Siemię lniane

Siemię lniane, to inaczej nasiona lnu zwyczajnego, które wykorzystywane są szeroko w medycynie naturalnej. Wykazują one pozytywne działanie w leczeniu schorzeń układu pokarmowego. Siemię lniane wykorzystywane jest również w kosmetyce, jako jeden ze składników szamponów i odżywek do włosów o działaniu nawilżającym. 

Więcej

Nasiona chia

Nasiona chia, nazywane również szałwią hiszpańską, są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Wykazują one właściwości przeciwnowotworowe, a także pozytywnie działają na pracę układu pokarmowego. Nasiona te są dodawane do deserów, domowego chleba czy do marynaty mięsnej. 

Więcej

czosnek

Czosnek nazywany jest często naturalnym antybiotykiem, gdyż wykazuje liczne właściwości lecznicze. Znajdują się w nim substancje antyoksydacyjne, czyli przeciwutleniacze – selen, flawonoidy oraz witamina C, dlatego czosnek wykorzystywany jest m.in. w profilaktyce chorób nowotworowych. Działa również przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, przez co stosowany jest przy różnych infekcjach. 

Więcej

Kasza jaglana

Kasza jaglana, zwana inaczej jagłą, pozyskiwana jest z łuskanego ziarna prosa zwyczajnego. Jest ona bogata w białko, błonnik i węglowodany. Można podawać ją z mięsem, owocami i warzywami. Kasza jaglana pozytywnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci. 

Więcej