blond włosy

Włosy blond mają wiele odcieni. Mogą być ciepłe lub zimne, jasne bądź ciemne. Decydując się na koloryzację włosów na blond, najlepiej określić najpierw swój typ urody

Więcej

ombre

Ombre to koloryzacja polegająca na płynnym przejściu z ciemnego do bardzo jasnego odcienia koloru. Ombre hair, jest hitem w koloryzacji włosów. Nazywane również bronde lub brond (połączenie blondu z brązem). Ombre to nie tylko włosy – w podobny sposób cieniuje się paznokcie i tkaniny. 

Więcej

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów to zespół czynności, które mają zapewnić piękny i zdrowy wygląd włosom. Regularna pielęgnacja pomoże osiągnąć sprężyste i lśniące włosy. Suche włosy wymagają systematycznego nawilżania i natłuszczania. Ważne, aby wybierać szampony dla włosów delikatnych. Nie zniszczą warstwy lipidowej skóry przez zmywanie sebum i będą łagodne dla cebulek. Przed umyciem warto nałożyć maskę odżywczą. W tym celu może sprawdzić się kosmetyk z drogerii lub olej kokosowy, który działa regenerująco na wszystkie rodzaje włosów. Po umyciu zaleca się stosowanie odżywek do spłukiwania, które ułatwią rozczesywanie włosów.  

Więcej