aranżacje ogrodu

Przy projektowaniu ogrodu warto wziąć pod uwagę otoczenie domu i jego wygląd. Można zdecydować się np. na ogród przydomowy w nowoczesnym stylu, który zawiera niewiele kolorów i rodzajów roślin. Jest harmonijny i prosty, podobnie jak ogród japoński. 

Więcej

rośliny ogrodowe

W ogrodzie warto posadzić iglaki, np. świerk. Wygląd działki urozmaicą trawy i krzewy ozdobne oraz kwiaty ogrodowe, np. hortensje. Można posadzić też drzewka owocowe, a na skalniaku umieścić byliny i pnącza. 

Więcej

Ogrodnictwo

Aby cieszyć się roślinnością w ogrodzie przez cały rok warto wybierać takie gatunki roślin, które kwitną w różnym czasie.

Więcej

Urządzanie domu

Urządzając dom należy podjąć decyzję, w jakim stylu wykonamy aranżację danego pomieszczenia (np. styl skandynawski, prowansalski, klasyczny czy rustykalny). Taka decyzja ułatwi wybór dodatków i poszczególnych elementów. Warto wybrać w pomieszczeniu jeden kluczowy przedmiot, który nada całej aranżacji ciekawego charakteru. Elementem tym może być np. kominek zabudowany kaflami, designerski zegar, fotel lub żyrandol w intensywnym kolorze.

Więcej

alergia

Alergia to choroba wywołana przez nieprawidłową odpowiedź układu immunologicznego na niektóre substancje. Alergię pokarmową powodują m.in. cytrusy lub orzechy. Najczęściej występująca alergia wziewna to uczulenie na sierść zwierząt lub roztocza kurzu.

Więcej