
Ćwiczenia callanetics są dobrymi metodami ujędrniającymi skórę brzucha po ciąży. Po porodzie brzuch jest zwiotczały, pozbawiony elastyczności i sprężystości. Ćwiczenia callanetics poprawią funkcjonowanie wszystkich partii mięśni, które zostały obciążone podczas porodu – brzucha, pośladków, ud. Jak ujędrnić brzuch po ciąży? Tylko właściwą aktywnością.
Podejmując walkę ze zwiotczałą skórą po ciąży najłatwiej poddać się zabiegom, wykonywanym w gabinecie lekarskim czy salonie kosmetycznym. Są to czynności dające pożądane efekty – brzuch w krótkim czasie znów staje się sprężysty, elastyczny bez widocznego zwiotczenia. Koszt tych zabiegów jest bardzo wysoki, często sięga kilku tysięcy. Więc jak ujędrnić brzuch po ciąży bez ponoszenia większych kosztów?
Ćwiczenia ujędrniające skórę brzucha po ciąży
Ćwiczenia callanetics wprowadzają w ruch wszystkie partie ciała, które odczuły wysiłek wykonany podczas ciąży oraz okołoporodowy, czyli przede wszystkim mięśnie brzucha, ale również ud, pośladków i bioder. Możesz wykonywać ćwiczenia z piłką – są mniej absorbujące dla młodych mam, a wciąż efektywne. Każdy trening powinien składać się z 5 części: rozgrzewki, ćwiczenia na brzuch, na nogi, na biodra i rozciągania.
Oto kilka propozycji ćwiczeń callanetics na partię brzucha:
1. Połóż się na podłodze, nogi zegnij w kolanach, ręce wyprostowane i złączone wyciągnij pomiędzy nogi. Podnieś powoli łopatki, zginając powoli ręce w łokciach, jakbyś chciała się podeprzeć w powietrzu. Utrzymaj pozycję przez 10 sekund, a następnie powoli powróć do pozycji leżącej i ręce wyprostuj do początkowej pozycji. Ćwiczenie powtórz 10 razy.
2. Pozostań w pozycji leżącej, wyprostuj nogi i podnoś je powoli, tak by utworzyły kąt prosty z tułowiem. Powtórz ćwiczenie minimum 10 razy.
3. Usiądź na piłce, ułóż szerzej stopy i delikatnie przesuwaj miednicę do przodu i do tyłu, starając się utrzymać równowagę. Twoje mięśnie brzucha z przodu, ale również z boku zaczną pracować chcąc utrzymać się na piłce podczas wykonywania ćwiczenia. Powtórz je co najmniej 20 razy.
4. Siedząc w lekkim rozkroku na piłce, spleć dłonie z tyłu i połóż na karku. Staraj się minimalnie zbliżać lewe kolano do prawego łokcia i analogicznie prawe kolano do lewego łokcia. Powtórz ćwiczenie po 10 razy na każdą nogę. Na początku staraj się tylko przybliżać kolano do łokcia, gdy nabierzesz wprawy w utrzymywaniu równowagi, wtedy możesz próbować pogłębiać ćwiczenie. Gdy powyższe ćwiczenie wydaje ci się niemożliwe do wykonania na piłce, możesz je swobodnie wykonać na krześle. Wtedy jednak zwiększ liczbę powtórzeń, ponieważ na krześle ćwiczenie jest o wiele łatwiejsze. Optymalna liczba to 25 skłonów na jedną nogę.
5. Aby poprawić strukturę skóry na brzuchu, nadać jej sprężystości i właściwego napięcia, rób codziennie minimum 20 klasycznych brzuszków. Zadbaj, aby twoje nogi miały oparcie oraz nie napinaj zbytnio mięśni karku i pleców.
Po dwóch tygodniach codziennego, półgodzinnego treningu zauważysz poprawę stanu skóry i spadek liczby kilogramów, które pozostały jeszcze po ciąży. Regularność ćwiczeń poprawi jędrność i napięcie skóry, ale to nie jedyna ich zaleta - wprawią w dobry nastrój i wysmuklą sylwetkę.
- Masaż jest idealnym zabiegiem, dzięki któremu ujędrnisz brzuch po ciąży. Dowiedz się, jakie są końcowe efekty.
- Po porodzie brzuch jest zwiotczały i pozbawiony elastyczności. Dzięki ćwiczeniom callanetics ujędrnisz swój brzuch po ciąży.
- Ujędrnianie skóry jest najbardziej efektywne, kiedy przeprowadzane zabiegi są regularne. Sprawdź zabiegi ujędrniające skórę po ciąży.

Brzuch piwny, nazywany też otyłością brzuszną jest problemem wielu mężczyzn, ale i niektórych kobiet. Można się go pozbyć poprzez regularne wykonywanie ćwiczeń aerobowych oraz wprowadzenie do swojej diety lekkostrawnych pokarmów. Brzuch piwny – jak się pozbyć? Brzuch piwny jest problemem, który najczęściej dotyka panów. Mięsień piwny reaguje dosyć szybko na ograniczenie kalorii, dlatego by się go pozbyć należy zastosować dietę i zacząć uprawiać sport. Ćwiczenia na zgubienie brzucha piwnego Najlepszymi ćwiczeniami na zgubienie brzucha piwnego są ćwiczenia aerobowe, inaczej tlenowe. Są to ćwiczenia, które polegają na przyspieszeniu oddechu i pracy serca. Wysiłek fizyczny wzmacnia serce i przyspiesza metabolizm . Do najbardziej popularnych ćwiczeń tlenowych należy spacerowanie, pływanie, jazda na rowerze, na rolkach , czy bieganie. Trening należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu i powinien trwać od 20 do 60 minut. Warto pamiętać, by przed każdym treningiem rozgrzać mięśnie wykonując przez 5 minut pajacyki, wyskoki, czy przysiady. Dieta na zgubienie brzucha piwnego Osoby z brzuchem piwnym powinny zmienić nawyki żywieniowe i unikać białego pieczywa, smażonych, tłustych mięs, tłustych produktów mlecznych, a także słodyczy, fast foodów i alkoholu. Tłuste mięsa należy zastąpić gotowanym, białym mięsem. Ponadto zaleca się, by posiłki były przyjmowane regularnie, najlepiej co 3-4 godziny w ciągu dnia. Przed każdym posiłkiem należy pić szklankę mineralnej wody . Oprócz tego zaleca się jedzenie sporej ilości owoców i warzyw (najlepiej pomiędzy posiłkami).Warto też unikać soli, słodyczy, majonezu, ketchupu, sera żółtego i jedzenia późną porą. Masaż jest idealnym zabiegiem, dzięki któremu ujędrnisz brzuch po ciąży . Dowiedz się, jakie są końcowe efekty. Po porodzie brzuch jest zwiotczały i pozbawiony...

Zabiegi w salonie kosmetycznym lub gabinecie lekarskim rozwiązują problem wielu kobiet po porodzie – jak ujędrnić brzuch po ciąży. Zabieg laserowy, termolifting czy intralipoterapia pomaga przywrócić jędrność i elastyczność skóry. Skóra w trakcie ciąży traci sprężystość, elastyczność. Po porodzie jest zwykle zwiotczała i obwisła. Zabiegi, mające ujędrnić skórę brzucha po ciąży, to metody usuwające nadmiar tkanki tłuszczowej, modelujące sylwetkę ale również poprawiające strukturę samej tkanki skórnej. Zabieg laserowy Zabieg laserowy polega na nakłuciu światłowodem cienkiej warstwy skóry na brzuchu i rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej. Zabieg działa dobrze również na cellulit oraz poprawia jędrność skóry. Nie wymaga specjalnego przygotowania, ani okresu rekonwalescencji. Jest bezbolesny, ponieważ wykonywany jest pod miejscowym znieczuleniem. Cały zabieg trwa około półtorej godziny , a końcowy efekt jest widoczny dopiero po 3 miesiącach. Koszt zabiegu wynosi ok. 4 000 złotych. Zabieg ultradźwiękami Zabieg ultradźwiękami to metoda spalania komórek tłuszczowych za pomocą wiązki ultradźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości. Podgrzany podskórny tłuszcz ostatecznie znika, a wysoka temperatura, wytwarzana podczas zabiegu stymuluje komórki do produkcji kolagenu , odpowiedzialnego za jędrność skóry. Dzięki temu napięcie tkanki skórnej jest lepsze, a sam brzuch przestaje być obwisły. Zabieg ultradźwiękami nie wymaga specjalnego przygotowania, ani nie ma okresu rekonwalescencji. Jest bezbolesny, choć możliwe, że podczas zabiegu będziesz odczuwać nadmierne gorąco, szczypanie czy nakłuwanie. Wystarczy jedna kuracja ultradźwiękami, aby uzyskać efekt jędrnego brzucha. Końcowy efekt zauważalny jest dopiero po 8 tygodniach....

Ćwiczenia na górne partie brzucha pomogą ujędrnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha. Mięśnie należy ćwiczyć systematycznie. Ćwiczenia powinny być wykonywane seriami. W trakcie wykonywania ćwiczeń na górne mięśnie brzucha, brzuch powinien być stale napięty. Najlepiej ćwiczyć robiąc po 15 powtórzeń w 3-4 seriach , zależnie od stopnia zaawansowania osoby ćwiczącej. Przerwa pomiędzy seriami powinna trwać od 30 do 60 sekund. Najlepsze efekty ćwiczeń na górne mięśnie brzucha przyniesie połączenie ich z ćwiczeniami na dolne partie brzucha i właściwą, zdrową dietą . Ćwiczenie na górne partie brzucha – brzuszki Brzuszki to skłony tułowia w pozycji leżącej z ugiętymi kolanami. Ćwiczenie angażuje górną część mięśni brzucha . Najczęstszym błędem przy wykonywaniu brzuszków jest ciągnięcie głowy do przodu. Trenując w taki sposób obciążamy szyjny odcinek kręgosłupa, co powoduje ból szyi. Górna część pleców powinna być podnoszona za pomocą mięśnia prostego brzucha, który angażowany jest przez napinanie go. Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach. Stopy złącz i ustaw na podłożu. W trakcie ćwiczenia staraj się nie podnosić stóp. Dłonie połóż za głową. Barki i kark zegnij do kolan pod kątem 30º . Wytrzymaj 2-3 sekundy w pozycji spięcia i powoli wróć do pozycji początkowej. Podczas wykonywania brzuszków staraj się nie ciągnąć łokci w przód. Ramiona powinny być rozluźnione, a przedramiona szeroko rozpięte. Ćwiczenie na górne partie brzucha – skręty ciała Skręty ciała angażują górną część mięśnia prostego brzucha. Ćwiczenia należy wykonywać powoli utrzymując stałe napięcie mięśnia, szeroko rozpięte przedramiona i luźne barki. Połóż się na plecach. Wyprostuj nogi. Dłonie połóż za głową. Lewą nogę zegnij pod kątem 90º. Napinając mięśnie...