Dokumenty
Image by LifetimeStock.com

Kawiarnia z kotami lub organizacja wieczorów panieńskich – kreatywne pomysły na biznes

Dokumenty
Image by LifetimeStock.com

Kreatywne pomysły na biznes pozwolą odnaleźć się na współczesnym rynku usług. Każdy potrafi założyć kawiarnię, ale aby zaczęła przyciągać klientów – musi być jedyna w swoim rodzaju. Dlatego wyróżniającym się miejscem będzie kawiarnia z kotami.

1. Organizacja wieczorów panieńskich

Wieczory panieńskie i kawalerskie cieszą się coraz większą popularnością, a druhny zachodzą w głowę, co zorganizować na ten wyjątkowy wieczór dla panien młodych. Wychodzenie do klubu jest mało oryginalne, dlatego coraz częściej możemy spotkać firmy, które organizują wieczory panieńskie i kawalerskie. Wyjazdy za granicę, przygotowywanie konkursów i zabaw dla panien i kawalerów, wynajem lokalu na imprezę lub rezerwacja weekendu w Spa – oferta takich firm musi być elastyczna i zróżnicowana.

2. Kawiarnia z kotami

Trend na kawiarnie z kotami przyszedł do Polski z Azji. Już w 1998 roku założono Cat Cafe w Tajwanie. Zwierzęta przyciągają miłośników, ale uważajcie – ich obecność odstraszy klientów, którzy za nimi nie przepadają. Pierwsza taka kawiarnia w Polsce powstała w Krakowie i cieszy się dużą popularnością.

3. Home staging, czyli „wizaż domu”

Moda na home staging przybyła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Home staging to przygotowanie mieszkania do sprzedaży tak, by wyglądało jak najbardziej zachęcająco. Kontrola światła we wnętrzach, zmiana kolorów ścian czy wprowadzenie dekoracji – wszystkie te zabiegi mają sprawić, że sprzedawane mieszkanie będzie wyglądało atrakcyjnie dla jak największej liczby potencjalnych nabywców. W zakres usług home stagingu wchodzi nie tylko aranżowanie przestrzeni domu, ale również jego fotografowanie oraz przygotowywanie opisu do ogłoszenia.

4. Wegański lub wegetariański catering

Wykorzystaj panującą modę na zdrowy styl życia. Zainteresuj się organizacją wegetariańskiego lub wegańskiego cateringu, który jest ostatnio bardzo modny i przede wszystkim zdrowy. Kreatywnym pomysłem może stać się zaproponowanie w menu potraw, które przyrządzone są na specjalne i szczególne okazje, np. wigilijne dania wegańskie jak piernik wegański i kulebiak z ciasta francuskiego z pieczarkami.

5. Restauracja z pomysłem

Modne i popularne jest także jedzenie na mieście – postaw na restaurację z pomysłem. Na przykład na „kuchnię na kółkach” – tzw. food truck. Stwórz wyjątkowe, kulinarne miejsce w dużym samochodzie (typu camper) lub w przyczepie samochodowej. Pamiętaj jednak, że street food to nie fast food! W Poznaniu powstała nawet rowerowa kawiarnia.


Więcej na temat rynek pracy psychologia pracy
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48