dziewczyna z książką w ręku
Image by LifetimeStock.com

Co warto studiować? Informatyka, filologie obce, biotechnologia

dziewczyna z książką w ręku
Image by LifetimeStock.com

Nieustannie zachodzące na rynku pracy zmiany sprawiają, że nie jest łatwo wybrać przyszłościowy kierunek studiów, po którego ukończeniu na pewno znajdziemy zatrudnienie. Ogólnym trendem jest zwiększenie zainteresowania kierunkami technicznymi i ścisłymi, które są uważane za najbardziej przyszłościowe.

Przyszłościowe kierunki studiów – informatyka

Absolwenci informatyki są jedną z najmniej zagrożonych bezrobociem grup. W dodatku programiści i architekci IT należą do najlepiej wynagradzanych zawodów. W związku z tym nie dość, że praca pewna, to i opłacalna. Jeśli interesujesz się nowymi technologiami, ale niekoniecznie chcesz pracować jako informatyk, weź mimo wszystko pod uwagę te studia – dodatkowa wiedza z tego zakresu może być w przyszłości twoim zawodowym jokerem.

Języki zawsze w cenie – filologie obce

Studia filologiczne pozwalają na opanowanie języka obcego w takim stopniu, że bez problemu znajdzie się pracę w każdym zakątku świata. Dzięki temu można być bardzo mobilnym i zdobywać doświadczenie w międzynarodowym środowisku. Lektorzy języków obcych mogą wykonywać pracę praktycznie wszędzie, a znajomość niszowych i oryginalnych języków sprawia, że atrakcyjność na rynku pracy rośnie. Podobnie ma się rzecz z tłumaczami – zwłaszcza tłumaczami przysięgłymi.

Biotechnologia – coraz szersze zastosowanie

Branża biotechnologiczna jest jedną z najprężniej rozwijających się – tuż obok IT. Ma szerokie zastosowanie niemal w każdej dziedzinie przemysłu, pomaga usprawniać pracę, tworzy nowe technologie, wprowadza innowacje. Jest to z pewnością wymagająca dziedzina nauki i wymaga bardzo ścisłego umysłu.

 

Więcej na temat rynek pracy porady prawne
Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53