Botoks czy mezoterapia? Meghan Markle, Kim Kardashian, Julia Roberts

 

 

Chciałabyś zrobić mezoterapię lub botoks, ale nie wiesz, który zabieg wybrać? To nie to samo! Każdy z nich ma inne właściwości i zupełnie inne działanie. Podpowiadamy, który wybrać!

 

Piękna, promienna i napięta cera gwiazd to zasługa zarówno dobrego makijażu oraz właściwej pielęgnacji, jak i, najczęściej, medycyny estetycznej. Ty też możesz mieć taką skórę - i to w każdym wieku! Spójrz tylko na Julię Roberts - pomyślałabyś, że jest po pięćdziesiątce?!

 

Mezo-młodość

Od odmładzania jest mezoterapia (bezpośrednio, bo botoks też odmładza, ale przy okazji, o czym poniżej). Mezoterapia to ostrzykiwanie skóry koktajlem substancji na bazie kwasu hialuronowego, który występuje naturalnie skórze i ma za zadanie wiązać wodę, czyli nawilżać oraz wygładzać naskórek. Dlatego mezoterapia jest niezastąpiona, kiedy z wiekiem kwasu hialuronowego zaczyna w skórze ubywać, przez co traci ona jędrność i staje się wiotka. Wstrzyknięcie odrobiny preparatu z kwasem hialuronowym powoduje, że zmarszczki "wypychane" są od wewnątrz, a dzięki zgromadzonej w skórze wilgoci (oraz działaniu innych składników podawanych preparatów) staje się ona bardziej jędrna, gładka i promienna.

 

ZOBACZ TEŻ: Są jeszcze… nici. Może to zabieg dla ciebie?

 

Kiedy robić mezoterapię?

Mezoterapia najlepsza jest, kiedy chcesz nawilżyć skórę, pozbyć się płytszych i głębszych zmarszczek, wypełnić usta, bruzdy nosowo-wargowe lub zapadnięte skronie, unieść kąciki ust, rozświetlić okolice oczu, pozbyć się głębokiej doliny łez lub po prostu odżywić skórę od wewnątrz.

 

A na co jest botoks?

Botoks to zbiorcza, popularna nazwa różnych preparatów na bazie toksyny botulinowej, które paraliżują mięśnie, blokując impulsy między nimi a nerwami. W ten sposób wygładzają skórę, bo odtąd nie pracuje ona razem z mięśniami pod spodem. Efekt utrzymuje się zwykle przez kilka miesięcy. Botoks jest więc idealny, jeśli walczysz ze zmarszczkami mimicznymi, zwłaszcza na czole (tzw. pionową lwią zmarszczką lub zmarszczkami poziomymi) lub chcesz wygładzić kurze łapki wokół oczu, ale też jeśli… cierpisz na nadpotliwość, bo doskonale sobie z nią radzi. A także wtedy, kiedy chcesz zadziałać prewencyjnie - zrelaksowane mięśnie nie pogłębiają zmarszczek mimicznych, które powstają podczas ruchu.

 

Zatem, co wybierzesz? A może zafundujesz sobie upiększający duet i wybierzesz się na oba zabiegi? Pamiętaj, że wcale się nie wykluczają!

 

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy lubią botoks, ale jeszcze bardziej… bursztyn!