młoda kobieta z tabletem
Image by LifetimeStock.com

Dobrze płatne zawody dla kobiet

młoda kobieta z tabletem
Image by LifetimeStock.com

Zawody dla kobiet są m.in. w branży informacyjno-telekomunikacyjnej, związanej z działalnością finansową i ubezpieczeniową czy obsługą rynku nieruchomości.

 

W publikacji Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w I-III kwartale 2014 r. Główny Urząd Statystyczny wskazuje na jakie zarobki można liczyć w poszczególnych branżach.

Informacja i telekomunikacja

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w tym sektorze wynosi 6885,29 zł brutto.

Administratorka baz danych ma zadanie m.in. zapewnienie bezpieczeństwa przechowywania i przetwarzania informacji w bazie. Powinna mieć wykształcenie wyższe o kierunku informatycznym. Na tym stanowisku często wymagana jest dyspozycyjność.

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto to 5928 zł (25% osób na tym stanowisku zarabia poniżej 4044 zł, 25% osób powyżej 8500 zł) – podaje firma Sedlak&Sedlak.

Najczęściej przyznawane benefity to: prywatna opieka medyczna, telefon komórkowy i komputer przenośny.

Działalność finansowa i ubezpieczeniowa

Przeciętne wynagrodzenie w tym sektorze wynosi 6616,60 zł brutto.

Agentka ubezpieczeniowa odpowiedzialna jest za aktywne pozyskiwanie klientów, prezentowanie oferty i sprzedaż produktów ubezpieczeniowych. Powinna posiadać wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne. Cechować ją musi duża samodzielność działania i samodyscyplina.

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto to 3450 zł (25% osób na tym stanowisku zarabia poniżej 2398 zł, 25 % osób powyżej 5403 zł).

Najczęściej przyznawane benefity to: prywatna opieka medyczna, telefon komórkowy, ubezpieczenie na życie/NNW.

Obsługa rynku nieruchomości

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w tym sektorze wynosi 4130,72 zł brutto.

Agentka nieruchomości odpowiada za pozyskanie i sprzedaż nieruchomości, a także za ich wynajem. Na tym stanowisku potrzebne są wysoko rozwinięte umiejętności negocjacyjne i sprzedażowe. Często jest to praca w terenie, zatem konieczne jest prawo jazdy i umiejętności organizowania czasu własnej pracy.

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto to 3270 zł (25% osób na tym stanowisku zarabia poniżej 2000 zł, 25% osób powyżej 4667 zł).

Najczęściej przyznawane benefity to: telefon komórkowy, komputer przenośny, ryczałt na paliwo.

 

Mediana w przypadku badania wynagrodzeń oznacza, że połowa badanych zarabia poniżej mediany a połowa powyżej. Na wysokość wynagrodzenia wpływa szereg czynników: sektor (prywatny czy publiczny), miejsce zatrudnienia (miasto, województwo), staż pracy czy w końcu posiadany przez pracownika zakres wiedzy i umiejętności.

Więcej na temat rynek pracy psychologia pracy
Przeładuj

Czy nowy Quebonafide podoba się Natalii Szroeder? Piosenkarka zdobyła się na szczere wyznanie

zobacz 01:33