Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem
Styl życia

Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem Magdaleną Zawadzką z gabinetu "Bella"

Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem Magdaleną Zawadzką z gabinetu "Bella"

Nie trzeba robić go w pośpiechu o poranku ani zmywać wieczorem. Nie rozmaże się, gdy spocimy się na fitnessie albo uronimy łzę wzruszenia. Makijaż permanentny jest wygodny i praktyczny. Jego tajniki zdradza Magdalena Zawadzka z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella.

 

Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny. Komu polecałaby go Pani w szczególności?


Makijaż permanentny przeznaczony jest dla każdego. Szczególnie sprawdza się u zapracowanych pań, którym codzienne malowanie się zajmuje sporo czasu. Jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet intensywnie uprawiających sport. Często wykonujemy go także osobom starszym, którym słaby wzrok uniemożliwia zrobienie precyzyjnego make-upu. Makijaż permanentny polecamy również osobom z asymetrią twarzy – można z jego pomocą skorygować i wyrównać ubytki m.in. w łuku brwiowym.


Jaki powinien być idealny makijaż?


Najważniejsze, żeby był naturalny i ponadczasowy. Ma przede wszystkim podkreślać świeżość i naturalność twarzy. Cały sekret polega na tym, abyśmy wyglądały lepiej, ale żeby nikt nie poznał, że jesteśmy pomalowane! Dlatego bardzo ważny jest profesjonalizm i wyczucie estetyczne osoby trudniącej się wykonywaniem makijażu permanentnego. Niestety, nie wszystkie panie mają wrodzone predyspozycje, aby z sukcesem wykonać tak precyzyjny zabieg. Zdarzają się przypadki, w których makijaż namalowany jest krzywo albo kolorystyka czy kontury rażą sztucznością. Brak precyzji lub zbyt małe doświadczenie lingerystki może doprowadzić nawet do oszpecenia klientki na kilka lat. Jestem pewna, że dobrej jakości sprzęt, najlepsze barwniki i wprawne ręce osoby wykonującej makijaż są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek.


Jakie efekty można uzyskać?


Jeśli osoba wykonująca makijaż zna tajemnice proporcji twarzy, jest w stanie u każdej klientki wykonać makijaż tak, aby jak najlepiej pasował do jej rysów, nie powielając tego samego wzoru u wszystkich. Ważne jest indywidualne podejście do każdej osoby – wówczas efekty będą zachwycające! W obrębie ust można skorygować ich naturalne kontury, nieco je powiększyć, optycznie uwypuklić, zmienić kolor. Na powiekach opcji jest wiele: kreska na górze lub/i na dole, punkty zagęszczające rzęsy, gruba kreska dekoracyjna. Odpowiednio dobranym kształtem kresek można optycznie otworzyć lub zmniejszyć oczy, w zależności od potrzeb. W przypadku brwi bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego kształtu i koloru do typu urody. Makijaż wykonujemy metodą cienia lub włoskową, możemy też łączyć obie te metody, w zależności od zapotrzebowania.

 

Jak należy przygotować się do zabiegu?


Przed zabiegiem pigmentacji nie należy regulować brwi ani wykonywać henny. Dzień wcześniej można zrobić delikatny piling, aby złuszczyć zrogowaciały naskórek. W przypadku pigmentacji ust konieczne jest wcześniejsze przyjmowanie antywirusowego preparatu zapobiegającego pojawieniu się opryszczki. Do wykonania makijażu permanentnego istnieje szereg przeciwwskazań, m.in.: infekcje, niektóre schorzenia, przyjmowane leki. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji skonsultować się z lekarzem i omówić
wszystkie te kwestie.

 

A jak dbać o makijaż, żeby jak najdłużej wyglądał świeżo i był wyrazisty?


Po zakończonym makijażu należy szczególnie dbać o skórę, która była pigmentowana. Nie należy doprowadzać do jej wysuszenia, nie wolno jej trzeć ani skubać. Zaleca się stosowanie preparatów natłuszczających, unikanie solarium oraz basenu, a przez pierwsze tygodnie po zabiegu również ekspozycji na słońce. Aby przedłużyć trwałość makijażu, nie należy stosować na niego silnie złuszczających preparatów. Trwałość makijażu zależy od wielu czynników, m.in. od metabolizmu skóry (niektóre rodzaje skóry słabo przyswajają pigment). Z czasem, wraz z wyłuszczaniem się naskórka, makijaż blednie i traci wyrazistość. Dlatego zaleca się odświeżanie go: brwi po około 2 latach, natomiast usta i kreski na powiekach co 4–5 lat.

 

Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem

ładna kobieta
©Yuriy Shevtsov/fotolia
Fleszstyle
Makijaż permanentny brwi – na czym polega?
Makijaż permanentny brwi jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polecany jest kobietom o rzadkich i wyblakłych brwiach lub tym, które nie lubią bądź nie mają czasu się codziennie malować. Zabieg wykonuje się dwukrotnie, gdyż podczas jednej wizyty u linergistki niemożliwe jest wykonanie odpowiedniej pigmentacji brwi.

Makijaż permanentny brwi jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polecany jest kobietom o rzadkich i wyblakłych brwiach lub tym, które nie lubią bądź nie mają czasu się codziennie malować. Zabieg wykonuje się dwukrotnie, gdyż podczas jednej wizyty u linergistki niemożliwe jest wykonanie odpowiedniej pigmentacji brwi. Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi? Są dwie metody wykonania makijażu permanentnego brwi. Pierwsza z nich, bardziej popularna obejmuje wykonanie tatuażu kosmetycznego. Zabieg jest bolesny, dlatego na uśmierzenie bólu stosuje się żel znieczulający, który pozostawia się na około 5 minut. Po upływie tego czasu zabieg powinien być bezbolesny. Linia zarysu brwi jest indywidualnie dobierana do owalu i kształtu twarzy, a pigment rozprowadza się w taki sam sposób jak podczas robienia tatuażu. Za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w cienkie igły, pod łukiem brwiowym wstrzykuje się ciemny tusz i kontur łuku dopasowuje się do kształtu i wielkości oka . Sam zabieg trwa od 1 godziny do 3, a makijaż nie pozostawia żadnych ran i strupków. Brwi zaleca się kremować preparatem, otrzymanym w gabinecie kosmetycznym. Druga metoda, zwana piórkową polega na rekonstrukcji pojedynczych włosków. Sposób ten jest mniej bolesny od pierwszego i szybko zagęszcza brwi. Makijaż permanentny brwi – efekty Makijaż permanentny brwi w pierwszych dniach po zabiegu będzie intensywny, a okolice łuków brwiowych będą zaczerwienione i opuchnięte. Naturalne i miękkie brwi widoczne będą po 2 tygodniach , kiedy ich górna warstwa złuszczy się. Bezpośrednio po operacji makijażu nie należy myć samą wodą, a mleczkiem lub tonikiem. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie zaleca się korzystania z basenu, sauny i solarium. Należy też unikać słońca. Po korekcie, której należy się poddać po roku od pierwszego...

kobieta, której robiony jest makijaż stały
©carol_anne/Fotolia.com
Fleszstyle
Makijaż permanentny oczu i ust. Na czym polega i jak długo utrzymuje się trwały makijaż?
Makijaż permanentny to odpowiedź na potrzeby współczesnej kobiety. Jest trwały i niezawodny o każdej porze dnia i nocy. Polega na zaaplikowaniu kolorowego pigmentu, który może utrzymywać się nawet do 3 lat od chwili wprowadzenia go pod skórę. Obszary nadające się do wykonania makijażu permanentnego to, np. usta, brwi i okolice oczu.

Makijaż permanentny to odpowiedź na potrzeby współczesnej kobiety. Jest trwały i niezawodny o każdej porze dnia i nocy. Polega na zaaplikowaniu kolorowego pigmentu, który może utrzymywać się nawet do 3 lat od chwili wprowadzenia go pod skórę. Obszary nadające się do wykonania makijażu permanentnego to, np. usta, brwi i okolice oczu.   Dobrze wykonany makijaż permanentny podkreśla urodę i maskuje niedoskonałości. To dobre rozwiązanie dla kobiet, cierpiących na brak czasu i tych, które uprawiają sporty wodne. Makijaż permanentny – czym jest i jak długo się utrzymuje Makijaż permanentny to trwały makijaż, który wykonywany jest za pomocą mikroostrza. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów pochodzenia naturalnego. Stosowany jest w okolicach brwi (tzw. microblading), ust i oczu. Efekt trwałego makijażu może utrzymywać się od dwóch do trzech lat, zależnie od techniki wykonywania. W międzyczasie, gdy makijaż zaczyna być coraz mniej wyrazisty, można wykonać zabieg odświeżający. Metody wykonywania makijażu permanentnego Metody wykonywania makijażu permanentnego przypominają technikę tatuowania i polegają na wprowadzeniu pigmentów do przestrzeni międzykomórkowej naskórka . Najpopularniejsze techniki aplikowania makijażu permanentnego to: cieniowanie – pozwala na całkowite pokrycie powierzchni skóry kolorem, metoda piórkowo-kreskowa – umożliwia dorysowanie pojedynczych włosków i cienkich kresek . Przed wykonaniem makijażu permanentnego na skórę nakładana jest maść znieczulająca, która łagodzi bolesność zabiegu. Wstępny efekt trwałego makijażu rysowany jest za pomocą kredki oraz szablonu, a uzyskany obrys jest następnie wypełniany pigmentem. Czas trwania zabiegu wynosi około godziny, a...

Kobieta, która jest malowana
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Metoda cieniowania w makijażu permanentnym brwi – przyciemnienie koloru
Brwi permanentne metodą cieniowania robi się u osób, które potrzebują wyrównania kształtu i podkreślenia koloru. Metoda ta źle wygląda użyta z zamiarem zagęszczenia włosków. Jej niewątpliwą zaletą jest nadanie brwiom głębi, ładnego kształtu i podkreślenie koloru, a także nadanie im trójwymiarowego charakteru.

Brwi permanentne metodą cieniowania robi się u osób, które potrzebują wyrównania kształtu i podkreślenia koloru. Metoda ta źle wygląda użyta z zamiarem zagęszczenia włosków. Jej niewątpliwą zaletą jest nadanie brwiom głębi, ładnego kształtu i podkreślenie koloru, a także nadanie im trójwymiarowego charakteru. Metoda cieniowania w makijażu permanentnym brwi nie do rzadkich włosków Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania jest rozwiązaniem dla tych kobiet, które chcą skorygować kształt swoich brwi i zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu tej części twarzy. Metoda cieniowania polega na zabarwieniu pigmentem skóry, dzięki czemu można skorygować kształt brwi i ukryć ewentualne niedostatki, na przykład asymetrię brwi czy ich lekkie przerzedzenie. Tego rodzaju makijaż permanentny pozwala także zaakcentować kolor i sprawia, że brwi zawsze wyglądają nienagannie. Trwałość efektu to nawet kilka lat. Cieniowanie daje efekt podobny do tego, który można uzyskać przy pomocy kredki do brwi czy cienia. Niezbyt dobrze nadaje się jednak do zagęszczania brwi. Kobietom o bardzo rzadkich brwiach i z ubytkami (takimi jak blizny czy łyse pola po niewłaściwej depilacji czy chemioterapii) zaleca się raczej makijaż permanentny metodami włoskową lub piórkową. Cena makijażu permanentnego metodą cieniowania waha się od około 1000 do 1200 złotych . Jest to najtańsza metoda wykonania makijażu permanentnego brwi, choć pozostałe dwie – piórkowa i włoskowa – kosztują tylko około 200 złotych więcej. Makijaż permanentny działa podobnie, jak tatuaż.  Jest trwały, tuszuje niedoskonałości i zawiera naturalne składniki .  Makijaż permanentny podkreśli kontur ust.  Dzięki niemu wargi będą równe i wyraziste .  Na makijaż permanentny ust decyduje się coraz więcej osób.  Taki make-up pozwoli pozbyć się kompleksów .  Makijaż permanentny brwi...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner