Kosmetolog przy pracy
© zinkevych/Fotolia.com
Styl życia

Co należy zrobić, aby zostać kosmetologiem?

Ile zarabia kosmetolog? Średnio około 2 300 zł brutto miesięcznie. Wszystko uzależnione jest od tego, w jakim mieście oraz miejscu wykonuje swój zawód. Kosmetolog to zawód łączący elementy dermatologii, chemii czy medycyny estetycznej.

Ile zarabia kosmetolog? Średnio około 2 300 zł brutto miesięcznie. Wszystko uzależnione jest od tego, w jakim mieście oraz miejscu wykonuje swój zawód. Kosmetolog to zawód łączący elementy dermatologii, chemii czy medycyny estetycznej.

Kosmetolog – ścieżka edukacyjna i predyspozycje

Kosmetologia jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Łączy elementy dermatologii, medycyny estetycznej, chemii surowców, anatomii, itp. Od początku duży nacisk kładziony jest również na etykę zawodową. Bardzo ważne jest, aby podczas studiów uczestniczyć we wszystkich dostępnych zajęciach praktycznych. Na studiach kosmetologicznych zajęcia praktyczne zazwyczaj przeważają nad teorią. Dzięki nim przyszły kosmetolog zdobywa doświadczenie, zapoznając się z różnymi przypadkami.

 

Kasia gotuje z Polki.pl: zupa z kapusty

Trzeba pamiętać, że każda osoba, która trafia do gabinetu kosmetologa, jest inna. Nie jest możliwe dobranie odpowiedniej kuracji tylko na podstawie wyuczonych na studiach formułek.

Kosmetolog musi mieć zacięcie medyczne

Osoba, która decyduje się na podjęcie nauki na kierunku kosmetologia powinna przede wszystkim mieć predyspozycje do wykonywania czynności okołomedycznych, oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów, co znacznie ułatwia pracę z klientem. Wiele uczelni, zarówno prywatnych, jak i państwowych ma w swojej ofercie kierunek kosmetologia, który może być realizowany w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. W tej dziedzinie można uzyskać tytuł zawodowy – po ukończeniu studiów licencjackich oraz magisterski – po dodatkowych 2 latach studiów uzupełniających. Po ukończeniu formalnej ścieżki edukacyjnej kosmetolog powinien cały czas dokształcać się na własną rękę. Nowe techniki w kosmetyce nieustannie pojawiają się na rynku, a specjalista kosmetolog powinien być na bieżąco z wszystkim trendami w swojej branży.

Gdzie może pracować kosmetolog - zarobki

Osoba wykształcona w kierunku kosmetologii może zostać zatrudniona w miejscach takich jak: salony SPA i odnowy biologicznej, gabinety, firmy i laboratoria kosmetyczne. Zarobki mogą być wysokie i sięgać nawet kilku tysięcy złotych szczególnie w przypadku prowadzenia własnego gabinetu, który cieszy się dużą popularnością i renomą. Etaty w salonach kosmetycznych z reguły są opłacane na poziomie 2-2 500 zł brutto.


  • Kosmetyczką możesz zostać po ukończeniu szkoły. Nie musisz posiadać studiów wyższych. Sprawdź, ile zarabia kosmetyczka
  • Masażysta może posiadać różne kwalifikacje. Sprawdź, jakie zarobki ma masażysta
  • Już na etapie szkoły średniej należy zacząć przygotowywać się do zawodu stomatologa. Poznaj zarobki dentysty
  • Pieniądze, prestiż i tradycja rodzinna - to główne powody, dla których osoby decydują się na zawód lekarza. Dowiedz się, ile zarabia lekarz

Lekarka, w tle trójka innych lekarzy
©BillionPhotos.com/Fotolia
Styl życia
Jak zostać lekarzem? Ile zarabia lekarz
Osoby, które chcą zostać lekarzami o karierze powinny zacząć myśleć już w gimnazjum, żeby wybrać szkołę średnią o profilu medycznym. Kandydatów na medycynę jest zawsze więcej niż miejsc, dlatego jak najwcześniej należy zacząć uczyć się biologii i chemii.

Osoby, które chcą zostać lekarzami o karierze powinny zacząć myśleć już w gimnazjum, żeby wybrać szkołę średnią o profilu medycznym. Kandydatów na medycynę jest zawsze więcej niż miejsc, dlatego jak najwcześniej należy zacząć uczyć się biologii i chemii. Jak zostać lekarzem – ścieżka kariery Na wybór medycyny ludzie decydują się z różnych powodów – tradycji rodzinnej, prestiżu, pieniędzy . Najważniejsze jednak, żeby przyszły lekarz czuł powołanie do wykonania zawodu , ponieważ od jego decyzji będzie zależało zdrowie i życie ludzi. 1. Ukończenie studiów wyższych na uczelni medycznej Pierwszym krokiem jest dostanie się na medycynę. Są to studia jednolite sześcioletnie. Na studiach zdobywa się wiedzę ogólną  z przedmiotów:  anatomii, chemii, fizjologii człowieka, biofizyki, farmakologii, immunologii, etyki w medycynie, embriologii, genetyki, historii medycyny, historii filozofii, diagnostyki laboratoryjnej, ginekologii i położnictwa, chirurgii, onkologii, radiologii , okulistyki, psychiatrii, neurologii, neurochirurgii, medycyny katastrof, dermatologii, medycyny pracy, ortopedii, opieki paliatywnej, traumatologii, kardiologii, medycyny rodzinnej. Na studiach należy odbyć praktyki m. in. z  pediatrii, pielęgniarstwa i chirurgii. Ukończenie studiów lekarskich kończy się otrzymaniem dyplomu lekarza medycyny. 2. Uzyskanie ograniczonego prawa do wykonania zawodu lekarza Po zakończeniu sześcioletnich studiów należy udać się do okręgowej izby lekarskiej z następującymi dokumentami: odpisem dyplomu, wnioskiem o przyznanie ograniczonego prawa wykonywania zawodu, kserokopią dowodu , zaświadczeniem o stanie zdrowia, dwoma zdjęciami i kserokopią nadania NIP-u. Absolwent kierunku lekarskiego otrzymuje ograniczone prawo do wykonywania zawodu. 3. Odbycie 13-miesięcznego stażu Aby w pełni pracować w zawodzie lekarza, po ukończeniu medycyny...

Rolnik na traktorze
©Thierry RYO/Fotolia
Styl życia
Zawód rolnik – kwalifikacje rolnicze i wynagrodzenie
Zawód rolnika daje duże możliwości rozwoju oraz perspektywy na przyszłość. Rolnik powinien mieć przynajmniej 1 ha użytków rolnych oraz kwalifikacje rolnicze.

Zawód rolnika daje duże możliwości rozwoju oraz perspektywy na przyszłość. Rolnik powinien mieć przynajmniej 1 ha użytków rolnych oraz kwalifikacje rolnicze. Rolnik indywidualny a ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego Zawód rolnika regulowany jest ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego. Zgodnie z artykułem 6 ustawy, rolnik indywidualny to osoba, która jest właścicielem lub dzierżawcą użytków rolnych (grunty orne, sady, łąki, pastwiska, grunty rolne zabudowane, grunty pod stawami i rowami), których łączna powierzchnia nie przekracza 300 ha (min. 1 ha użytków rolnych). Rolnik indywidualny osobiście prowadzi gospodarstwo rolne i posiada kwalifikacje rolnicze. Kwalifikacje rolnicze – szkoły, kursy, doświadczenie Zgodnie z postanowieniami ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, kwalifikacje rolnicze posiada osoba, która uzyskała wykształcenie zawodowe, średnie lub wyższe rolnicze. Kwalifikacje rolnicze ma także osoba, która przez minimum pięć lat pracowała w gospodarstwie rolnym lub prowadziła gospodarstwo rolne.   Szkoły średnie, które przygotowują do tego jak zostać rolnikiem to szkoły policealne, szkoły zawodowe i technika. Obok kierunku rolnictwo, inną możliwością, która przygotuje kandydata na rolnika do wykonywania przyszłego zawodu jest zdobywanie wykształcenia na kierunku ogrodnictwo . Wyższe wykształcenie rolnicze można uzyskać uczęszczając do szkół niepublicznych lub państwowych. Najpopularniejsze uczelnie, które oferują wykształcenie rolnicze to uniwersytety rolnicze i uniwersytety przyrodnicze.   Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga korzystania z różnego rodzaju sprzętu oraz pojazdów, np. traktorów, przyczep lub kombajnów. Kandydat na rolnika powinien odbyć konieczne kursy i zdać egzaminy uprawniające do kierowania takimi pojazdami . Rolnik powinien także uczestniczyć w kursach i szkoleniach dotyczących stosowania...

Masażystka wykonuje masaż
© highwaystarz/Fotolia.com
Styl życia
Zawód masażysty wymaga wiedzy i poczucia odpowiedzialności
Zarobki masażystów zależą od rodzaju wykonywanego masażu oraz od posiadanych kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany masaż może być bardzo szkodliwy, dlatego ważne jest, aby masażysta miał solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Zarobki masażystów zależą od rodzaju wykonywanego masażu oraz od posiadanych kwalifikacji. Niewłaściwie wykonany masaż może być bardzo szkodliwy, dlatego ważne jest, aby masażysta miał solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Masażysta/masażystka – ścieżka edukacyjna Kształcenie kierunkowe dla masażysty czy masażystki może odbywać się na różnych poziomach. Wyboru szkoły należy dokonać rozważając jakie chcemy zdobyć kwalifikacje. Szkoły policealne, płatne kursy czy szkolenia zawodowe przygotowują do zawodu w stopniu podstawowym. Studia na kierunkach związanych z fizjoterapią czy rehabilitacją oferowane przez uniwersytety medyczne, czy akademie wychowania fizycznego dostarczają więcej wiedzy teoretycznej, a sam proces kształcenia trwa od 3 do 5 lat . Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości posiadanych kwalifikacji warto wybrać kierunki na państwowych uczelniach. Masażysta lub masażystka – predyspozycje i przeciwwskazania Osoba, która decyduje się wykonywać zawód masażysty lub masażystki powinna przede wszystkim cieszyć się dobrym zdrowiem i bardzo dobrą kondycją fizyczną , ponieważ jest to zawód wymagający długotrwałego stania lub klęczenia przy macie oraz używania siły.   Wszelkie wady kręgosłupa, zaburzenia układu oddechowego, a nawet wzmożona potliwość rąk są dużą przeszkodą do wykonywania profesji masażysty. W byciu dobrym masażystą oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej istotne są również cechy charakteru, takie jak empatia , czy umiejętności interpersonalne na wysokim poziomie. To praca wymagająca bliskiego i długotrwałego kontaktu z pacjentem lub klientem. Ważna jest również ciągła gotowość do dokształcania się ponieważ tak, jak w każdej innej dziedzinie związanej ze zdrowiem i urodą, w masażu nieustannie pojawiają się nowości. Te aspekty warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym kierunku...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik