kobieta i mężczyzna siedzący przy komputerze
© vectorfusionart/Adobe Stock

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony internetowej firmy?

kobieta i mężczyzna siedzący przy komputerze
© vectorfusionart/Adobe Stock

W obecnych czasach każda, nawet mała, lokalna firma powinna być obecna w sieci internetowej. Jednym z najlepszych sposobów na pokazanie potencjalnym klientom swojej oferty, portfolio oraz zaprezentowanie wartości i historii firmy jest posiadanie strony www. Teoretycznie jej stworzenie nie stanowi problemu. Wszak na rynku jest wiele firm wykonujących tego rodzaju zlecenia. Jednak osoby, które nie mają zbyt dużej wiedzy i nie znają najnowszych trendów mogą wybierać niewłaściwe rozwiązania. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę na etapie planowania stworzenia strony internetowej firmy oraz z jakimi kosztami należy się liczyć.

 

Teoretycznie stronę internetową można wykonać przy pomocy dostępnych pakietów z gotowymi szablonami i sekcjami do wypełnienia treścią. Za takie rozwiązanie płaci się comiesięczny lub coroczny abonament. Zdecydowanie lepiej zlecić jednak wykonanie strony programiście lub specjalistycznej firmie.

Strona www firmy: wygląd i kwestie techniczne

Strona internetowa wykonana przez programistę lub firmę jest zazwyczaj bardziej atrakcyjna wizualnie i posiada indywidualny charakter. Jeśli chodzi o dobór kolorystyki i ogólnego wyglądu, to najlepiej, aby te kwestie były dopasowane do identyfikacji wizualnej. Jeżeli firma takiej nie posiada, to przynajmniej powinna odpowiadać kolorom znajdującym się w logo, tak, by całość była spójna i nie „gryzła się” ze sobą.

 

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to jeżeli strona ma być często aktualizowana warto wybrać stronę wraz z panelem administracyjnym. Dzięki temu można w każdej chwili dodawać i zmieniać informacje. Mimo że jest to opcja droższa, to daje duży komfort właścicielom. Zlecając wykonanie witryny zawsze należy pamiętać też o tym, by była ona responsywna, czyli dostosowana do urządzeń mobilnych. Obecnie wiele osób przegląda internet przy pomocy smartfonów i tabletów, więc responsywność witryny jest niejako koniecznością.

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej dla firmy?

Cena strony internetowej w dużej mierze jest uzależniona od stopnia jej zaawansowania technologicznego. Najprostsze witryny oparte na tzw. szablonach zaczynają się od około 300-400 złotych. Do tego dochodzą oczywiście koszty z zakupem:

 

  • zdjęć (lepiej kupować gotowe zdjęcia albo zlecić fotografowi wykonanie sesji aniżeli bazować na własnoręcznie wykonanych fotografiach),
  • miejsca na serwerze,
  • domeny, czyli adresu www pod jakim będzie można znaleźć stronę.     

 

Za wymienione niezbędne składowe związane z uruchomieniem własnej witryny internetowej trzeba zapłacić przynajmniej 300 złotych (wprawdzie w pierwszym roku firmy oferują domeny za 1 zł, ale w kolejnych latach niejako sobie to odbijają i trzeba corocznie płacić 120 złotych).

 

Nawet zakładając stworzenie bardzo prostej, ale dobrze wyglądającej strony internetowej trzeba zatem wiązać się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Biorąc jednak pod uwagę to, że z internetu korzysta coraz więcej Polaków, warto być obecnym w sieci.

 

Więcej na temat fotografia Praca Internet
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48