Klawiatura komputerowa i słuchawki
Image by LifetimeStock.com

Cztery sposoby na pracę w domu

Klawiatura komputerowa i słuchawki
Image by LifetimeStock.com

Jak zarabiać w domu? Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, swobodnie poruszasz się po internecie, znasz dobrze język obcy lub np. uwielbiasz gotować możesz w prosty i przyjemny sposób zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.

Jak zarabiać w domu – granie w gry komputerowe źródłem dochodu

Granie w gry komputerowe oprócz przyjemności może być również źródłem dochodu. Istnieje wiele stron (http://www.zapunktuj.pl/ lub http://www.prizee.com/), na których można grać w gry on-line zbierając dzięki temu punkty, które później można wymieniać na nagrody rzeczowe, takie jak sprzęt komputerowy czy różnego rodzaju gadżety. Często wymagana jest znajomość języka angielskiego, ponieważ są to głównie portale zagraniczne. Taki sposób zarabiania pieniędzy bez wychodzenia z domu jest profitem dla osób, które spędzają dużo czasu przez monitorem.

 

Innym sposobem na zarobienie pieniędzy przez gracza komputerowego mogą być pojedynki, w których gra się o realne pieniądze, w zależności od wybranej przez siebie stawki. Dla przykładu, w popularnym serwisie WorldGaming, kwoty, o które grają zawodnicy wahają się od 1 do 1000 dolarów.

Jak zarabiać w domu – artykuły sponsorowane, AdSense

Blogi obecnie cieszą się duża popularnością, dlatego może być problem z pomysłem na nowatorski temat, jednak, gdy blog jest prowadzony w ciekawy sposób i przyciąga czytelników, wówczas istnieje szansa, że będzie on dobrym źródłem dochodu. Pieniądze najczęściej są pozyskiwane z reklam oraz pisania artykułów sponsorowanych lub lokowania produktu. Tutaj jest wymagana podstawowa znajomość edytorów tekstu, obsługi internetu oraz bardzo przydaje się wiedza z zakresu marketingu internetowego.

 

Aby rozpocząć prowadzenie bloga najlepiej założyć go na darmowym serwisie (np. blogspot, lub wordpress) i systematycznie rozwijać. Jeśli uda się zdobyć grono czytelników można umieścić na nim płatne reklamy (najlepiej zarejestrować się w AdSense, czyli serwisie reklamowym Google'a). Gdy ruch na stronie będzie duży i blog zdobędzie popularność można zwrócić się do reklamodawców i firm (najlepiej związanych z tematyką bloga) z propozycją lokowania produktu lub pisania artykułów sponsorowanych.

Jak zarabiać w domu – nauka języka obcego przez internet, korepetycje przez Skype'a

Nauka języka obcego lub udzielanie korepetycji przez internet obecnie zyskuje dużą popularność. Dzięki tej metodzie możemy zaoszczędzić czas i koszty na ewentualnych dojazdach. Internetowy komunikator Skype uruchomił nawet specjalną platformę Skype Prime, na której można wyszukać korepetytorów. Poza tym nauczyciele mogą ogłaszać się na popularnych serwisach, np. ekonwersacje.pl, czy gumtree.pl.

 

Aby ograniczyć do minimum sytuację, gdzie mogło by dojść do zalegania z opłatą za lekcje warto zaznaczyć w ofercie, że zajęcia odbywają się po wpłaceniu zaliczki na konto. Wszelkie materiały, ćwiczenia czy zadania domowe wysyła się uczniom pocztą elektroniczną. Udzielanie korepetycji (zarówno osobiście, jak i poprzez Skype'a) powinno zostać zgłoszone do urzędu skarbowego. To sposób zarabiania pieniędzy w domu, od którego należy odprowadzić podatek dochodowy.

Jak zarabiać w domu – prace chałupnicze

Oferty prac chałupniczych są często skierowane do osób starszych, będących już na emeryturze lub rencie. Niestety bardzo często zdarza się, że są to fikcyjne ogłoszenia – szczególnie te, w których należy zapłacić kaucję za przysłanie materiałów niezbędnych do wykonywania pracy. Najczęściej praca wykonywana w domu polega na skręcaniu długopisów, sklejaniu maskotek, adresowaniu kopert, itp.

 

Bardzo ważne jest, aby najpierw dokładnie sprawdzić ogłoszeniodawcę oraz oferty przez niego zamieszczane. Czy można się skontaktować z osobą odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie, czy zasady współpracy są jasno określone, czy i kiedy zostanie podpisana umowa regulująca wszelkie ustalenia dotyczące świadczenia pracy na rzecz danego przedsiębiorcy. Jeżeli jedyne informacje jakie posiadamy o nowym pracodawcy to jedynie jej nazwa i numer skrytki pocztowej wówczas wiarygodność takiej oferty jest wątpliwa.

 

Różne są przyczyny wyboru pracy w domu, jednak jeżeli bez problemu możemy wykonywać pracę wśród ludzi nie rezygnujmy z niej, interakcje z otoczeniem, nawiązywanie znajomości i po prostu kontakt z drugim człowiekiem są nam bardzo potrzebne.  

Więcej na temat blog rynek pracy
Przeładuj

Grzegorz Hyży zniknął z sieci! Co się z nim dzieje? Tłumaczy Agnieszka Hyży!

zobacz 02:15