Hity chirurgii plastycznej /Kylie Jenner
East News

Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci

Hity chirurgii plastycznej /Kylie Jenner
East News

Nie jesteś zadowolona ze swojej figury lub niektórych partii twarzy? Mało inwazyjne metody nie zawsze są w stanie zastąpić skalpel. Dlatego o najczęściej wykonywane operacje plastyczne i korzyści, jakie dają, zapytaliśmy specjalizujących się w nich lekarzy z Kliniki Promedion (www.klinikapromedion.pl). Oto one! 

Liposukcja i lipotransfer

Dr Maciej Charaziński, specjalista chirurgii plastycznej:
Mimo pojawienia się na rynku wielu nieinwazyjnych metod modelowania ciała, liposukcja ciągle jest pożądanym i często wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej. Polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, które są oporne na dietę i ćwiczenia, np. z brzucha. Odpowiednio przygotowana, może być ona następnie wykorzystana do zabiegów lipotransferu (przeszczepu tłuszczu), mających na celu odmłodzenie twarzy i uzupełnienie pojawiających się z wiekiem ubytków objętościowych. Własna tkanka tłuszczowa pacjenta jest najlepszym wypełniaczem do modelowania twarzy, ponieważ jest bezpieczna, nietoksyczna, w pełni biozgodna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu. Podawana jest w skórę za pomocą strzykawki, a zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Co ważne, zapewnia bardzo naturalny efekt.

Plastyka brzucha

Dr n. med. Marcin Nowak, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej:
Abdominoplastyka to zabieg, z którego najczęściej korzystają kobiety po przebytych ciążach oraz osoby po intensywnym odchudzaniu, które osiągnęły już wagę docelową, niepodlegającą wahaniom, a u których nie doszło do obkurczenia skoóry – wtedy pozostaje na na brzuchu nieestetyczna, luźno zwisająca fałda. Celem operacji jest więc nie tylko usunięcie nadmiaru skóry i ewentualnie tkanki tłuszczowej, ale i odpowiednie naciągnięcie powięzi mięśni brzucha, co prowadzi do poprawy jego konturu i wygładzenia.
W Klinice Promedion dla jeszcze lepszych efektów proponujemy też tzw. lipoabdominoplastykę – wtedy cięcie chirurgiczne jest poprzedzone liposukcją, czyli odessaniem podskórnej warstwy tkanki tłuszczowej. Plastyka brzucha jest dosyć rozległą operacją, która trwa ok. 3 godzin i wymaga pozostania w klinice ok. 2-3 dni. Ból występujący po zabiegu wiąże się przede wszystkim z zazwyczaj rozległą linią cięcia i naruszeniem powięzi mięśniowej brzucha. Ustępuje on po kilku dniach, w trakcie których stosuje się środki przeciwbólowe.

Powiększanie piersi

Dr n. med Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej:
Coraz częściej pacjentki wybierają implanty okrągłe, które dają naturalny efekt push-upu i pięknie eksponują dekolt. Na uzyskanie takiego rezultatu pozwalają nowoczesne, miękkie, bezpieczne implanty renomowanych firm, idealnie dobrane do pacjentki. Najczęściej są wkładane poprzez cięcie w zewnętrznym brzegu brodawki – po kilku miesiącach blizna staje się w tym miejscu praktycznie niewidoczna. Można też zastosować metodę hybrydową, łącącą implanty z lipotransferem (technika polecana np. przy wrodzonej asymetrii piersi). Coraz więcej kobiet decyduje się również na lifting piersi – nawet niewielki implant zapewnia piersiom ładny, pełny kształt.

Hity chirurgii plastycznej /Kim Kardashian
East News

 

Korekcja nosa

Dr Maciej Charaziński, specjalista chirurgii plastycznej:
Operacja nosa jest uważana za najtrudniejszą w chirurgii plastycznej. Nie ma dwóch takich samych nosów i nie ma dwóch takich samych operacji nosa. W naszej klinice najczęściej wykonujemy podczas jednego zabiegu operację na części chrzęstnej i na części kostnej, co pozwala nam uzyskać anatomicznie ładny i jednocześnie drożny nos. Dzięki takiej metodzie możemy też wykorzystać przeszczepy z chrzęstnej przegrody nosa jako „części zamienne” do odbudowy jego struktury. Jest to niezwykle precyzyjna operacja o charakterze otwartym, która pozostawia po sobie niewidoczną bliznę na słupku nosa. Pamiętajmy też, że nos goi się długo, a ostateczny efekt można ocenić tak naprawdę dopiero po roku.

Plastyka powiek

Dr n. med Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej:
Tkanki powiek wraz z wiekiem ulegają rozciąganiu, a podtrzymujące je mięśnie słabną i na górnych powiekach pojawiają się nadmiar skóry i przepukliny tłuszczowe. To sprawia, że cała twarz wygląda na zmęczoną, zaczynają opadać brwi, pod oczami pojawiają się „worki”, mogą też wystąpić poważniejsze problemy np. z ograniczeniem widzenia. Plastyka powiek (blefaroplastyka) jest zabiegiem eliminującym obydwa problemy. Można ją wykonać zarówno na górnych, jak i dolnych powiekach. Korekcja powiek górnych trwa pół godziny, górnych i dolnych – około godziny. Cięcia są prowadzone wzdłuż zgięcia powieki górnej oraz, w przypadku powiek dolnych, pod linią rzęs. Dzięki temu blizny nie są widoczne. Zabieg daje spektakularny efekt odmłodzenia całej twarzy i pacjentki, mimo długiego okresu gojenia się tkanek, chętnie z niego korzystają.

Hity chirurgii plastycznej /Kylie Jenner
East News

Ginekologia plastyczna

Dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak, specjalista ginekolog-położnik:
Celem zabiegów ginekologii plastycznej jest nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności okolic intymnych. Wskutek zmian zachodzących wraz z wiekiem, tkanki w tym miejscu tracą objętość, co skutkuje podrażnieniami (np. w trakcie jazdy na rowerze), problemami ze współżyciem, uczuciem suchości, nasilającymi się infekcjami. Wiele aktywnych kobiet po 45-50. roku życia cierpi też z powodu objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Dziś możemy zaproponować pacjentkom pełny zakres zabiegów poprawiających wygląd okolic intymnych, a tym samym jakość życia - od przywrócenia objętości tkankom i rewitalizacji pochwy za pomocą kwasu hialuronowego, poprzez plastykę warg sromowych, aż po plastykę pochwy i krocza, zwykle związaną z problemami będącymi następstwem porodów. Zabiegi są dobierane po konsultacji ginekologicznej.

 

Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36