj wracają do aktywności fizycznej po około 2 miesiącach. Oczywiście ten powrót winien być spokojny i przebiegać krok po kroku. Czasem zbyt szybka aktywność i obciążenia mogłyby wydłużyć powrót do pełnej sprawności.

Czy po wszczepieniu implantów będę mogła karmić dziecko piersią?

Tak, oczywiście. Podczas powiększenia piersi operator nie ingeruje w kanały laktacyjne i nie stanowi to przeszkód dla przyszłego karmienia.

Jakie są najnowsze metody operacji powiększenia piersi. Czy można wprowadzić implant przez nacięcie pod pacha?

Kierując się kryterium bezpieczeństwa zabiegu odpowiem, że nie jest to wskazane. Uczestniczę w licznych międzynarodowych zjazdach i konferencjach dla chirurgów plastycznych. Z tych spotkań wynika raczej, aby skupiać się nad udoskonalaniem poszczególnych etapów tradycyjnej i sprawdzonej metody powiększania piersi, aniżeli szukać nowych niesprawdzonych rozwiązań kompleksowych. Zabieganie o przychylność i sympatię pacjentek winno mieć swoją granicę. Amerykański producent najlepszych wg. mnie implantów na świecie, od dawna podaje kilka elementarnych wskazówek zwiększających bezpieczeństwo zabiegu. Jedną z nich jest wkładanie implantów z cięcia w fałdzie podpiersiowym. Takie rozwiązanie zapewnia operatorowi m.in. najlepszą dostępność do preparowanych tkanek, a także kilka innych atrybutów, których nie posiadają np. metody wkładani implantów spod pachy, czy też z cięcia dookoła brodawki. Generalnie mówiąc na bezpieczeństwo zabiegu wpływa cały szereg drobnych teoretycznie elementów, które zebrane w całość pozwalają cieszyć się udanym zabiegiem.

Jakie zostają blizny po takiej operacji i czy dziś wciąż zostają blizny w kształcie kotwicy, tak jak po operacjach przed laty?

Blizna po tradycyjnym zabiegu powiększenia piersi znajduje się w fałdzie podpiersiowym i najczęściej nie stanowi realnego problemu dla pacjentek. Bardzo rzadko zdarza mi się, aby po całkowitym zakończeniu procesu gojenia konieczna była dodatkowa ingerencja związana z bliznami. Ślady pooperacyjne w kształcie tzw. kotwicy są przypisane raczej do zabiegu plastyki piersi, czyli usunięcia nadmiaru skóry i podniesienia gruczołu do góry. Jednakże i w takich przypadkach zazwyczaj więcej niepotrzebnego strachu przed bliznami, aniżeli faktycznego problemu.

 

Dr Maciej Charaziński z kliniki Promedion

Czy implant może pęknąć? Jaki wybrać rozmiar? Czy można latać samolotem z implantami? Odpowiada Maciej Charaziński
Mat. promocyjne

Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29