Księżna Kate niebieski płaszcz Mulberry Victoria Beckham Selena Gomez Shakira
Selena Gomez
East News

Problem przerzedzających się włosów dotyczy nie tylko mężczyzn. Dotyka kobiety m.in. w okresie dużych wahań hormonalnych, w czasie przyjmowania niektórych leków, gdy organizm jest osłabiony chorobą. Przyczyną wypadania włosów mogą być również silny stres, a także nieodpowiednia dieta. A jak sobie z tym radzić? Poddając się rewitalizującym terapiom!

Zobacz także: Kiedyś do szkoły, dziś na imprezę! Warkocze wracają w wielkim stylu. Zobacz, jak noszą je gwiazdy

1/4
Księżna Kate niebieski płaszcz Mulberry
East News

Osocze bogatopłytkowe

Jak to działa?

Preparat, uzyskany z naszej własnej krwi, dzięki dużej zawartości czynników wzrostu pobudza cebulki do wytwarzania nowych włosów, które stają się gęstsze i mocniejsze. 

Jak wygląda zabieg?

Po pobraniu od pacjenta krew jest odwirowywana, dzięki czemu uzyskuje się osocze o bardzo dużej koncentracji płytek krwi. Tak przygotowany preparat od razu wstrzykuje się w skórę głowy, używając igły (jak przy tradycyjnej mezoterapii) lub urządzenia Dermapen. Z reguły zabieg nie wymaga znieczulenia (chyba że pacjent jest wyjątkowo wrażliwy na ból i wyrazi takie życzenie). Efekty, w postaci zatrzymania wypadania włosów, pojawiają się zwykle kilka tygodni po wykonaniu serii 3-6 zabiegów. 

2/4
Victoria Beckham
East News

Karboksyterapia

Jak to działa?

Dwutlenek węgla podany do skóry powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Komórki skóry i mieszki włosowe zostają dzięki temu dotlenione, a to sprzyja odrostowi nowych, silniejszych włosów. 

Jak wygląda zabieg?

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu czystego dwutlenku węgla za pomocą niewielkiej igły. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ nie jest bolesny - w czasie jego trwania można mieć uczucie "rozpierania" pod skórą. Tuż po nim na powierzchni mogą pojawić się niewielkie bąbelki, które jednak szybko się wchłoną. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów - ich liczbę oraz częstotliwość powinien ustalić lekarz, dostosowując je indywidualnie do potrzeb pacjenta.

 

3/4
Selena Gomez
East News

Leczenie zimnem 

Jak to działa?

Niska temperatura sprawia, że w skórze głowy poprawia się krążenie krwi. Dotlenione i odżywione dzięki temu komórki szybciej się regenerują, a to skutkuje odrastaniem większej liczby zdrowych włosów.

Jak wygląda zabieg?

Kriomasaż sprawdza się zwłaszcza w przypadku łysienia plackowatego. Wybrany obszar skóry głowy schładzany jest specjalnym urządzeniem które podaje podtlenek azotu pod odpowiednim ciśnieniem. POza odczuwaniem chłodu w miejscu poddanym zabiegowi nie wiąże się on z żadnymi niedogodnościami. Seria zabiegów miejscowej krioterapii, zwłaszcza w połączeniu z innymi zabiegami, przynosi bardzo dobre efekty zauważalnego zagęszczenia włosów. 

4/4
Shakira
East News

Rewitalizujące peptydy 

Jak to działa? 

Peptydowa terapia dr Cyj Hair Filler przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zatrzymać wypadania włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić je i zagęścić. Jej sekret to formuła, zawierająca 7 peptydów i kwas hialuronowy. Dzięki tym składnikom zabieg pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy, a także odżywia mieszki włosowe. 

Jak wygląda zabieg?

Polega na wykonaniu serii mikrowkłuć w skórę głowy, w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Wymaga jednak mniej wkłuć niż mezoterapia, ponieważ preparat jest skoncentrowany, a dzięki technologii przedłużonego uwalniania umożliwia stopniową, powolną penetrację składników aktywnych. Efekty dostrzegalne są mniej więcej po 2 miesiącach po zakończeniu serii, złożonej z 4 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie.