Lemoniada

Lemoniada domowa to idealny sposób na ochłodzenie w upalny czas. Można wypróbować wielu wersji owocowego napoju: lemoniadę arbuzową lub truskawkową bądź z dodatkiem pomarańczy. Równie pyszna będzie ta zrobiona z ogórków. 

Więcej

Herbata

Herbatę pije się dla smaku, a niekiedy także dla pobudzenia. Zielona herbata zmniejsza ryzyko rozwoju chorób serca, nowotworów. Wspomaga też odchudzanie. Czerwona odmiana tego napoju ma działanie pobudzające oraz – podobnie jak zielona – obniża poziom cholesterolu. Biała herbata ma delikatny smak i obniża ciśnienie.

Więcej

Kawa

Kawa jest napojem, przygotowanym z ziaren kakaowca, uprawianego na terenie Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Jest ona głównym źródłem kofeiny, pobudzającej do działania procesy przemiany materii. 

Więcej

Drink

Drinki to połączenie alkoholu z sokami, lodem i dodatkami takimi jak mięta. Mohito to jeden z najpopularniejszych drinków. Przyrządza się go z białego rumu, limonki, cukru lub syropu cukrowego. Do tego napoju alkoholowego dodaje się też wodę gazowaną oraz lód. Inne popularne drinki z rumem to Cuba Libre i Pina Colada.

Więcej

Piwo

Piwo to bardzo popularny i często wybierany alkohol. Produkuje się go na bazie chmielu, słodów, wody oraz drożdży. Najczęściej kupowane są dwa rodzaje piwa: pszeniczne oraz ciemne. Smakosze warzą domowe piwo lub piją trunki z niewielkich regionalnych browarów.

Więcej