Masażystka wykonuje masaż
© highwaystarz/Fotolia.com
Styl życia

Zawód masażysty wymaga wiedzy i poczucia odpowiedzialności

Zarobki masażystów zależą od rodzaju wykonywanego masażu oraz od posiadanych kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany masaż może być bardzo szkodliwy, dlatego ważne jest, aby masażysta miał solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Zarobki masażystów zależą od rodzaju wykonywanego masażu oraz od posiadanych kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany masaż może być bardzo szkodliwy, dlatego ważne jest, aby masażysta miał solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Masażysta/masażystka – ścieżka edukacyjna

Kształcenie kierunkowe dla masażysty czy masażystki może odbywać się na różnych poziomach. Wyboru szkoły należy dokonać rozważając jakie chcemy zdobyć kwalifikacje. Szkoły policealne, płatne kursy czy szkolenia zawodowe przygotowują do zawodu w stopniu podstawowym. Studia na kierunkach związanych z fizjoterapią czy rehabilitacją oferowane przez uniwersytety medyczne, czy akademie wychowania fizycznego dostarczają więcej wiedzy teoretycznej, a sam proces kształcenia trwa od 3 do 5 lat. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości posiadanych kwalifikacji warto wybrać kierunki na państwowych uczelniach.

Masażysta lub masażystka – predyspozycje i przeciwwskazania

Osoba, która decyduje się wykonywać zawód masażysty lub masażystki powinna przede wszystkim cieszyć się dobrym zdrowiem i bardzo dobrą kondycją fizyczną, ponieważ jest to zawód wymagający długotrwałego stania lub klęczenia przy macie oraz używania siły.

 

Wszelkie wady kręgosłupa, zaburzenia układu oddechowego, a nawet wzmożona potliwość rąk są dużą przeszkodą do wykonywania profesji masażysty. W byciu dobrym masażystą oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej istotne są również cechy charakteru, takie jak empatia, czy umiejętności interpersonalne na wysokim poziomie. To praca wymagająca bliskiego i długotrwałego kontaktu z pacjentem lub klientem. Ważna jest również ciągła gotowość do dokształcania się ponieważ tak, jak w każdej innej dziedzinie związanej ze zdrowiem i urodą, w masażu nieustannie pojawiają się nowości. Te aspekty warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym kierunku kształcenia. Można być masażystą wykonującym różnego rodzaju masaże – klasyczny, rehabilitacyjny, leczniczy, relaksacyjny, odchudzający, antycellulitowy, kosmetyczny czy sportowy.

Ile zarabia się na masowaniu ludzi – zarobki masażystów

Zawód masażysty, czy masażystki to profesja, w której wynagrodzenie w dużym stopniu zależy od miejsca, w którym wykonuje się pracę oraz od rodzaju posiadanych kwalifikacji. Według ankiet internetowych zarobki oscylują w granicach 1600 – 2400 zł brutto miesięcznie.

 

Gabinet masażu działający w luksusowym hotelu, czy też centrum SPA prawdopodobnie przynosić będzie większe zyski niż mały punkt na peryferiach miasta. 


  • Kosmetyczką może zostać każdy po ukończeniu specjalnych kursów. Zobacz, jak zostać kosmetyczką
  • By zostać kosmetologiem należy ukończyć studia wyższe. Dowiedz się, ile zarabia kosmetolog
  • By zostać stomatologiem należy przygotowywać się do zawodu już od szkoły średniej. Poznaj zarobki dentysty
  • Prestiż, pieniądze, tradycja rodzinna - to główne powody do tego, by zostać lekarzem

Kosmetyczka przy pracy
©contrastwerkstatt/Fotolia
Styl życia
Zawód kosmetyczka – wynagrodzenie oraz niezbędne wykształcenie
Kosmetyczką można zostać po ukończeniu szkoły lub zawodowego kursu kwalifikacyjnego. Ze względu na specyfikę zawodu kosmetyczki – konieczność nieustannego doskonalenia umiejętności - organizowanych jest wiele specjalistycznych szkoleń w zakresie np. najnowszych urządzeń, produktów oraz technik wykonywania zabiegów.

Kosmetyczką można zostać po ukończeniu szkoły lub zawodowego kursu kwalifikacyjnego. Ze względu na specyfikę zawodu kosmetyczki – konieczność nieustannego doskonalenia umiejętności - organizowanych jest wiele specjalistycznych szkoleń w zakresie np. najnowszych urządzeń, produktów oraz technik wykonywania zabiegów. Na czym polega zawód kosmetyczki? Praca kosmetyczki polega na kontakcie z klientami. Cechy, jakimi odznaczać powinna się dobra kosmetyczka to otwartość i uprzejmość . Obowiązki kosmetyczki polegają na wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych (np. złuszczanie i oczyszczanie), upiększających (wykonywanie makijażu ) lub zabiegów z zastosowaniem czynników fizykalnych (np. ultradźwięków lub prądu ).   Niekiedy kosmetyczki świadczą także usługi oraz porady w zakresie stylizacji i wizażu. Do najważniejszych umiejętności kosmetyczki należy rozpoznanie typu skóry i dostosowanie do niego sposobu pielęgnacji . Ważną kwestią jest ocena czy defekt skóry mieści się w granicach stanu normalnego i może być poddany zabiegowi kosmetycznemu, czy też wymaga interwencji medycznej.   Zawód kosmetyczki wymaga ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i uzupełniania wiedzy w zakresie świadczonych zabiegów i porad. Każda kosmetyczka powinna mieć podstawowe informacje na temat anatomii, chorób cywilizacyjnych, dermatologii i fizjologii. Jak zostać kosmetyczką? Zawód kosmetyczki uzyskuje się po ukończeniu szkoły zawodowej, technikum lub szkoły policealnej o zorganizowanym profilu technik usług kosmetycznych. Zależnie od wybranej szkoły tytuł zawodowy, który umożliwia podjęcie pracy, można uzyskać po 2-4 latach. Prawo do wykonywania zawodu kosmetyczki daje także ukończenie zawodowego kursu kwalifikacyjnego. Zawodu można nauczyć się w trakcie pracy...

Kosmetolog przy pracy
© zinkevych/Fotolia.com
Styl życia
Co należy zrobić, aby zostać kosmetologiem?
Ile zarabia kosmetolog? Średnio około 2 300 zł brutto miesięcznie. Wszystko uzależnione jest od tego, w jakim mieście oraz miejscu wykonuje swój zawód. Kosmetolog to zawód łączący elementy dermatologii, chemii czy medycyny estetycznej.

Ile zarabia kosmetolog? Średnio około 2 300 zł brutto miesięcznie. Wszystko uzależnione jest od tego, w jakim mieście oraz miejscu wykonuje swój zawód. Kosmetolog to zawód łączący elementy dermatologii, chemii czy medycyny estetycznej. Kosmetolog – ścieżka edukacyjna i predyspozycje Kosmetologia jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Łączy elementy dermatologii, medycyny estetycznej, chemii surowców, anatomii , itp. Od początku duży nacisk kładziony jest również na etykę zawodową . Bardzo ważne jest, aby podczas studiów uczestniczyć we wszystkich dostępnych zajęciach praktycznych. Na studiach kosmetologicznych zajęcia praktyczne zazwyczaj przeważają nad teorią. Dzięki nim przyszły kosmetolog zdobywa doświadczenie, zapoznając się z różnymi przypadkami.   Trzeba pamiętać, że każda osoba, która trafia do gabinetu kosmetologa, jest inna. Nie jest możliwe dobranie odpowiedniej kuracji tylko na podstawie wyuczonych na studiach formułek. Kosmetolog musi mieć zacięcie medyczne Osoba, która decyduje się na podjęcie nauki na kierunku kosmetologia powinna przede wszystkim mieć predyspozycje do wykonywania czynności okołomedycznych , oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów , co znacznie ułatwia pracę z klientem. Wiele uczelni, zarówno prywatnych, jak i państwowych ma w swojej ofercie kierunek kosmetologia, który może być realizowany w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. W tej dziedzinie można uzyskać tytuł zawodowy – po ukończeniu studiów licencjackich oraz magisterski – po dodatkowych 2 latach studiów uzupełniających. Po ukończeniu formalnej ścieżki edukacyjnej kosmetolog powinien cały czas dokształcać się na własną rękę. Nowe techniki w kosmetyce nieustannie pojawiają się na rynku, a specjalista kosmetolog powinien być na bieżąco z wszystkim trendami w swojej branży. Gdzie może pracować kosmetolog - zarobki Osoba...

dentysta w gabinecie stomatologicznym
©petunyia/Fotolia
Styl życia
Czy opłaca się studiować stomatologię?
Ile zarabia dentysta? – to jedno z pierwszych pytań, na które szukają odpowiedzi przyszli studenci stomatologii. Zarobki stomatologów są trudne do zbadania, bo większość przychodów pochodzi z prowadzonej działalności.

Ile zarabia dentysta? – to jedno z pierwszych pytań, na które szukają odpowiedzi przyszli studenci stomatologii. Zarobki stomatologów są trudne do zbadania, bo większość przychodów pochodzi z prowadzonej działalności.   Pensje na etacie to tylko drobna część zarobków dentystów. Zazwyczaj poza etatem stomatolog ma też własną praktykę, bądź pracuje w kilku gabinetach, rozliczając się na zasadach kontraktowych. Etatowe zarobki stomatologa nie zawsze są wyższe od pensji pracowników innych sektorów publicznych . Jednak faktyczne zarobki nie są nigdzie podawane. Rozpatrując ten kierunek warto wziąć pod uwagę nie tylko płacę, ale i perspektywy – bezrobocie wśród absolwentów stomatologii jest praktycznie zerowe. Stomatologia – przedmioty na maturze Do zawodu stomatologa trzeba zacząć przygotowania już na etapie szkoły średniej. Szanse dostania się na studia stomatologiczne zależą od wyników matury. Najbardziej liczą się chemia i biologia, oczywiście na poziomie rozszerzonym. Wymagania są bardzo wysokie – trzeba zdobyć ok. 80% punktów z obydwu tych przedmiotów. Niektóre uniwersytety biorą pod uwagę także wyniki matury z chemii i fizyki, przed podjęciem starań o dostanie się na studia trzeba więc sprawdzić wymagania na poszczególnych uniwersytetach. Studentom, którzy nie uzyskali wystarczająco wysokich wyników pozostają studia płatne – cena za rok takich studiów to wydatek rzędu 35 tys. zł. Studia na kierunku stomatologia Studia stomatologiczne trwają 5 lat. Kandydaci na stomatologów mogą wybrać jedną z dziewięciu specjalizacji: chirurgię stomatologiczną, chirurgię szczękowo-twarzową, protetykę stomatologiczną, stomatologię dziecięcą (pedodoncję), stomatologię zachowawczą z endodoncją, periodontologię, ortodoncję , epidemiologię, zdrowie publiczne. Ukończenie chirurgii...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner