Party Stories
zespołowy fitness na dworze
Flickr/Bro. Jeffrey Pioquinto, SJ/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Fitness – różnorodne ćwiczenia aerobowe

Fitness to zajęcia, które ujędrnią twoją sylwetkę. Składają się na nie różne ćwiczenia gimnastyczne, poczynając od tańca, a kończąc na aerobiku.

Fitness to zajęcia, które ujędrnią twoją sylwetkę. Składają się na nie różne ćwiczenia gimnastyczne, poczynając od tańca, a kończąc na aerobiku.

Czym jest fitness dla kobiet?

Zajęcia fitness odbywają się w grupie. W zespole o wiele łatwiej zmobilizować się do treningu, niż gimnastykując się samej. Plusem są stałe godziny treningu, a także różnorodność zajęć, od wzmacniających, choreograficznych po mentalne, dlatego też zawsze znajdziesz coś dla siebie. Jest to wymarzony trening dla kobiet, które pragną mieć jędrne pośladki, smukłe uda i płaski brzuch.

Kategorie fitnessu

  •  BASIC STEP + ABS – ćwiczenia, które w pierwszej części są treningiem cardio i polegają na stopniowej nauce kroków tanecznych na stepie. Instruktor krok po kroku pokazuje nam elementy choreografii, które pod koniec tworzą całość. Ćwiczenia zakończone są ABS – ćwiczeniami na mięśnie brzucha, ud i pośladków. Zajęcia są doskonałą, energetyczną zabawą. Skierowane do osób rozpoczynających swą przygodę ze stepem.
  • ZUMBA – system fitness zainspirowany tańcem latynoskim i aerobikiem. Podczas zumby uczymy się prostych kroków tanecznych i tworzymy kombinacje ruchów. To świetna zabawa, która kształtuje sylwetkę i dba o kondycję.
  • ABT – to modelowanie i wyszczuplenie dolnych części ciała. Fitness ABT jest doskonałą metodą na szczupłe uda, jędrne pośladki i płaski brzuch. Doskonale zwalcza cellulit i wzmacnia mięśnie całego ciała. Charakteryzuje się średnią intensywnością zajęć i polega na kilkukrotnej powtórce różnych ćwiczeń. Główna część zajęć trwa około 30 minut. Są to ćwiczenia siłowe, które wykonuje się w pozycji leżącej lub siedzącej. Na koniec zajęć ABT wprowadzane są ćwiczenia rozluźniające.
  • ABT MIX – zajęcia polegają na spaleniu tłuszczu od kolan do talii. Ćwiczone są uda, pośladki i brzuch. Podczas zajęć osoba wielokrotnie powtarza dane ćwiczenie tyle razy, ile jest w stanie. Trening jest skierowany do wszystkich osób, bez względu na płeć, wiek czy kondycję fizyczną.
  • PŁASKI BRZUCH ćwiczenia dostosowane są specjalnie do zrzucania tłuszczu z brzucha i budowaniu mięśni odpowiadających za ładny wygląd brzucha.
  • TBC + TUBINGI – odmiana aerobiku, która rzeźbi mięśnie całego ciała. W dość krótkim czasie zajęcia ujędrniają sylwetkę. Są to ćwiczenia wzmacniające górne i dolne partie mięśni. Wykorzystywane są do nich specjalne gumy (tubing) o różnej rozciągliwości. Dzięki tubingom mięśnie zmuszone są do większego wysiłku niż przy zwykłych zajęciach wzmacniających.
  • SPINNING INTERVAL – zajęcia korzystnie wpływają na układ krwionośny, oddechowy i rozwój mięśni. Interwały polegają na poddawaniu organizmu wysokim i niskim obciążeniom.

 

Kiedy rozpoczniesz swoją przygodę z fitnessem, odmieni on całe twoje życie. Zajęcia fitness są różnorodne, dlatego każda z was może wybrać odpowiednie dla siebie ćwiczenia.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kobieta na treningu z dużą piłką
©Monika Olszewska/Fotolia
Styl życia
Ćwiczenia ABT – modelowanie sylwetki
Ćwiczenia ABT to trening mięśni brzucha (z ang. abdominal), ud (z ang. buttocks) i pośladków (z ang. thighs). Trening ABT zazwyczaj prowadzony jest w grupie. Ćwiczenia ABT zaleca się szczególnie osobom, które są na początku sportowej drogi, zależy im na wyszczupleniu sylwetki, poprawie kondycji i zarysowaniu mięśni (zalicza się do ćwiczeń z grupy muscle).

Ćwiczenia ABT to trening mięśni brzucha (z ang. abdominal), ud (z ang. buttocks) i pośladków (z ang. thighs). Trening ABT zazwyczaj prowadzony jest w grupie. Ćwiczenia ABT zaleca się szczególnie osobom, które są na początku sportowej drogi, zależy im na wyszczupleniu sylwetki, poprawie kondycji i zarysowaniu mięśni (zalicza się do ćwiczeń z grupy muscle). Ćwiczenia ABT – na czym polegają? Ćwiczenia ABT wykonuje się przy szybkiej, energicznej muzyce. Jest to trening wzmacniająco-kształtujący, wpływający korzystnie na mięśnie całego ciała. Najbardziej widoczne efekty są na brzuchu, udach i pośladkach – warunkiem jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń (najlepiej 3-4 razy w tygodniu po 45 minut + 15 minut rozgrzewki). Ze względu na to, że trening ABT rzeźbi dolne partie ciała, sprawdzi się w szczególności u osób, które jeżdżą na rowerze , nartach, łyżwach, snowboardzie. Ćwiczenia z taśmami, ciężarkami i piłkami zapewniają brak monotonii podczas zajęć. Przykładowy trening ABT Ćwiczenia w grupie są bardziej motywujące niż trening indywidualny. Jeśli jednak z jakichś powodów, kłopotliwe jest dla ciebie uczęszczanie na zajęcia fitness , trening ABT możesz zrobić w domu. Należy po kolei wykonać: 30 brzuszków, 30 przysiadów, 30 rowerków, 30 skłonów naprzemiennych + ćwiczenia rozciągające, żeby uniknąć zakwasów . Ćwiczenia ABT dodają energii, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, usuwają toksyny z organizmu. Trening ABT jest bezpieczny nawet dla osób, które mają problem ze stawami i kręgosłupem. Wzmocnij mięśnie, wysmuklij nogi i uda dzięki ćwiczeniom na uda i pośladki jednocześnie .  Nie musisz iść na siłownię i ćwiczyć godzinami, by osiągnąć piękny tyłek. Zacznij trening z Mel B na pośladki .  Przed każdym rodzajem treningu, powinnaś zastosować rozgrzewkę. Sprawdź  ćwiczenia odchudzające na...

Ćwicząca kobieta
©SolisImages/Fotolia
Styl życia
ABS: Mel B pomoże osiągnąć wymarzony płaski brzuch
Znacie Mel B? Ta była piosenkarka i tancerka z zespołu Spice Girls, a dziś słynna trenerka fitness, ułożyła i rozpowszechniła na całym świecie program treningowy – ABS. Ćwicząc z nią trzy razy w tygodniu będziesz pracować nad dolnym i górnymi partiami mięśni brzucha. Dzięki rozbudowanemu treningowi zauważysz efekty już po 14 dniach.

Znacie Mel B? Ta była piosenkarka i tancerka z zespołu Spice Girls, a dziś słynna trenerka fitness, ułożyła i rozpowszechniła na całym świecie program treningowy – ABS. Ćwicząc z nią trzy razy w tygodniu będziesz pracować nad dolnym i górnymi partiami mięśni brzucha. Dzięki rozbudowanemu treningowi zauważysz efekty już po 14 dniach.   ABS autorstwa Mel B jest treningiem mięśni brzucha, który może przypominać inny, znany zestaw ćwiczeń - „ szóstkę Weidera ” . Jest on opracowany tak, aby przy wykonywaniu jednego ćwiczenia zaangażować do pracy wiele partii mięśni brzucha i każdy ruch był wstępem dla kolejnego ruchu. Mel B: ABS dla każdego To, co jest szczególnie istotne dla trenujących trening ABS jest to, że zestaw ćwiczeń został podzielony na dwa etapy: dla początkujących i dla zaawansowanych. Wykonywanie kolejnych sekwencji ma wpływ na poprzednie ruchy, ale również na te, które za chwilę będą robione. Jest to integracyjny zestaw ćwiczeń, który działa na poprzeczne i podłużne mięśnie brzucha. Dostępne w adidas promocje to świetna okazja, aby kupić buty sportowe, które sprawią, że Twój trening będzie bardziej efektowny. Mel B: ABS tylko z trenerką Zestaw ćwiczeń na brzuch powinno się wykonywać razem z samą trenerką, która nagrała specjalną płytę przedstawiającą prowadzony trening. Długość ćwiczeń jest zróżnicowana – sportsmenka przygotowała zestaw 10 minutowy, który stał się najbardziej popularny w sieci. Należy jeszcze pamiętać, że przed samym treningiem mięśni brzucha powinno się wykonać solidną rozgrzewkę, a później ćwiczenia rozciągające.   Same ćwiczenia są bardzo intensywne, dlatego też łatwo zrezygnować w trakcie wykonywania kolejnych ruchów, ale Mel B podczas całego...

Trohje młodych ludzi ćwiczy ze sztangą.
©Igor Mojzes/Fotolia
Styl życia
Body pump. Ćwicz w grupie ze sztangą
Body pump to grupowe ćwiczenia, podczas których wykorzystuje się sztangę. W trakcie ćwiczeń pobudzone zostają różne mięśnie. Trening prowadzony jest grupowo i w rytm muzyki. Ćwiczenia polecane są osobom, które chcą zwiększyć intensywność ćwiczeń, poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie i stawy.

Body pump to grupowe ćwiczenia, podczas których wykorzystuje się sztangę. W trakcie ćwiczeń pobudzone zostają różne mięśnie. Trening prowadzony jest grupowo i w rytm muzyki. Ćwiczenia polecane są osobom, które chcą zwiększyć intensywność ćwiczeń, poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie i stawy. Body pump – na czym polegają ćwiczenia? Body pump to ćwiczenia pod okiem trenera, w rytm muzyki, podczas których wykorzystuje się sztangę i odpowiednie obciążenia dopasowane do możliwości uczestników treningu. Zajęcia pobudzają, angażują do pracy i zwiększają siłę mięśni różnych partii ciała . Podczas jednego utworu muzycznego ćwiczy się (w taki sposób, by skutecznie spalić tkankę tłuszczową) jedną partię mięśni z właściwym doborem obciążenia. Choreografia zawiera przeróżne ćwiczenia, poczynając od przysiadów , pompek, wyskoków, a kończąc na brzuszkach i wypadach ze sztangą na barkach. Jakie są zalety ćwiczeń body pump? Body pump to ćwiczenia, które korzystnie wpływają na wygląd sylwetki i poprawiają samopoczucie. By zobaczyć efekty treningów należy ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu robiąc jednodniową przerwę pomiędzy ćwiczeniami.   1) Body pump wzmacniają mięśnie, kości i poprawiają wygląd sylwetki Ćwiczenia body pump ze względu na swoją intensywność wzmacniają mięśnie i poprawiają wygląd sylwetki. Efektem ćwiczeń są jędrne pośladki, wyrzeźbione ramiona i płaski, umięśniony brzuch. Mięśnie można ładnie zarysować bez nadmiernego przyrostu masy mięśniowej. Oprócz tego ćwiczenia body pump wzmacniają kości i stawy, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć kontuzji.   2) Body pump poprawiają kondycję Body pump doskonale poprawiają kondycję. Trening jest intensywny i pozwala usprawnić wytrzymałość i kondycję.   3) Body pump przyspieszają spalenie tkanki tłuszczowej...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner