Miłość

Miłość to związany z podwyższonym poziomem fenyloetyloaminy i dopaminy stan zakochania. Fenyloetyloamina jest związkiem produkowanym w części mózgowia nazywanej hipotalamusem. Proces zakochania można opisać w trzech etapach.

Więcej

Małżeństwo

Małżeństwo, według polskiego prawa, to związek pomiędzy kobietą a mężczyzną. W niektórych kulturach (np. zachodniej) małżeństwo poprzedzone jest zwykle zaręczynami, którym towarzyszy wręczenie pierścionka zaręczynowego. Przyjęcie pierścionka przez kobietę oznacza akceptację zaręczyn.  

Więcej

Zdrada

Zdrada to świadome i intencjonalne naruszenie zaufania w stosunku do drugiej osoby. Zdrada jest często wynikiem kryzysu, który trwał w związku od pewnego czasu. Częste przyczyny zdrady to np.: ciekawość, adrenalina, chęć zysku, zemsta, brak czułości lub sensualności w związku, potrzeby seksualne niezaspokojone ze stałym partnerem.

Więcej

Psychologia rodziny

Psychologia rodziny zajmuje się takimi zagadnieniami jak: jakość życia małżeńskiego i rodzinnego, terapie dla rodzin, prawidłowy rozwój dziecka oraz psychoedukacja i wsparcie rodzinne. Jedną z kwestii, jakimi zajmuje się psychologia rodziny są psychologiczne problemy, z którymi zmagają się dzieci wychowujące się w rodzinach z problemem alkoholowym.

Więcej