Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Jak urządzić domowe biuro?
© nakophotography/Adobe Stock
Styl życia

Jak urządzić domowe biuro na niewielkiej przestrzeni?

Stworzenie domowego biura na kilku metrach kwadratowych może stanowić spore wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia z zakresu urządzania przestrzeni. Nawet bez pomocy projektanta wnętrz można jednak stworzyć swój kąt do pracy. Wiąże się to z poświęceniem czasu na poszukiwanie inspiracji i funkcjonalnych rozwiązań, a w późniejszym etapie – z zakupem mebli i ich złożeniem.

Stworzenie domowego biura na kilku metrach kwadratowych może stanowić spore wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia z zakresu urządzania przestrzeni. Nawet bez pomocy projektanta wnętrz można jednak stworzyć swój kąt do pracy. Wiąże się to z poświęceniem czasu na poszukiwanie inspiracji i funkcjonalnych rozwiązań, a w późniejszym etapie – z zakupem mebli i ich złożeniem.

 

Mała przestrzeń zawsze stanowi ograniczenie w urządzaniu wnętrz. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z pomocy projektanta, ale jeśli kogoś na to nie stać, to musi zdać się na siebie. Takim osobom z pomocą przychodzą dostępne w Internecie projekty i zdjęcia, z których można czerpać inspiracje i pomysły.

Od czego rozpocząć tworzenie domowego biura?

Na etapie planowania urządzenia domowego biura na małej, kilkumetrowej przestrzeni kluczowe jest określenie własnych potrzeb. Uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na to, jak dużo miejsca zajmuje sprzęt (m.in. komputer, drukarka etc.) oraz jakie rzeczy powinny znajdować się w miejscu pracy. Będzie to punktem wyjściowym w dobraniu odpowiednich mebli. Można wprawdzie wybrać meble na wymiar, ale to zdecydowanie droższa opcja od zakupu gotowych mebli modułowych.

 

W domowym biurze najważniejsze będzie utworzenie miejsca do pracy przy komputerze. Niezależnie od tego czy planuje się pracować przy biurku od czasu do czasu czy przesiadywać przy nim długie godziny kluczowa jest ergonomia. Stworzone stanowisko pracy powinno być możliwie najbardziej komfortowe dla użytkownika, ponieważ przekłada się na jego zdrowie i efektywność pracy.

Co powinno znaleźć się w domowym biurze?

Po uporaniu się z najważniejszymi rzeczami – wyborem i zakupem mebli i krzesła biurowego można przejść do kolejnego etapu, czyli wyposażenia biura w dodatkowe gadżety. Warto pomyśleć o zakupie:

  • tablicy korkowej lub magnesowej,
  • lampki na biurko,
  • kuwety na dokumenty,
  • pojemniczków na drobne akcesoria (długopisy, ołówki, zszywki),
  • maskownicy na kable.

 

Zakładając, że domowe biuro ma służyć tylko do pracy sprzed komputera i nie wiąże się z przyjmowaniem w nim interesantów, to urządzenie takiego wnętrza nie powinno stanowić problemu. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, to te powinny być dopasowane do stylu, który będzie pasował do reszty domu czy mieszkania.

 

Białe biurko, komuter, klawiatura i krzesło biurowe.
© georgejmclittle/Adobe Stock
Styl życia
Urządzenie biura - lista niezbędnych rzeczy
Niezależnie od tego, czy urządza się nowe biuro o dużej powierzchni, czy mniejsze pomieszczenie pod jedno stanowisko pracy, zawsze trzeba poświęcić sporo czasu na jego zagospodarowanie. W przypadku większych biur konieczny jest dobór i zakup większej ilości mebli, urządzeń i dodatków, z kolei urządzając małe powierzchnie, liczy się umiejętność odpowiedniego zagospodarowania każdego wolnego metra. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w każdym biurze, aby było ono komfortowym i praktycznym miejscem pracy.

Niezależnie od tego, czy urządza się nowe biuro o dużej powierzchni, czy mniejsze pomieszczenie pod jedno stanowisko pracy, zawsze trzeba poświęcić sporo czasu na jego zagospodarowanie. W przypadku większych biur konieczny jest dobór i zakup większej ilości mebli, urządzeń i dodatków, z kolei urządzając małe powierzchnie, liczy się umiejętność odpowiedniego zagospodarowania każdego wolnego metra. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w każdym biurze, aby było ono komfortowym i praktycznym miejscem pracy.   Podczas tworzenia przestrzeni biurowej należy skupić się nie tylko na efektach wizualnych, ale również tych dotyczących ergonomii pracy. Stworzenie komfortowych warunków nie tylko ma znaczenie dla zdrowia pracowników, ale również wpływa na ich wydajność i efektywność. Urządzenie biura: styl, kolory i ergonomia Urządzenie biura w taki sposób, aby odpowiadało ono właścicielowi, pracownikom, a przy tym było dobrze odbierane przez interesantów czy klientów, stanowi spore wyzwanie. Wprawdzie można skorzystać z usług projektanta wnętrz, ale w związku z kosztami takich usług nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. W takich sytuacjach należy nie tyle zdać się na własny gust, co poznać zasady, które pomogą w odpowiednim zaaranżowaniu przestrzeni biurowej. Warto zwrócić uwagę na: kolorystykę wnętrza – najlepiej wybierać stonowane kolory, ale nie musi być to biel. Odcienie szarości mogą być ciekawym rozwiązaniem, szczególnie jeśli pomaluje się jedną ze ścian na nieco ciemniejszy kolor, styl – aby wnętrze było uniwersalne i komfortowe zarówno dla pracowników, jak i interesantów warto postawić na prostotę i minimalizm. Meble biurowe dobrze prezentują się w naturalnych kolorach drewna. Jeśli chodzi o ilość szafek czy szaf, to nie...

kobieta w pracy
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jak zapanować nad bałaganem w domowym biurze?
Nowoczesne domowe biuro to wydzielona przestrzeń, która sprzyja skupieniu. Powinien panować w niej porządek. Chaos i bałagan sprzyjają pomyłkom i sprawiają, że traci się dużo czasu na niepotrzebne czynności.

Nowoczesne domowe biuro to wydzielona przestrzeń, która sprzyja skupieniu. Powinien panować w niej porządek. Chaos i bałagan sprzyjają pomyłkom i sprawiają, że traci się dużo czasu na niepotrzebne czynności. Zapanuj nad plączącymi się kablami Podłączenie komputera, innych urządzeń biurowych oraz lampki sprawi, że pod biurkiem znajdzie się plątanina kabli. Nie jest to ani estetyczne, ani bezpieczne. Przypadkowe odłączenie od prądu niewłaściwego urządzenia może poskutkować utratą ważnych danych. Kable można w prosty sposób uporządkować.   Wystarczy, że w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego kupisz kilka haczyków (takich, jakie wykorzystuje się np. do wieszania ręczników w łazience), przytwierdzisz je z tyłu biurka i każdy podpiszesz. Na każdym haczyku zawieś jeden kabel. W podobny sposób możesz wykorzystać duże klipsy do papieru.   Do uporządkowania i schowania kabli można także wykorzystać pudełka na kable . Pudełko można kupić w niektórych sklepach meblowych lub wykonać samodzielnie, np. z pudełka po butach. Wystarczy okleić pudełko papierem albo okleiną i wyciąć w nim po obu stronach dziury na kable. Kabel jednego urządzenia powinien wchodzić do pudełka jednym otworem i wychodzić tym, który znajduje się naprzeciwko. Cały kabel natomiast powinien być schowany w pudełku. Część kabla, która znajduje się w pudełku, najlepiej jest zwinąć i związać gumką recepturką albo drucikiem. Utrzymaj porządek w dokumentach Dokumenty i materiały, z których korzystasz w pracy w domowym biurze , albo które podczas niej wytwarzasz, powinny być uporządkowane. Niezbędnym elementem wyposażenia domowego biura jest więc regał na dokumenty . W utrzymaniu porządku w dokumentach pomogą opisane segregatory oraz pudełka. Jeśli poszukujesz niestandardowych rozwiązań,...

srebrny laptop, kubek z kawą, kwiatek, drukarka i kalendarz na białym biurku
© SkyLine/Adobe Stock
Styl życia
Laptop do pracy biurowej - czym kierować się przy wyborze?
Zakup laptopa do pracy biurowej może nie należy do największych wyzwań właścicieli firm, ale powinien zostać dokonany z należytą dokładnością. Dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić sprzęt adekwatny do potrzeb i specyfiki danej pracy. Nie można bowiem założyć, że jeden model laptopa będzie sprawdzał się w każdym biurze. Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba poświęcić trochę czasu na zebranie konkretnych informacji, które ułatwią sprzedawcy dobranie odpowiedniego sprzętu.

Zakup laptopa do pracy biurowej może nie należy do największych wyzwań właścicieli firm, ale powinien zostać dokonany z należytą dokładnością. Dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić sprzęt adekwatny do potrzeb i specyfiki danej pracy. Nie można bowiem założyć, że jeden model laptopa będzie sprawdzał się w każdym biurze. Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba poświęcić trochę czasu na zebranie konkretnych informacji, które ułatwią sprzedawcy dobranie odpowiedniego sprzętu.   Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że cena nie powinna być głównym wyznacznikiem. Wprawdzie drogie laptopy będą miał dużo lepsze parametry techniczne od tańszych modeli, ale w niektórych przypadkach po prostu nie warto przepłacać. Na co zwracać uwagę przy wyborze biurowego laptopa? Jeżeli mówimy o podstawowej pracy biurowej , która nie opiera się na używaniu zaawansowanych programów graficznych (z takich korzystają chociażby projektanci wnętrz ), to wybór nie powinien być ani trudny ani kosztowny. W takich przypadkach praktycznie każda karta graficzna znajdująca się w urządzeniu będzie wystarczająca do komfortowej pracy. Zawsze warto jednak zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:   procesor – warto wybierać procesory dwu- lub czterordzeniowe. Takie rozwiązanie powinno pozwolić na większą wydajność i bezproblemowe korzystanie z kilku programów jednocześnie, dysk twardy – w większości przypadków w zupełności powinien wystarczyć dysk HDD. Jeśli jednak komuś zależy na bardziej nowoczesnym rozwiązaniu, to powinien wybrać dysk SSD. Działa on szybciej i jest bezpieczniejszy w zakresie ochrony danych, pamięć RAM – pamięć 4 GB będzie wystarczająca, ale warto też rozważyć 8 GB. Tym bardziej, że niekiedy można znaleźć laptopy z taką pamięcią w...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner