Pixabay/ StockSnap/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Zabiegi hamujące łysienie – mezoterapia igłowa i przeszczep włosów

Łysienie można leczyć zabiegami kosmetycznymi lub chirurgicznymi. Najpopularniejsze zabiegi wykorzystywane w walce z łysieniem to mezoterapia igłowa i przeszczep włosów.

Łysienie można leczyć zabiegami kosmetycznymi lub chirurgicznymi. Najpopularniejsze zabiegi wykorzystywane w walce z łysieniem to mezoterapia igłowa i przeszczep włosów.

Mezoterapia igłowa i osocze bogatopłytkowe – zabiegi w leczeniu łysienia

Problem łysienia u mężczyzn pojawia się już po okresie dojrzewania. Łysienie u mężczyzn jest spowodowane nadmierną reakcją mieszków włosowych na testosteron (męski hormon płciowy). W przypadku kobiet problem łysienia pojawia się rzadziej i najczęściej zmagają się z nim panie po ciąży, w okresie karmienia piersią lub w czasie menopauzy.

 

1. Mezoterapia igłowa. W medycynie estetycznej mezoterapia igłowa jest podstawowym zabiegiem wykonywanym w leczeniu łysienia. Mezoterapia polega na miejscowym ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnie skomponowanym koktajlem witaminowym. Preparat pobudza wzrost mieszków włosowych i redukuje wypadanie włosów. Zabieg zalecany jest osobom zmagającym się z problemem wypadających włosów oraz jako rewitalizacja włosów słabych i zniszczonych. Regularne zabiegi mezoterapii sprawią, że włosy będą gęstsze i mocniejsze.

 

2. Osocze bogatopłytkowe – jest to rodzaj mezoterapii, w której wykorzystywana jest krew osoby poddającej się zabiegowi. Pierwszym krokiem jest pobranie próbki krwi. Następnie krew zostaje odwirowana, aby krwinki oddzieliły się od osocza. Oddzielone płytki krwi są skoncentrowanym naturalnym rezerwuarem czynników wzrostowych. Osocze wstrzykiwane jest w skórę w miejsca łysienia. Zabieg trwa około 15-30 minut (zależnie od rozległości zmian i ich zaawansowania). Pierwsze efekty kuracji widać po upływie 3-4 miesięcy. Aby nowe włosy były trwałe, zaleca się wykonanie co najmniej trzech zabiegów ostrzykiwania osoczem.

 

3. Przeszczep włosów – jeżeli żadne metody nie pomagają, a łysienie jest bardzo zaawansowane można zdecydować się na operacje przeszczepu włosów. Przeszczep przynosi dobre rezultaty, jest to jednak metoda kosztowna (ceny zaczynają się od kilku tysięcy). Transplantacja włosów to chirurgiczne pobranie włosów z tyłu lub boku głowy i przeszczepienie ich do skóry na czubku głowy. Wszystkie pobrane włosy zostają rozdzielone na szczepy, składające się z 1-6 włosów. Tak przygotowane szczepy implantowane są w miejsce łysienia. Przeszczep włosów trwa od jednej do trzech godzin. Czas trwania operacji zależy od liczby implantów. Transplantacja włosów przeprowadzana jest w znieczuleniu lokalnym. Po zabiegu osoba otrzymuje antybiotyk do spryskiwania głowy oraz żelowe plastry chłodzące. Przez pierwszy tydzień po zabiegu głowa jest obrzęknięta, obolała i zasiniona. Po przeszczepie mogą zostać niewielkie blizny w miejscach, z których pobrano szczepy włosów.


kobieta w kręconych włosach
Flickr/ Sonya Benham/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Mezoterapia igłowa – bezbolesny sposób na wypadanie włosów
Mezoterapia igłowa jest metodą zapobiegającą wypadaniu włosów. Wykorzystywana jest również w profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz przy problemach z cellulitem czy rozstępami. Jest to bezbolesny zabieg niechirurgiczny, który daje długotrwale efekty. Zabiegi należy wykonywać w seriach. Ostrzykiwanie najlepiej wykonywać zimą lub wczesną wiosną, aby nie narażać skóry na przebarwienia spowodowane promieniami słonecznymi.

Mezoterapia igłowa jest metodą zapobiegającą wypadaniu włosów. Wykorzystywana jest również w profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz przy problemach z cellulitem czy rozstępami. Jest to bezbolesny zabieg niechirurgiczny, który daje długotrwale efekty. Zabiegi należy wykonywać w seriach. Ostrzykiwanie najlepiej wykonywać zimą lub wczesną wiosną, aby nie narażać skóry na przebarwienia spowodowane promieniami słonecznymi.   Mezoterapia jest metodą leczenia, która polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry niewielkimi dawkami substancji leczniczych (głównie leki przeciwzapalne, substancje odżywcze i witaminy) w miejsca chorobowe. Leki dobierane są indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta. Zabieg mezoterapii często wykorzystywany jest jako sposób na wzmocnienie kondycji włosów, zahamowanie ich wypadania i pobudzanie wzrostu nowych. Szczególnie polecany jest osobom, które mają duży problem z wypadaniem włosów i łysieniem. Przebieg mezoterapii igłowej Zabieg wykonywany jest bardzo cienką igłą lub specjalnym pistoletem służącym do wykonywania mezoterapii, który automatycznie reguluje głębokość wkłuć. Lekarz dobiera zestaw substancji aktywnych (zwykle są to 3-4 składniki, np. kofeina, witaminy, krzemionka i L-karnityna) i tworzy z nich specjalny koktajl. Wkłucia robi się co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu na skórze pozostają ślady przypominające małe punkciki lub kratkę (zależnie od techniki zabiegu). Ślady te utrzymują się zwykle od 6 do 72 godzin. Nakłucia są niemalże bezbolesne . W przypadku osób, które mają obniżony próg wrażliwości na ból, lekarz może zastosować znieczulenie w kremie lub sprayu. Aby wstrzyknięte do skóry składniki równomiernie się rozprowadziły, po zabiegu wykonywany jest masaż. Substancje działają pod...

zmarszczki
©Valua Vitaly/Ftotolia
Fleszstyle
„Wampirzy lifting” - rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym
Osocze bogatopłytkowe (PRP) wykorzystywane jest do odmładzania skóry. Jest to zabieg, w którym jako substancję czynną wykorzystuje się osocze odwirowane z własnej krwi. Dzięki tej metodzie uzyskuje się efekt naprężonej i widocznie odświeżonej skóry.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) wykorzystywane jest do odmładzania skóry. Jest to zabieg, w którym jako substancję czynną wykorzystuje się osocze odwirowane z własnej krwi. Dzięki tej metodzie uzyskuje się efekt naprężonej i widocznie odświeżonej skóry. Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania do zabiegu Rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym nie jest wskazana w przypadku:  zaburzeń krzepliwości krwi, chorób krwi oraz chorób, w których występują dysfunkcje związane z liczbą płytek krwi;  chorób autoimmunologicznych i nowotworowych;  ciąży i karmienia piersią;  stosowania leków przeciwzakrzepowych;  aktywnej infekcji;  nietolerancji iniekcji – lęku przed zastrzykami;  zakażeń skóry – np. trądzik , opryszczka. Wskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego w celu odmładzania skóry Osocze bogatopłykowe jest wykorzystywane najczęściej do rewitalizacji skóry twarzy (szczególnie wokół oczu i ust), szyi, dekoltu oraz dłoni. Stosuje się je przede wszystkim w przypadku:   kurzych łapek i cieni pod oczami,  zmęczonej, zwiotczałej, pozbawionej blasku skóry,   blizn potrądzikowych,  zniszczonych i silnie osłabionych włosów oraz nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Osocze bogatoplytkowe – na czym polega zabieg odmładzający? Udając się na zabieg z wykorzystaniem osocza z własnej krwi nie trzeba być na czczo. Ważne natomiast jest, aby być zdrowym i podczas konsultacji lekarskiej wyeliminować wszystkie przeciwwskazania. Lekarz pobiera z żyły łokciowej 6-60 ml krwi. Potem poddaje ją procesowi odwirowania w specjalnym separatorze. Pozyskane w ten sposób osocze jest aktywowane przy pomocy chlorku wapnia. Zabieg musi...

kobieta siedzi na trawie oparta o drzewo
Flickr/ bradfordst219/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Mezoterapia bezigłowa – niechirurgiczny sposób na odmłodzenie twarzy
Mezoterapia bezigłowa jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Polega na dostarczeniu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących bezpośrednio do skóry właściwej. W zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki i impulsy elektryczne. Mezoterapia skutecznie liftinguje, odżywia i poprawia koloryt skóry. Mezoterapia bezigłowa to sposób na pozbycie się zmarszczek, zmian trądzikowych, cellulitu i pierwszych oznak łysienia.

Mezoterapia bezigłowa jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Polega na dostarczeniu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących bezpośrednio do skóry właściwej. W zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki i impulsy elektryczne. Mezoterapia skutecznie liftinguje, odżywia i poprawia koloryt skóry. Mezoterapia bezigłowa to sposób na pozbycie się zmarszczek, zmian trądzikowych, cellulitu i pierwszych oznak łysienia. Koktajle witaminowe i elektroporacja, czyli na czym polega mikrodermabrazja bezigłowa Do wykonania mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są koncentraty składników aktywnych (koktajle), które dobierane są indywidualnie do potrzeb.   Substancje wykorzystywane w mezoterapii to m.in.:   kofeina (stosowana w terapii cellulitu), krzemionka organiczna (wspomaga walkę z cellulitem i wypadaniem włosów), kwas hialuronowy (redukuje zmarszczki), L-karnityna (odpowiada za spalanie tłuszczów), wyciąg z karczocha (stosowany w terapii cellulitu), minoksydyl (ma korzystny wpływ na mieszki włosowe), TRIAC (reguluje spalanie tłuszczu), centella asiatica (pobudza syntezę kolagenu).   Mezoterapia bezigłowa wprowadza te substancje do skóry metodą elektroporacji (odwracalne uszkodzenie błony komórkowej przy zastosowaniu pola elektrycznego; celem metody jest transformacja komórek). Wykorzystuje do tego urządzenia, które wytwarzają prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości lub ultradźwięki. Prąd otwiera kanały hydrofilowe, przez co czasowo zwiększa przepuszczalność błony komórkowej i umożliwia przyswojenie preparatów leczniczych.   Zaletą mezoterapii bezigłowej jest bezbolesność . Nawet osoby najbardziej wrażliwe na ból nie odczuwają dyskomfortu w trakcie zabiegu. Dzięki impulsom elektrycznym i ultradźwiękom preparaty docierają bezpośrednio do skóry właściwej , przebijają się przez warstwę rogową,...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner