Przedszkolaki trzymają się za ręce
©svetaorlova/Fotolia
Styl życia

Jaka trampolina na Dzień Dziecka jest najlepsza: wybierz bezpieczną trampolinę

Kupując trampolinę ogrodową, wybierzmy tę o stabilnej konstrukcji. Trampolina dla dzieci powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo przydatna jest też siatka zabezpieczająca.

Kupując trampolinę ogrodową, wybierzmy tę o stabilnej konstrukcji. Trampolina dla dzieci powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo przydatna jest też siatka zabezpieczająca.

 

Oprócz świetnej zabawy, trampolina powinna zapewniać również bezpieczeństwo. Dlatego przed jej kupnem należy dowiedzieć się, na jakie aspekty zwrócić uwagę.

Certyfikaty, które powinna mieć trampolina dla dzieci

Dokonując zakupu trampoliny koniecznie trzeba sprawdzić czy ma jeden z następujących certyfikatów:

  • certyfikat CE - gwarantuje, że zabawka spełnia standardy w kwestii bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska. Oznacza, że przedmiot oznaczony tym certyfikatem jest zgodny z wymogami Unii Europejskiej.
  • Światowy certyfikat bezpieczeństwa TUV.
  • Certyfikat GS - trampolina z tym certyfikatem spełnia podwyższone wymagania dotyczące bezpieczeństwa przyjęte w Niemczech.

Konstrukcja trampoliny dla dziecka

W trampolinie bardzo istotna jest stabilność konstrukcji. Jej podstawą są słupki konstrukcyjne, inaczej nogi. Większa liczba słupków oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa. Nogi powinny mieć średnicę nie mniejszą niż 38 mm i grubości ścianek powyżej 1,4 mm. Ustawienie podwójnych słupków na kształt litery "U" zwiększa stabilizację trampoliny.

 

Profile, z których złożony jest stelaż trampoliny dla dzieci muszą być grube. Na profilach musi być położona gruba pianka, amortyzująca uderzenia.

 

Mata, po której się skacze na trampolinie powinna być zrobiona z tworzywa odpornego na niekorzystne warunki pogodowe oraz wytrzymałego na rozciąganie i uderzenia. Dobrym materiałem jest np. PP mesh.

 

Sprężyny w trampolinie powinny być grube i gęsto rozmieszczone. Osłona znajdująca się na sprężynach musi być zrobiona z mocnego materiału, np. PCV.

Maksymalne obciążenie trampoliny ogrodowej

Na trampolinach ogrodowych, zgodnie z zaleceniami producentów, może skakać tylko jedna osoba, jednak z reguły skacze więcej osób jednocześnie. Często z dziećmi skaczą też dorośli. Z tego powodu trampolina powinna mieć maksymalne dopuszczalne obciążenie nie mniejsze niż 150 kg.

Trampolina z siatką

Trampolina dla dzieci powinna być otoczona siatką zabezpieczającą przed wypadnięciem z niej w czasie intensywnych skoków.

 

Dostępne są trampoliny z siatką wewnętrzną bądź zewnętrzną. Dla dzieci najlepsze są te z siatką wewnętrzną. Taka siatka chroni przed uderzeniem o stelaż. Dzięki siatce, stopa dziecka nie dostanie się również pomiędzy sprężyny.

Trampolina dmuchana

Dobrym pomysłem na zabawkę do ogrodu jest też trampolina dmuchana. Po napompowaniu jest całkowicie bezpieczna. Dostępne są różne rozmiary takich trampolin, które można dostosować do wielkości posiadanej przestrzeni. Są wykonane z mocnych materiałów, zwykle z PCV. Łatki naprawcze dołączane są na wypadek przerwania tkaniny. Można kupić trampolinę dmuchaną z wyjmowanymi ściankami. Tego typu konstrukcje są bardzo kolorowe, co zachęca dzieci do zabawy.

Trampolina dla dzieci
© Martinan/Fotolia.com
Styl życia
Jaka trampolina dla dzieci jest najlepsza: wybierz bezpieczną trampolinę
Kupując trampolinę ogrodową, wybierzmy tę o stabilnej konstrukcji. Trampolina dla dzieci powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo przydatna jest też siatka zabezpieczająca.

Kupując trampolinę ogrodową, wybierzmy tę o stabilnej konstrukcji. Trampolina dla dzieci powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo przydatna jest też siatka zabezpieczająca.   Oprócz świetnej zabawy, trampolina powinna zapewniać również bezpieczeństwo . Dlatego przed jej kupnem należy dowiedzieć się, na jakie aspekty zwrócić uwagę. Certyfikaty, które powinna mieć trampolina dla dzieci Dokonując zakupu trampoliny koniecznie trzeba sprawdzić czy ma jeden z następujących certyfikatów: certyfikat CE - gwarantuje, że zabawka spełnia standardy w kwestii bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska. Oznacza, że przedmiot oznaczony tym certyfikatem jest zgodny z wymogami Unii Europejskiej. Światowy certyfikat bezpieczeństwa TUV . Certyfikat GS - trampolina z tym certyfikatem spełnia podwyższone wymagania dotyczące bezpieczeństwa przyjęte w Niemczech. Konstrukcja trampoliny dla dziecka W trampolinie bardzo istotna jest stabilność konstrukcji. Jej podstawą są słupki konstrukcyjne, inaczej nogi. Większa liczba słupków oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa. Nogi powinny mieć średnicę nie mniejszą niż 38 mm i grubości ścianek powyżej 1,4 mm. Ustawienie podwójnych słupków na kształt litery "U" zwiększa stabilizację trampoliny.   Profile, z których złożony jest stelaż trampoliny dla dzieci muszą być grube . Na profilach musi być położona gruba pianka, amortyzująca uderzenia.   Mata, po której się skacze na trampolinie powinna być zrobiona z tworzywa odpornego na niekorzystne warunki pogodowe oraz wytrzymałego na rozciąganie i uderzenia. Dobrym materiałem jest np. PP mesh. Sprężyny w trampolinie powinny być grube i gęsto rozmieszczone. Osłona znajdująca się na sprężynach musi być zrobiona z mocnego materiału, np. PCV. Maksymalne obciążenie trampoliny ogrodowej Na trampolinach...

Mała dziewczyna skacze po trampolinie ogrodowej.
©Martinan/stock.adobe.com
Styl życia
Trampolina ogrodowa dla dzieci. Jak wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie?
Trampolina ogrodowa to spełnienie marzeń wielu dzieci na całym świecie. Kupując trampolinę ogrodową, zapewniasz swojemu dziecku niezapomniane przeżycia, a także sprzyjasz aktywności fizycznej twojej pociechy. Warto wybierać trampoliny sprawdzone, które posiadają specjalne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Trampolina ogrodowa to spełnienie marzeń wielu dzieci na całym świecie. Kupując trampolinę ogrodową, zapewniasz swojemu dziecku niezapomniane przeżycia, a także sprzyjasz aktywności fizycznej twojej pociechy. Warto wybierać trampoliny sprawdzone, które posiadają specjalne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.   Trampolina ogrodowa to doskonały sposób na rozrywkę dla Twojego dziecka. Dzięki ogrodowej trampolinie uśmiech na twarzy Twojej pociechy będzie gościł zdecydowanie częściej niż do tej pory. Trampoliny to bardzo popularne outdoorowe zabawki , które dają wiele frajdy, nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. Od czego zależy udany zakup trampoliny ogrodowej?   Trampolina dla dzieci - na co zwracać uwagę przy zakupie?   Trampolina ogrodowa to źródło frajdy dla dzieci. I choć dla wszystkich rodziców dobro dziecka jest najważniejsze, to przy zakupie trampoliny powinno się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem. Jak sprawdzić, czy dany model spełnia co najmniej podstawowe wymogi bezpieczeństwa? Trampoliny ogrodowe dla dzieci powinny w każdym przypadku posiadać siatki zabezpieczające , dzięki którym Twoje dziecko nie wypadnie nawet w trakcie największej zabawy.   W dostępnych na rynku modelach znajdziesz różne modele trampolin ogrodowych. W zależności od potrzeb, można otrzymać trampoliny o różnych długościach, wysokościach i szerokościach. Wybierając odpowiednią trampolinę ogrodową dla dziecka , należy zwrócić szczególną uwagę na matę do skakania. Powinna być wykonana z solidnego i bezpiecznego materiału, dzięki któremu zdrowie pociechy nie zostanie zagrożone. Dobra mata do skakania powinna być odporna na działanie promieni UV .   Trampoliny ogrodowe - to warto wiedzieć   Bardzo często producenci trampolin dzielą...

Dwójka dzieci skacze na trampolinie.
©illustrissima/fotolia
Styl życia
Bezpieczne ćwiczenia na trampolinie dla dzieci
Ćwiczenia na trampolinie wzmacniają mięśnie, dotleniają, poprawiają koordynację ruchową i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Są one idealne dla dzieci, ponieważ zapewniają doskonałą zabawę. Na trampolinie można ćwiczyć zarówno w ogrodzie, jak i na specjalnych salach, np. w „parkach trampolin”.

Ćwiczenia na trampolinie wzmacniają mięśnie, dotleniają, poprawiają koordynację ruchową i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Są one idealne dla dzieci, ponieważ zapewniają doskonałą zabawę. Na trampolinie można ćwiczyć zarówno w ogrodzie, jak i na specjalnych salach, np. w „parkach trampolin”.   Ćwiczenia na trampolinie są bezpieczne nawet dla dzieci z dużą otyłością , ponieważ nie obciążają stawów. Przykłady ćwiczeń dla dzieci na trampolinie Przed wejściem na trampolinę dziecko powinno wykonać krótką rozgrzewkę , np. przez minutę robić pajacyki (skakanie w miejscu do rozkroku z jednoczesnym rozkładaniem ramion), przez minutę skrętoskłony (dotykanie rozłożonymi rękami podłogi raz po prawej, raz po lewej stronie, w rozkroku) i przez kolejną minutę biegać w miejscu. Następnie może wejść na trampolinę i każde z poniżej opisanych ćwiczeń wykonywać przez 2 minuty .   Skakanie w miejscu na nogach w niewielkim rozkroku z rękami uniesionymi przed siebie. Bieg w miejscu z uderzaniem piętami w pośladki. Pajacyki na trampolinie. Skakanie na czworaka: dziecko pochyla się tak, żeby dotykać rękami maty trampoliny i skacze w tej pozycji. Wstawanie i siadanie: dziecko podskakuje na nogach tak, żeby opaść na matę pupą, po czym odbija się i staje na nogi. Tę sekwencję ćwiczeń można powtórzyć dowolną liczbę razy . Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka ćwiczącego na trampolinie? Dziecku ćwiczącemu na trampolinie należy zapewnić bezpieczeństwo , ponieważ w czasie ćwiczeń może łatwo się zapomnieć i stracić panowanie nad własnym ciałem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy trampolina ma wystarczająco wysoką siatkę zewnętrzną. Jej wysokość od maty do górnej krawędzi powinna wynosić przynajmniej 1,5 wzrostu dziecka....

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner