Typy urody

Wiosna, lato, jesień, zima – to nie tylko pory roku. Warto wiedzieć, który typ urody reprezentujemy, w czym możemy wyglądać najkorzystniej, a co nam nie służy.

Więcej

farbowanie włosów

Farbowanie włosów można przeprowadzić za pomocą 3 rodzajów produktów – do koloryzacji nietrwałej, półtrwałej oraz trwałej. Zabieg można wykonać w domu lub udać się do fryzjera. Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, np. odżywkami przeznaczonymi specjalnie do kosmyków po koloryzacji.

Więcej

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów to zespół czynności, które mają zapewnić piękny i zdrowy wygląd włosom. Regularna pielęgnacja pomoże osiągnąć sprężyste i lśniące włosy. Suche włosy wymagają systematycznego nawilżania i natłuszczania. Ważne, aby wybierać szampony dla włosów delikatnych. Nie zniszczą warstwy lipidowej skóry przez zmywanie sebum i będą łagodne dla cebulek. Przed umyciem warto nałożyć maskę odżywczą. W tym celu może sprawdzić się kosmetyk z drogerii lub olej kokosowy, który działa regenerująco na wszystkie rodzaje włosów. Po umyciu zaleca się stosowanie odżywek do spłukiwania, które ułatwią rozczesywanie włosów.  

Więcej